Probleemgeval bij Duivels: "Hij hypothekeert het elftal"

433 stemmen
Probleemgeval bij Duivels:

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het Europees kampioenschap sinds vrijdagavond definitief op zak. Mits wat meeval kunnen ze zich maandag tegen Zweden ook verzekeren van groepswinst. Al moet bondscoach Domenico Tedesco dan wel een belangrijke kracht missen.

Zo zal Amadou Onana de thuismatch tegen Zweden aan zich voorbij moeten laten gaan. De boomlange middenvelder is namelijk geschorst nadat hij in Wenen een rode kaart opliep. In de eerste helft pakte Onana al snel zijn eerste gele kaart nadat hij veel te onstuimig zijn balverlies wou rechtzetten.

Na de pauze werd de sterkhouder van Everton FC dan weer van het veld gestuurd. De middenvelder kwam te laat bij een interventie en plantte zijn studs op de enkels van tegenstander Xaver Schlager. De Spaanse ref Jesus Gil Manzano kon dan ook niet anders dan hem zijn tweede geel te presenteren.

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Probleem voor Duivels

En het is niet de eerste keer dat Onana zich veel te makkelijk laat verleiden tot het pakken van kaarten. Tijdens het meest recent WK was hij bijvoorbeeld ook al geschorst in de beslissende wedstrijd tegen Kroatië. Hoewel zijn kwaliteiten buiten kijf staan, wordt Onana op die manier stilaan een probleemgeval.

Die mening wordt ook door analist Marc Degryse gedeeld. "In al zijn enthousiasme pakt hij op de middellijn terecht geel. Dat moet hij echt zien te vermijden. We missen Onana en zijn fysieke kracht als hij er niet bij is. Maar zolang hij dit soort dingen niet beter doet, zal hij een probleem blijven hebben, net als de Rode Duivels in hun geheel", klonk het bij VTM.

Te impulsief

Bij Sporza hoopt analist Eddy Snelders dan ook dat Onana in de toekomst zorgvuldiger te werk zal gaan. "Want met zijn makkelijke gele kaarten hypothekeert hij zichzelf en het elftal. Kijk, Onana is een belangrijk figuur geworden in deze ploeg, maar hij mag niet te impulsief worden in zijn manier van spelen. Op het EK moet je er momenteel al bijna van uitgaan dat hij zeker één match mist door schorsing..."

Tedesco moet Onana nog eens op de vingers tikken ...

Meest recent

'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

4
4
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

37
37
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

177
177
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

35
35
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

312
312
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

69
69
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

201
201
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

402
402
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

317
317
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

374
374
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

471
471
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

831
831
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

180
180
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

349
349
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

110
110
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

213
213
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

467
467
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

59
59
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

476
476
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

346
346
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

232
232
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

437
437
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

373
373
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

960
960

Meer sportnieuws