Probleemgeval bij Duivels: "Hij hypothekeert het elftal"

door
Probleemgeval bij Duivels:

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het Europees kampioenschap sinds vrijdagavond definitief op zak. Mits wat meeval kunnen ze zich maandag tegen Zweden ook verzekeren van groepswinst. Al moet bondscoach Domenico Tedesco dan wel een belangrijke kracht missen.

Zo zal Amadou Onana de thuismatch tegen Zweden aan zich voorbij moeten laten gaan. De boomlange middenvelder is namelijk geschorst nadat hij in Wenen een rode kaart opliep. In de eerste helft pakte Onana al snel zijn eerste gele kaart nadat hij veel te onstuimig zijn balverlies wou rechtzetten.

Na de pauze werd de sterkhouder van Everton FC dan weer van het veld gestuurd. De middenvelder kwam te laat bij een interventie en plantte zijn studs op de enkels van tegenstander Xaver Schlager. De Spaanse ref Jesus Gil Manzano kon dan ook niet anders dan hem zijn tweede geel te presenteren.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Probleem voor Duivels

En het is niet de eerste keer dat Onana zich veel te makkelijk laat verleiden tot het pakken van kaarten. Tijdens het meest recent WK was hij bijvoorbeeld ook al geschorst in de beslissende wedstrijd tegen Kroatië. Hoewel zijn kwaliteiten buiten kijf staan, wordt Onana op die manier stilaan een probleemgeval.

Die mening wordt ook door analist Marc Degryse gedeeld. "In al zijn enthousiasme pakt hij op de middellijn terecht geel. Dat moet hij echt zien te vermijden. We missen Onana en zijn fysieke kracht als hij er niet bij is. Maar zolang hij dit soort dingen niet beter doet, zal hij een probleem blijven hebben, net als de Rode Duivels in hun geheel", klonk het bij VTM.

Te impulsief

Bij Sporza hoopt analist Eddy Snelders dan ook dat Onana in de toekomst zorgvuldiger te werk zal gaan. "Want met zijn makkelijke gele kaarten hypothekeert hij zichzelf en het elftal. Kijk, Onana is een belangrijk figuur geworden in deze ploeg, maar hij mag niet te impulsief worden in zijn manier van spelen. Op het EK moet je er momenteel al bijna van uitgaan dat hij zeker één match mist door schorsing..."

Tedesco moet Onana nog eens op de vingers tikken ...

Meest recent

KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

7
7
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

13
13
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

52
52
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

28
28
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

114
114
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

58
58
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

48
48
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

266
266
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

56
56
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

268
268
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

119
119
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

162
162
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

157
157
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

127
127
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

172
172
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

132
132
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

137
137
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

57
57
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

494
494

Meer sportnieuws