Probleemgeval bij Duivels: "Hij hypothekeert het elftal"

433 stemmen
Probleemgeval bij Duivels:

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het Europees kampioenschap sinds vrijdagavond definitief op zak. Mits wat meeval kunnen ze zich maandag tegen Zweden ook verzekeren van groepswinst. Al moet bondscoach Domenico Tedesco dan wel een belangrijke kracht missen.

Zo zal Amadou Onana de thuismatch tegen Zweden aan zich voorbij moeten laten gaan. De boomlange middenvelder is namelijk geschorst nadat hij in Wenen een rode kaart opliep. In de eerste helft pakte Onana al snel zijn eerste gele kaart nadat hij veel te onstuimig zijn balverlies wou rechtzetten.

Na de pauze werd de sterkhouder van Everton FC dan weer van het veld gestuurd. De middenvelder kwam te laat bij een interventie en plantte zijn studs op de enkels van tegenstander Xaver Schlager. De Spaanse ref Jesus Gil Manzano kon dan ook niet anders dan hem zijn tweede geel te presenteren.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Probleem voor Duivels

En het is niet de eerste keer dat Onana zich veel te makkelijk laat verleiden tot het pakken van kaarten. Tijdens het meest recent WK was hij bijvoorbeeld ook al geschorst in de beslissende wedstrijd tegen Kroatië. Hoewel zijn kwaliteiten buiten kijf staan, wordt Onana op die manier stilaan een probleemgeval.

Die mening wordt ook door analist Marc Degryse gedeeld. "In al zijn enthousiasme pakt hij op de middellijn terecht geel. Dat moet hij echt zien te vermijden. We missen Onana en zijn fysieke kracht als hij er niet bij is. Maar zolang hij dit soort dingen niet beter doet, zal hij een probleem blijven hebben, net als de Rode Duivels in hun geheel", klonk het bij VTM.

Te impulsief

Bij Sporza hoopt analist Eddy Snelders dan ook dat Onana in de toekomst zorgvuldiger te werk zal gaan. "Want met zijn makkelijke gele kaarten hypothekeert hij zichzelf en het elftal. Kijk, Onana is een belangrijk figuur geworden in deze ploeg, maar hij mag niet te impulsief worden in zijn manier van spelen. Op het EK moet je er momenteel al bijna van uitgaan dat hij zeker één match mist door schorsing..."

Tedesco moet Onana nog eens op de vingers tikken ...

Meest recent

Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

10
10
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

41
41
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

104
104
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

154
154
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

158
158
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

436
436
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

33
33
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

228
228
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

199
199
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

299
299
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

186
186
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

134
134
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

197
197
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

146
146
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

58
58
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

572
572
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

268
268
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

104
104
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

217
217
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

488
488
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

389
389
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

71
71

Meer sportnieuws