Probleemgeval bij Duivels: "Hij hypothekeert het elftal"

433
Probleemgeval bij Duivels:

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het Europees kampioenschap sinds vrijdagavond definitief op zak. Mits wat meeval kunnen ze zich maandag tegen Zweden ook verzekeren van groepswinst. Al moet bondscoach Domenico Tedesco dan wel een belangrijke kracht missen.

Zo zal Amadou Onana de thuismatch tegen Zweden aan zich voorbij moeten laten gaan. De boomlange middenvelder is namelijk geschorst nadat hij in Wenen een rode kaart opliep. In de eerste helft pakte Onana al snel zijn eerste gele kaart nadat hij veel te onstuimig zijn balverlies wou rechtzetten.

Na de pauze werd de sterkhouder van Everton FC dan weer van het veld gestuurd. De middenvelder kwam te laat bij een interventie en plantte zijn studs op de enkels van tegenstander Xaver Schlager. De Spaanse ref Jesus Gil Manzano kon dan ook niet anders dan hem zijn tweede geel te presenteren.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Probleem voor Duivels

En het is niet de eerste keer dat Onana zich veel te makkelijk laat verleiden tot het pakken van kaarten. Tijdens het meest recent WK was hij bijvoorbeeld ook al geschorst in de beslissende wedstrijd tegen Kroatië. Hoewel zijn kwaliteiten buiten kijf staan, wordt Onana op die manier stilaan een probleemgeval.

Die mening wordt ook door analist Marc Degryse gedeeld. "In al zijn enthousiasme pakt hij op de middellijn terecht geel. Dat moet hij echt zien te vermijden. We missen Onana en zijn fysieke kracht als hij er niet bij is. Maar zolang hij dit soort dingen niet beter doet, zal hij een probleem blijven hebben, net als de Rode Duivels in hun geheel", klonk het bij VTM.

Te impulsief

Bij Sporza hoopt analist Eddy Snelders dan ook dat Onana in de toekomst zorgvuldiger te werk zal gaan. "Want met zijn makkelijke gele kaarten hypothekeert hij zichzelf en het elftal. Kijk, Onana is een belangrijk figuur geworden in deze ploeg, maar hij mag niet te impulsief worden in zijn manier van spelen. Op het EK moet je er momenteel al bijna van uitgaan dat hij zeker één match mist door schorsing..."

Tedesco moet Onana nog eens op de vingers tikken ...

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

7
7
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

87
87
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

143
143
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

30
30
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

63
63
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

66
66
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

161
161
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

66
66
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

211
211
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

290
290
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

42
42
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

387
387
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

300
300
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

183
183
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

109
109
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

524
524

Meer sportnieuws