Code geel bij Oranje: Koeman viseert drietal

170 stemmen
Code geel bij Oranje: Koeman viseert drietal

Terwijl de Rode Duivels inmiddels zeker zijn van hun deelname aan het Europees kampioenschap, heeft Nederland nog een pak werk op te knappen. Een gehavend Oranje verloor vrijdagavond immers van Frankrijk. Daardoor staan ze momenteel slechts derde in hun poule.

De Nederlanders schopten het tijdens het WK van 2022 nog tot de kwartfinales, waarin de uiteindelijke winnaar Argentinië zich te sterk toonde. Sindsdien komt Oranje vrij wisselvallig voor de dag. In de Final Four van de Nations League verloor het gastland bijvoorbeeld beide wedstrijden. En de EK-kwalificatiecampagne ging van start met een zware nederlaag op Frankrijk.

Vrijdag kreeg de ploeg van bondscoach Ronald Koeman, die een pak geblesseerde sterkhouders moest missen, de kans om zich te revancheren op de Fransen. Maar dat lukte niet. Kylian Mbappé zette de vice-wereldkampioen immers al snel op voorsprong en wist de score te verdubbelen met een magistraal schot. Verder dan de aansluitingstreffer van debutant Quilindschy Hartman kwam Oranje niet: 1-2.

Defensieve fouten

Koeman toonde zich desondanks 'trots' over zijn gehavende ploeg. Al was de bondscoach ook kritisch. Op goudhaantje Xavi Simons bijvoorbeeld, die de mist inging bij de tegentreffers. "Het verschil vanavond is dat je niet goed verdedigt. Xavi laat twee keer de back van Frankrijk lopen. Dat straffen ze dan af. Ik reken dat de ploeg wel aan, want tegen dit soort tegenstanders moet alles kloppen", klonk het bij VI.

Maar Koeman viseerde niet enkel de jonge aanvaller van RB Leipzig. Ook de meer ervaren defensie liet zich te makkelijk ringeloren door Mbappé en co. "Overigens lag die goal niet aan één speler, want het zag er samen niet goed uit. Centraal was de dekking niet goed, Virgil van Dijk stapte uit en Kylian Mbappé was sneller en sterker dan Lutsharel Geertruida."

Hete avond in Griekenland

In ieder geval neemt de druk op Koeman en co serieus toe. Nederland, dat weliswaar nog een wedstrijd minder heeft gespeeld, staat nu derde in zijn poule op drie punten van Griekenland. De wedstrijd van maandagavond in Griekenland wordt dus van cruciaal belang. Al heeft Oranje nog een achterpoortje indien het daar toch zou fout lopen: via de barrages kunnen de beste nummers drie zich immers ook nog plaatsen voor de eindronde in Duitsland.

Nederland haalt het EK 2024 ...

Meest recent

'Van Bommel staat voor totaal onverwachte nieuwe club'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

92
92
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

60
60
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

73
73
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

82
82
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

114
114
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

91
91
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

266
266
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

302
302
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

184
184
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

161
161
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

282
282
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

328
328
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

1048
1048
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

292
292
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

561
561
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

436
436
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

93
93
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

52
52
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

60
60
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

267
267
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

78
78
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

353
353
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

117
117

Meer sportnieuws