Code geel bij Oranje: Koeman viseert drietal

door
Code geel bij Oranje: Koeman viseert drietal

Terwijl de Rode Duivels inmiddels zeker zijn van hun deelname aan het Europees kampioenschap, heeft Nederland nog een pak werk op te knappen. Een gehavend Oranje verloor vrijdagavond immers van Frankrijk. Daardoor staan ze momenteel slechts derde in hun poule.

De Nederlanders schopten het tijdens het WK van 2022 nog tot de kwartfinales, waarin de uiteindelijke winnaar Argentinië zich te sterk toonde. Sindsdien komt Oranje vrij wisselvallig voor de dag. In de Final Four van de Nations League verloor het gastland bijvoorbeeld beide wedstrijden. En de EK-kwalificatiecampagne ging van start met een zware nederlaag op Frankrijk.

Vrijdag kreeg de ploeg van bondscoach Ronald Koeman, die een pak geblesseerde sterkhouders moest missen, de kans om zich te revancheren op de Fransen. Maar dat lukte niet. Kylian Mbappé zette de vice-wereldkampioen immers al snel op voorsprong en wist de score te verdubbelen met een magistraal schot. Verder dan de aansluitingstreffer van debutant Quilindschy Hartman kwam Oranje niet: 1-2.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Defensieve fouten

Koeman toonde zich desondanks 'trots' over zijn gehavende ploeg. Al was de bondscoach ook kritisch. Op goudhaantje Xavi Simons bijvoorbeeld, die de mist inging bij de tegentreffers. "Het verschil vanavond is dat je niet goed verdedigt. Xavi laat twee keer de back van Frankrijk lopen. Dat straffen ze dan af. Ik reken dat de ploeg wel aan, want tegen dit soort tegenstanders moet alles kloppen", klonk het bij VI.

Maar Koeman viseerde niet enkel de jonge aanvaller van RB Leipzig. Ook de meer ervaren defensie liet zich te makkelijk ringeloren door Mbappé en co. "Overigens lag die goal niet aan één speler, want het zag er samen niet goed uit. Centraal was de dekking niet goed, Virgil van Dijk stapte uit en Kylian Mbappé was sneller en sterker dan Lutsharel Geertruida."

Hete avond in Griekenland

In ieder geval neemt de druk op Koeman en co serieus toe. Nederland, dat weliswaar nog een wedstrijd minder heeft gespeeld, staat nu derde in zijn poule op drie punten van Griekenland. De wedstrijd van maandagavond in Griekenland wordt dus van cruciaal belang. Al heeft Oranje nog een achterpoortje indien het daar toch zou fout lopen: via de barrages kunnen de beste nummers drie zich immers ook nog plaatsen voor de eindronde in Duitsland.

Nederland haalt het EK 2024 ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

56
56
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

210
210
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

173
173
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

288
288
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

359
359
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

154
154
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

290
290
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

936
936
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

734
734
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1061
1061

Meer sportnieuws