Grote zorgen om Rode Duivels: "Vrees het ergste voor het EK"

door
Grote zorgen om Rode Duivels:

De Rode Duivels hebben zich vrijdagavond zoals verwacht geplaatst voor het Europees kampioenschap van 2024. Door met 2-3 te winnen op het veld van Oostenrijk, werd het ticket voor het toernooi in Duitsland verzilverd. Desondanks blijft er nog heel wat werk aan de winkel.

Door de zege in Wenen is niet alleen de kwalificatie een feit, België zette ook een grote stap richting groepswinst. En dat is een belangrijke zaak bij de lotingprocedure. De groepswinnaars zullen immers reekshoofd zijn en hebben dus een veel grotere kans op een gunstigere loting. En zo'n gunstige lotig lijkt voor de Duivels toch noodzakelijk te worden.

Sinds Domenico Tedesco het roer overnam als bondscoach, zijn er welliswaar bepaalde stappen gezet. Er is veel meer tactische flexibiliteit en een aantal verse krachten kon hun stempel duidelijk drukken. Maar er blijft ook heel wat ruimte voor verbetering. Zeker als de Belgen zich in Duitsland willen gaan meten met de grote Europese voetbalnaties.

LEES OOK: Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Veel tekortkomingen

Vrijdag in Wenen, was Oostenrijk bijvoorbeeld opnieuw voor lange tijd de betere ploeg. En dat terwijl ze een pak sterkhouders moesten missen. "Ik kan hier niet lyrisch over zijn. En ik vrees het ergste als je zo speelt op het EK. Dan kom je betere tegenstanders dan Oostenrijk tegen en moet er echt iets veranderen", stelde Jan Mulder bij VTM 2.

Zijn vaste collega-analist Marc Degryse sluit zich aan bij deze kritiek. "We mogen onze ogen niet sluiten voor de tekortkomingen. Als ploeg geven we toch echt te veel kansen weg, dat blijft een leerproces. Betere tegenstanders straffen dat sowieso af", klinkt het in zijn column bij Het Laatste Nieuws.

Middelmatige tegenstander

En ook Philippe Albert ziet in dit België nog lang geen kandidaat-Europese kampioen. Zeker gezien de mogelijke opponenten die men kan treffen tijdens de eindronde. "Oostenrijk speelde met een groot hart, maar het miste veel belangrijke spelers. We kunnen ons enkel afvragen hoe België zo heeft kunnen afzien tegen een, met alle respect, middelmatige tegenstander. Dat is toch zorgwekkend", aldus de oud-verdediger bij SudPresse.

Wat verwacht u van de Duivels op het EK?

Meest recent

Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

17
17
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

17
17
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

153
153
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

356
356
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

148
148
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

307
307
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

62
62
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

52
52
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

51
51
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

36
36
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

199
199
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

68
68
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

142
142
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

207
207
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

402
402
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

122
122
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

180
180
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

131
131
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

664
664
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

632
632
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

48
48
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

407
407
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

197
197
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

221
221
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

259
259

Meer sportnieuws