Grote zorgen om Rode Duivels: "Vrees het ergste voor het EK"

338 stemmen
Grote zorgen om Rode Duivels:

De Rode Duivels hebben zich vrijdagavond zoals verwacht geplaatst voor het Europees kampioenschap van 2024. Door met 2-3 te winnen op het veld van Oostenrijk, werd het ticket voor het toernooi in Duitsland verzilverd. Desondanks blijft er nog heel wat werk aan de winkel.

Door de zege in Wenen is niet alleen de kwalificatie een feit, België zette ook een grote stap richting groepswinst. En dat is een belangrijke zaak bij de lotingprocedure. De groepswinnaars zullen immers reekshoofd zijn en hebben dus een veel grotere kans op een gunstigere loting. En zo'n gunstige lotig lijkt voor de Duivels toch noodzakelijk te worden.

Sinds Domenico Tedesco het roer overnam als bondscoach, zijn er welliswaar bepaalde stappen gezet. Er is veel meer tactische flexibiliteit en een aantal verse krachten kon hun stempel duidelijk drukken. Maar er blijft ook heel wat ruimte voor verbetering. Zeker als de Belgen zich in Duitsland willen gaan meten met de grote Europese voetbalnaties.

LEES OOK: Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Veel tekortkomingen

Vrijdag in Wenen, was Oostenrijk bijvoorbeeld opnieuw voor lange tijd de betere ploeg. En dat terwijl ze een pak sterkhouders moesten missen. "Ik kan hier niet lyrisch over zijn. En ik vrees het ergste als je zo speelt op het EK. Dan kom je betere tegenstanders dan Oostenrijk tegen en moet er echt iets veranderen", stelde Jan Mulder bij VTM 2.

Zijn vaste collega-analist Marc Degryse sluit zich aan bij deze kritiek. "We mogen onze ogen niet sluiten voor de tekortkomingen. Als ploeg geven we toch echt te veel kansen weg, dat blijft een leerproces. Betere tegenstanders straffen dat sowieso af", klinkt het in zijn column bij Het Laatste Nieuws.

Middelmatige tegenstander

En ook Philippe Albert ziet in dit België nog lang geen kandidaat-Europese kampioen. Zeker gezien de mogelijke opponenten die men kan treffen tijdens de eindronde. "Oostenrijk speelde met een groot hart, maar het miste veel belangrijke spelers. We kunnen ons enkel afvragen hoe België zo heeft kunnen afzien tegen een, met alle respect, middelmatige tegenstander. Dat is toch zorgwekkend", aldus de oud-verdediger bij SudPresse.

Wat verwacht u van de Duivels op het EK?

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: nieuwe naam op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

14
14
'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

113
113
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

69
69
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

46
46
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

48
48
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

87
87
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

384
384
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

231
231
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

158
158
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

170
170
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

45
45
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

90
90
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

916
916
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

492
492
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

212
212
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

69
69
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

301
301
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

115
115
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

114
114
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

200
200
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

47
47
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

166
166
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41

Meer sportnieuws