Grote zorgen om Rode Duivels: "Vrees het ergste voor het EK"

door
Grote zorgen om Rode Duivels:

De Rode Duivels hebben zich vrijdagavond zoals verwacht geplaatst voor het Europees kampioenschap van 2024. Door met 2-3 te winnen op het veld van Oostenrijk, werd het ticket voor het toernooi in Duitsland verzilverd. Desondanks blijft er nog heel wat werk aan de winkel.

Door de zege in Wenen is niet alleen de kwalificatie een feit, België zette ook een grote stap richting groepswinst. En dat is een belangrijke zaak bij de lotingprocedure. De groepswinnaars zullen immers reekshoofd zijn en hebben dus een veel grotere kans op een gunstigere loting. En zo'n gunstige lotig lijkt voor de Duivels toch noodzakelijk te worden.

Sinds Domenico Tedesco het roer overnam als bondscoach, zijn er welliswaar bepaalde stappen gezet. Er is veel meer tactische flexibiliteit en een aantal verse krachten kon hun stempel duidelijk drukken. Maar er blijft ook heel wat ruimte voor verbetering. Zeker als de Belgen zich in Duitsland willen gaan meten met de grote Europese voetbalnaties.

LEES OOK: Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Veel tekortkomingen

Vrijdag in Wenen, was Oostenrijk bijvoorbeeld opnieuw voor lange tijd de betere ploeg. En dat terwijl ze een pak sterkhouders moesten missen. "Ik kan hier niet lyrisch over zijn. En ik vrees het ergste als je zo speelt op het EK. Dan kom je betere tegenstanders dan Oostenrijk tegen en moet er echt iets veranderen", stelde Jan Mulder bij VTM 2.

Zijn vaste collega-analist Marc Degryse sluit zich aan bij deze kritiek. "We mogen onze ogen niet sluiten voor de tekortkomingen. Als ploeg geven we toch echt te veel kansen weg, dat blijft een leerproces. Betere tegenstanders straffen dat sowieso af", klinkt het in zijn column bij Het Laatste Nieuws.

Middelmatige tegenstander

En ook Philippe Albert ziet in dit België nog lang geen kandidaat-Europese kampioen. Zeker gezien de mogelijke opponenten die men kan treffen tijdens de eindronde. "Oostenrijk speelde met een groot hart, maar het miste veel belangrijke spelers. We kunnen ons enkel afvragen hoe België zo heeft kunnen afzien tegen een, met alle respect, middelmatige tegenstander. Dat is toch zorgwekkend", aldus de oud-verdediger bij SudPresse.

Wat verwacht u van de Duivels op het EK?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

44
44
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

32
32
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

37
37
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

26
26
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

104
104
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

70
70
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

54
54
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

240
240
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

361
361
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

82
82
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

134
134
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

153
153
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

115
115
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

99
99
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

126
126
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

210
210
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

144
144
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

704
704
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

554
554
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

179
179
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

301
301
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

200
200

Meer sportnieuws