Grote zorgen om Rode Duivels: "Vrees het ergste voor het EK"

door
Grote zorgen om Rode Duivels:

De Rode Duivels hebben zich vrijdagavond zoals verwacht geplaatst voor het Europees kampioenschap van 2024. Door met 2-3 te winnen op het veld van Oostenrijk, werd het ticket voor het toernooi in Duitsland verzilverd. Desondanks blijft er nog heel wat werk aan de winkel.

Door de zege in Wenen is niet alleen de kwalificatie een feit, België zette ook een grote stap richting groepswinst. En dat is een belangrijke zaak bij de lotingprocedure. De groepswinnaars zullen immers reekshoofd zijn en hebben dus een veel grotere kans op een gunstigere loting. En zo'n gunstige lotig lijkt voor de Duivels toch noodzakelijk te worden.

Sinds Domenico Tedesco het roer overnam als bondscoach, zijn er welliswaar bepaalde stappen gezet. Er is veel meer tactische flexibiliteit en een aantal verse krachten kon hun stempel duidelijk drukken. Maar er blijft ook heel wat ruimte voor verbetering. Zeker als de Belgen zich in Duitsland willen gaan meten met de grote Europese voetbalnaties.

LEES OOK: Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Veel tekortkomingen

Vrijdag in Wenen, was Oostenrijk bijvoorbeeld opnieuw voor lange tijd de betere ploeg. En dat terwijl ze een pak sterkhouders moesten missen. "Ik kan hier niet lyrisch over zijn. En ik vrees het ergste als je zo speelt op het EK. Dan kom je betere tegenstanders dan Oostenrijk tegen en moet er echt iets veranderen", stelde Jan Mulder bij VTM 2.

Zijn vaste collega-analist Marc Degryse sluit zich aan bij deze kritiek. "We mogen onze ogen niet sluiten voor de tekortkomingen. Als ploeg geven we toch echt te veel kansen weg, dat blijft een leerproces. Betere tegenstanders straffen dat sowieso af", klinkt het in zijn column bij Het Laatste Nieuws.

Middelmatige tegenstander

En ook Philippe Albert ziet in dit België nog lang geen kandidaat-Europese kampioen. Zeker gezien de mogelijke opponenten die men kan treffen tijdens de eindronde. "Oostenrijk speelde met een groot hart, maar het miste veel belangrijke spelers. We kunnen ons enkel afvragen hoe België zo heeft kunnen afzien tegen een, met alle respect, middelmatige tegenstander. Dat is toch zorgwekkend", aldus de oud-verdediger bij SudPresse.

Wat verwacht u van de Duivels op het EK?

Meest recent

Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

20
20
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

105
105
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

252
252
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

57
57
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

144
144
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

462
462
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

252
252
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

167
167
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

51
51
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

27
27
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

227
227
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

79
79
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

485
485
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

186
186
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

179
179
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

39
39
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

405
405
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

398
398
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

305
305
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

141
141
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

234
234
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

594
594
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

154
154
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

124
124
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

79
79

Meer sportnieuws