Grote zorgen om Rode Duivels: "Vrees het ergste voor het EK"

338 stemmen
Grote zorgen om Rode Duivels:

De Rode Duivels hebben zich vrijdagavond zoals verwacht geplaatst voor het Europees kampioenschap van 2024. Door met 2-3 te winnen op het veld van Oostenrijk, werd het ticket voor het toernooi in Duitsland verzilverd. Desondanks blijft er nog heel wat werk aan de winkel.

Door de zege in Wenen is niet alleen de kwalificatie een feit, België zette ook een grote stap richting groepswinst. En dat is een belangrijke zaak bij de lotingprocedure. De groepswinnaars zullen immers reekshoofd zijn en hebben dus een veel grotere kans op een gunstigere loting. En zo'n gunstige lotig lijkt voor de Duivels toch noodzakelijk te worden.

Sinds Domenico Tedesco het roer overnam als bondscoach, zijn er welliswaar bepaalde stappen gezet. Er is veel meer tactische flexibiliteit en een aantal verse krachten kon hun stempel duidelijk drukken. Maar er blijft ook heel wat ruimte voor verbetering. Zeker als de Belgen zich in Duitsland willen gaan meten met de grote Europese voetbalnaties.

LEES OOK: Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Veel tekortkomingen

Vrijdag in Wenen, was Oostenrijk bijvoorbeeld opnieuw voor lange tijd de betere ploeg. En dat terwijl ze een pak sterkhouders moesten missen. "Ik kan hier niet lyrisch over zijn. En ik vrees het ergste als je zo speelt op het EK. Dan kom je betere tegenstanders dan Oostenrijk tegen en moet er echt iets veranderen", stelde Jan Mulder bij VTM 2.

Zijn vaste collega-analist Marc Degryse sluit zich aan bij deze kritiek. "We mogen onze ogen niet sluiten voor de tekortkomingen. Als ploeg geven we toch echt te veel kansen weg, dat blijft een leerproces. Betere tegenstanders straffen dat sowieso af", klinkt het in zijn column bij Het Laatste Nieuws.

Middelmatige tegenstander

En ook Philippe Albert ziet in dit België nog lang geen kandidaat-Europese kampioen. Zeker gezien de mogelijke opponenten die men kan treffen tijdens de eindronde. "Oostenrijk speelde met een groot hart, maar het miste veel belangrijke spelers. We kunnen ons enkel afvragen hoe België zo heeft kunnen afzien tegen een, met alle respect, middelmatige tegenstander. Dat is toch zorgwekkend", aldus de oud-verdediger bij SudPresse.

Wat verwacht u van de Duivels op het EK?

Meest recent

Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

115
115
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

7
7
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

53
53
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

19
19
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

48
48
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

68
68
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

42
42
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

66
66
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

54
54
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

340
340
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

815
815
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

362
362
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

352
352
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

318
318
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

38
38
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

238
238
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

25
25
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

243
243
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

94
94
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

145
145
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

203
203
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

905
905

Meer sportnieuws