Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

door
Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zich voor de zesde keer op rij verzekerd van hun deelname aan de eindronde van een groot toernooi. Zo werd vrijdagavond een ticket voor het EK 2024 veroverd. In de internationale pers werd behoorlijk positief gereageerd op de overtuigende kwalificatie.

De Belgen begonnen tijdens hun EK-kwalificatiecampagne aan een nieuwe cyclus. Na het mislukte WK 2022 zwaaiden immers verschillende vaste waarden af én werd met Domenico Tedesco een nieuwe bondscoach aangesteld. Hoewel er in het geleverde spel zeker nog ruimte voor verbetering zit, mogen de resultaten onder zijn bewind gezien worden.

Sinds Tedesco het roer overnam verloor België immers nog geen enkele keer. En het wist zich als één vand de eerste landen te plaatsen voor de EK-eindronde in Duitsland. Dat werd gedaan op overtuigende wijze. Enkel thuis tegen Oostenrijk werd gelijkgespeeld, de andere kwalificatieduels werden tot dusver gewonnen. Dat leidde tot een knappe 16 op 18 en een doelsaldo van +13. 

LEES OOK: Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

Bibberen in slotfase

Daags na de kwalificatie zijn de reacties in de Europese media dan ook behoorlijk lovend. Al zag men bij het Franse L'Equipe wel hoe het nog even bibberen werd. "De Belgen deden wat moest tegen Oostenrijk, maar werden nog opgeschrikt in het einde van de match. Toch wisten de Duivels hun ticket voor Duitsland te valideren en gaan ze naar hun derde opeenvolgende EK."

Bij het Engelse Sky Sports zag men hoe de situatie ondanks een 0-3-voorsprong toch nog 'oncomfortabel' werd. BBC wijst daarvoor naar de rode kaart van Amadou Onana. "België plaatste zich ondanks de uitsluiting van Onana. De Everton-middenvelder pakte rood, maar met tien man hield zijn land toch stand." Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport zag op zijn beurt hoe België vlak na rust definitief het verschil maakte.

Lof voor Lukebakio

Het Nederlandse Algemeen Dagblad zwaait dan weer vooral met lof naar dubbele doelpuntenmaker Dodi Lukebakio. "Tegen Oostenrijk was Dodi Lukebakio de grote man. De aanvaller maakte zowel de 0-1 als de 0-2", klinkt het. Ook het Spaanse Marca is erg lovend over de flankaanvaller van Sevilla FC. "In Sevilla wrijven ze zich in de handen met Lukebakio, die ongetwijfeld de 'Man van de Match' was. Niet alleen door alles wat hij in de aanvalslinie bijbrengt, maar ook door te scoren."

Lukebakio is dé revelatie van deze kwalificatiecampagne ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

137
137
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

112
112
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

86
86
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

180
180
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

653
653
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

868
868
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

139
139
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

403
403
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws