Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

door
Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zich voor de zesde keer op rij verzekerd van hun deelname aan de eindronde van een groot toernooi. Zo werd vrijdagavond een ticket voor het EK 2024 veroverd. In de internationale pers werd behoorlijk positief gereageerd op de overtuigende kwalificatie.

De Belgen begonnen tijdens hun EK-kwalificatiecampagne aan een nieuwe cyclus. Na het mislukte WK 2022 zwaaiden immers verschillende vaste waarden af én werd met Domenico Tedesco een nieuwe bondscoach aangesteld. Hoewel er in het geleverde spel zeker nog ruimte voor verbetering zit, mogen de resultaten onder zijn bewind gezien worden.

Sinds Tedesco het roer overnam verloor België immers nog geen enkele keer. En het wist zich als één vand de eerste landen te plaatsen voor de EK-eindronde in Duitsland. Dat werd gedaan op overtuigende wijze. Enkel thuis tegen Oostenrijk werd gelijkgespeeld, de andere kwalificatieduels werden tot dusver gewonnen. Dat leidde tot een knappe 16 op 18 en een doelsaldo van +13. 

LEES OOK: Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Bibberen in slotfase

Daags na de kwalificatie zijn de reacties in de Europese media dan ook behoorlijk lovend. Al zag men bij het Franse L'Equipe wel hoe het nog even bibberen werd. "De Belgen deden wat moest tegen Oostenrijk, maar werden nog opgeschrikt in het einde van de match. Toch wisten de Duivels hun ticket voor Duitsland te valideren en gaan ze naar hun derde opeenvolgende EK."

Bij het Engelse Sky Sports zag men hoe de situatie ondanks een 0-3-voorsprong toch nog 'oncomfortabel' werd. BBC wijst daarvoor naar de rode kaart van Amadou Onana. "België plaatste zich ondanks de uitsluiting van Onana. De Everton-middenvelder pakte rood, maar met tien man hield zijn land toch stand." Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport zag op zijn beurt hoe België vlak na rust definitief het verschil maakte.

Lof voor Lukebakio

Het Nederlandse Algemeen Dagblad zwaait dan weer vooral met lof naar dubbele doelpuntenmaker Dodi Lukebakio. "Tegen Oostenrijk was Dodi Lukebakio de grote man. De aanvaller maakte zowel de 0-1 als de 0-2", klinkt het. Ook het Spaanse Marca is erg lovend over de flankaanvaller van Sevilla FC. "In Sevilla wrijven ze zich in de handen met Lukebakio, die ongetwijfeld de 'Man van de Match' was. Niet alleen door alles wat hij in de aanvalslinie bijbrengt, maar ook door te scoren."

Lukebakio is dé revelatie van deze kwalificatiecampagne ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

64
64
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

200
200
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

35
35
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

186
186
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

290
290
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

552
552
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

203
203
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

53
53
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

167
167
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1296
1296
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

97
97
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

586
586
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

54
54
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

121
121
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

158
158
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

278
278
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

339
339
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws