Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

1041 stemmen
Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zich voor de zesde keer op rij verzekerd van hun deelname aan de eindronde van een groot toernooi. Zo werd vrijdagavond een ticket voor het EK 2024 veroverd. In de internationale pers werd behoorlijk positief gereageerd op de overtuigende kwalificatie.

De Belgen begonnen tijdens hun EK-kwalificatiecampagne aan een nieuwe cyclus. Na het mislukte WK 2022 zwaaiden immers verschillende vaste waarden af én werd met Domenico Tedesco een nieuwe bondscoach aangesteld. Hoewel er in het geleverde spel zeker nog ruimte voor verbetering zit, mogen de resultaten onder zijn bewind gezien worden.

Sinds Tedesco het roer overnam verloor België immers nog geen enkele keer. En het wist zich als één vand de eerste landen te plaatsen voor de EK-eindronde in Duitsland. Dat werd gedaan op overtuigende wijze. Enkel thuis tegen Oostenrijk werd gelijkgespeeld, de andere kwalificatieduels werden tot dusver gewonnen. Dat leidde tot een knappe 16 op 18 en een doelsaldo van +13. 

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Bibberen in slotfase

Daags na de kwalificatie zijn de reacties in de Europese media dan ook behoorlijk lovend. Al zag men bij het Franse L'Equipe wel hoe het nog even bibberen werd. "De Belgen deden wat moest tegen Oostenrijk, maar werden nog opgeschrikt in het einde van de match. Toch wisten de Duivels hun ticket voor Duitsland te valideren en gaan ze naar hun derde opeenvolgende EK."

Bij het Engelse Sky Sports zag men hoe de situatie ondanks een 0-3-voorsprong toch nog 'oncomfortabel' werd. BBC wijst daarvoor naar de rode kaart van Amadou Onana. "België plaatste zich ondanks de uitsluiting van Onana. De Everton-middenvelder pakte rood, maar met tien man hield zijn land toch stand." Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport zag op zijn beurt hoe België vlak na rust definitief het verschil maakte.

Lof voor Lukebakio

Het Nederlandse Algemeen Dagblad zwaait dan weer vooral met lof naar dubbele doelpuntenmaker Dodi Lukebakio. "Tegen Oostenrijk was Dodi Lukebakio de grote man. De aanvaller maakte zowel de 0-1 als de 0-2", klinkt het. Ook het Spaanse Marca is erg lovend over de flankaanvaller van Sevilla FC. "In Sevilla wrijven ze zich in de handen met Lukebakio, die ongetwijfeld de 'Man van de Match' was. Niet alleen door alles wat hij in de aanvalslinie bijbrengt, maar ook door te scoren."

Lukebakio is dé revelatie van deze kwalificatiecampagne ...

Meest recent

WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

80
80
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2591
2591
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

34
34
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

45
45
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

118
118
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

45
45
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

134
134
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

45
45
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

17
17
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

154
154
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

164
164
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

157
157
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

95
95
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

32
32
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

109
109
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

114
114
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

110
110
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

118
118
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

234
234
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

47
47
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

170
170
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

358
358
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

408
408
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

389
389
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

71
71

Meer sportnieuws