Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

door
Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zich voor de zesde keer op rij verzekerd van hun deelname aan de eindronde van een groot toernooi. Zo werd vrijdagavond een ticket voor het EK 2024 veroverd. In de internationale pers werd behoorlijk positief gereageerd op de overtuigende kwalificatie.

De Belgen begonnen tijdens hun EK-kwalificatiecampagne aan een nieuwe cyclus. Na het mislukte WK 2022 zwaaiden immers verschillende vaste waarden af én werd met Domenico Tedesco een nieuwe bondscoach aangesteld. Hoewel er in het geleverde spel zeker nog ruimte voor verbetering zit, mogen de resultaten onder zijn bewind gezien worden.

Sinds Tedesco het roer overnam verloor België immers nog geen enkele keer. En het wist zich als één vand de eerste landen te plaatsen voor de EK-eindronde in Duitsland. Dat werd gedaan op overtuigende wijze. Enkel thuis tegen Oostenrijk werd gelijkgespeeld, de andere kwalificatieduels werden tot dusver gewonnen. Dat leidde tot een knappe 16 op 18 en een doelsaldo van +13. 

LEES OOK: ‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Bibberen in slotfase

Daags na de kwalificatie zijn de reacties in de Europese media dan ook behoorlijk lovend. Al zag men bij het Franse L'Equipe wel hoe het nog even bibberen werd. "De Belgen deden wat moest tegen Oostenrijk, maar werden nog opgeschrikt in het einde van de match. Toch wisten de Duivels hun ticket voor Duitsland te valideren en gaan ze naar hun derde opeenvolgende EK."

Bij het Engelse Sky Sports zag men hoe de situatie ondanks een 0-3-voorsprong toch nog 'oncomfortabel' werd. BBC wijst daarvoor naar de rode kaart van Amadou Onana. "België plaatste zich ondanks de uitsluiting van Onana. De Everton-middenvelder pakte rood, maar met tien man hield zijn land toch stand." Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport zag op zijn beurt hoe België vlak na rust definitief het verschil maakte.

Lof voor Lukebakio

Het Nederlandse Algemeen Dagblad zwaait dan weer vooral met lof naar dubbele doelpuntenmaker Dodi Lukebakio. "Tegen Oostenrijk was Dodi Lukebakio de grote man. De aanvaller maakte zowel de 0-1 als de 0-2", klinkt het. Ook het Spaanse Marca is erg lovend over de flankaanvaller van Sevilla FC. "In Sevilla wrijven ze zich in de handen met Lukebakio, die ongetwijfeld de 'Man van de Match' was. Niet alleen door alles wat hij in de aanvalslinie bijbrengt, maar ook door te scoren."

Lukebakio is dé revelatie van deze kwalificatiecampagne ...

Meest recent

Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

11
11
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

175
175
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

55
55
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

120
120
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

215
215
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

40
40
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

268
268
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

41
41
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

431
431
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

25
25
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

200
200
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

328
328
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

389
389
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

73
73
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

184
184
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

303
303
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

171
171
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

68
68
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

389
389
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

117
117
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

59
59
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

523
523
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

837
837
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

332
332

Meer sportnieuws