Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

door
Europese pers zwaait met lof naar 'grote man' bij Duivels

De Rode Duivels hebben zich voor de zesde keer op rij verzekerd van hun deelname aan de eindronde van een groot toernooi. Zo werd vrijdagavond een ticket voor het EK 2024 veroverd. In de internationale pers werd behoorlijk positief gereageerd op de overtuigende kwalificatie.

De Belgen begonnen tijdens hun EK-kwalificatiecampagne aan een nieuwe cyclus. Na het mislukte WK 2022 zwaaiden immers verschillende vaste waarden af én werd met Domenico Tedesco een nieuwe bondscoach aangesteld. Hoewel er in het geleverde spel zeker nog ruimte voor verbetering zit, mogen de resultaten onder zijn bewind gezien worden.

Sinds Tedesco het roer overnam verloor België immers nog geen enkele keer. En het wist zich als één vand de eerste landen te plaatsen voor de EK-eindronde in Duitsland. Dat werd gedaan op overtuigende wijze. Enkel thuis tegen Oostenrijk werd gelijkgespeeld, de andere kwalificatieduels werden tot dusver gewonnen. Dat leidde tot een knappe 16 op 18 en een doelsaldo van +13. 

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Bibberen in slotfase

Daags na de kwalificatie zijn de reacties in de Europese media dan ook behoorlijk lovend. Al zag men bij het Franse L'Equipe wel hoe het nog even bibberen werd. "De Belgen deden wat moest tegen Oostenrijk, maar werden nog opgeschrikt in het einde van de match. Toch wisten de Duivels hun ticket voor Duitsland te valideren en gaan ze naar hun derde opeenvolgende EK."

Bij het Engelse Sky Sports zag men hoe de situatie ondanks een 0-3-voorsprong toch nog 'oncomfortabel' werd. BBC wijst daarvoor naar de rode kaart van Amadou Onana. "België plaatste zich ondanks de uitsluiting van Onana. De Everton-middenvelder pakte rood, maar met tien man hield zijn land toch stand." Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport zag op zijn beurt hoe België vlak na rust definitief het verschil maakte.

Lof voor Lukebakio

Het Nederlandse Algemeen Dagblad zwaait dan weer vooral met lof naar dubbele doelpuntenmaker Dodi Lukebakio. "Tegen Oostenrijk was Dodi Lukebakio de grote man. De aanvaller maakte zowel de 0-1 als de 0-2", klinkt het. Ook het Spaanse Marca is erg lovend over de flankaanvaller van Sevilla FC. "In Sevilla wrijven ze zich in de handen met Lukebakio, die ongetwijfeld de 'Man van de Match' was. Niet alleen door alles wat hij in de aanvalslinie bijbrengt, maar ook door te scoren."

Lukebakio is dé revelatie van deze kwalificatiecampagne ...

Meest recent

Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

8
8
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

23
23
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

145
145
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

33
33
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

142
142
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

196
196
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

108
108
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

179
179
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

481
481
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

177
177
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

440
440
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

178
178
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

413
413
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

275
275
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

80
80
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

283
283
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

274
274
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

124
124
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

585
585
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

389
389
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

466
466

Meer sportnieuws