Cercle-aanvaller wéér reddende engel voor jonge Rode Duivels

door
Cercle-aanvaller wéér reddende engel voor jonge Rode Duivels

De Belgische beloften begonnen om 18u aan hun EK-kwalificatiepartij in en tegen Malta. De Belgen wonnen hun eerste duel tegen Kazachstan en hoopten op een zes op zes. Dat lukte ook. De troepen van bondscoach Gill Swerts wisten na lang zoeken alsnog met 0-2 te winnen. Kazeem Olaigbe was de matchwinnaar.

LEES OOK: De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Met Vranckx & co

Bondscoach Swerts koos onder meer voor spelers als Spileers, Stassin, Engels, Fofana, Oyen, Matazo en Vranckx. Daardoor stond er toch de nodige ervaring en talent op de mat. de Belgen kregen in de eerste helft een aantal zeer goede kansen, onder meer via Spileers en Stassin, maar het bleef toch 0-0 tot aan de rust.

Een snel doelpunt na de pauze was daarom toch handig meegenomen om de nervositeit wat weg te halen. Puntenverlies was immers uit den boze. Fofana begon sterk aan die tweede periode en hij zorgde voor heel wat doelgevaar. Scoren lukte echter niet.

Olaigbe breekt de ban

Swerts bracht op het uur met Sylla en Olaigbe twee nieuwe aanvallende krachten. Oyen en Stassin gingen naar de kant. De Belgen konden dat vroeg doelpunt in die tweede periode niet scoren, waardoor de tijd zo begon te dringen. Na 70 minuten stond het nog steeds 0-0.

In de 76ste minuut volgde dan de grote opluchting. Uitgerekend Olaigbe wist de langgezochte en ook wel verdiende 0-1 op het scorebord te zetten. In het slot maakte Engels de verlossende 0-2. 

Is Olaigbe een onderschatte speler?

Meest recent

'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

42
42
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

26
26
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

151
151
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

59
59
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

310
310
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

85
85
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

161
161
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

129
129
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

332
332
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

266
266
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

144
144
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

370
370
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

163
163
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1217
1217
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

201
201
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

139
139
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

32
32
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

649
649
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

867
867
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

432
432
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

458
458
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

159
159
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

255
255
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

427
427

Meer sportnieuws