Cercle-aanvaller wéér reddende engel voor jonge Rode Duivels

door
Cercle-aanvaller wéér reddende engel voor jonge Rode Duivels

De Belgische beloften begonnen om 18u aan hun EK-kwalificatiepartij in en tegen Malta. De Belgen wonnen hun eerste duel tegen Kazachstan en hoopten op een zes op zes. Dat lukte ook. De troepen van bondscoach Gill Swerts wisten na lang zoeken alsnog met 0-2 te winnen. Kazeem Olaigbe was de matchwinnaar.

LEES OOK: Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

Met Vranckx & co

Bondscoach Swerts koos onder meer voor spelers als Spileers, Stassin, Engels, Fofana, Oyen, Matazo en Vranckx. Daardoor stond er toch de nodige ervaring en talent op de mat. de Belgen kregen in de eerste helft een aantal zeer goede kansen, onder meer via Spileers en Stassin, maar het bleef toch 0-0 tot aan de rust.

Een snel doelpunt na de pauze was daarom toch handig meegenomen om de nervositeit wat weg te halen. Puntenverlies was immers uit den boze. Fofana begon sterk aan die tweede periode en hij zorgde voor heel wat doelgevaar. Scoren lukte echter niet.

Olaigbe breekt de ban

Swerts bracht op het uur met Sylla en Olaigbe twee nieuwe aanvallende krachten. Oyen en Stassin gingen naar de kant. De Belgen konden dat vroeg doelpunt in die tweede periode niet scoren, waardoor de tijd zo begon te dringen. Na 70 minuten stond het nog steeds 0-0.

In de 76ste minuut volgde dan de grote opluchting. Uitgerekend Olaigbe wist de langgezochte en ook wel verdiende 0-1 op het scorebord te zetten. In het slot maakte Engels de verlossende 0-2. 

Is Olaigbe een onderschatte speler?

Meest recent

Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

58
58
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

58
58
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

216
216
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

260
260
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

252
252
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

100
100
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

85
85
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

89
89
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

62
62
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

56
56
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

66
66
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

197
197
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

222
222
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

342
342
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

246
246
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

210
210
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

182
182
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

289
289
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

51
51
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

55
55

Meer sportnieuws