EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

255 stemmen
EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

Donderdagavond werden de kwalificaties voor het EK 2024 terug op gang getrapt. Spanje deed alvast een gouden zaak door de drie punten te pakken tegen Schotland. En ook Turkije zette een reuzenstap richting de eindronde door verrassend te gaan winnen op het veld van Kroatië.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Groep A

In de eerste poule stond Schotland tot ieders verbazing op met het maximum van de punten. En donderdag leek een nieuwe stunt in de maak op het veld van Spanje. Maar de openingstreffer van McTomminay werd uiteindelijk afgekeurd door offside van oude bekende Hendry. Vervolgens keerden de Spanjaarden de situatie helemaal: via goals van Morata en Sancet werd met 2-0 gewonnen.

Zowel Spanje als Schotland blijft echter goed op koers om zich te plaatsen voor de eindronde. Al is ook Noorwegen mathematisch nog in de running. De Noren haalden het met 0-4 van Cyprus na onder meer twee goals van Haaland. Ook Nusa (Club Brugge) toonde zich met een assist op de topspits van City.

Groep D

Kroatië, vorige jaar nog halve finalist op het WK, is zijn leidersplaats voorlopig kwijt. De Kroaten verloren op eigen veld immers verrassend van Turkije na een doelpunt van Yilmaz. De Turken nemen zo de leiding over, al blijft ook Kroatië op koers om zich te kwalificeren. Armenië en Wales behouden slechts een waterkansje.

Groep E

Eén van de verrassende landen op het EK zou wel eens Albanië kunnen worden. De Albanezen wonnen met 3-0 van Tsjechië en gaan zo ruim aan kop in hun poule. Polen bekleedt de tweede plaats na een 0-2-zege tegen de Faeröer Eilanden.

Groep I

In Groep I tot slot werd het duel tussen Israël en Zwitserland uitgesteld om de gekende redenen. Roemenië kon daar echter onvoldoende van profiteren en speelde 0-0-gelijk tegen Wit-Rusland. Kosovo haalde het tot slot met duidelijke 0-3-cijfers van Andorra, maar lijkt uitgeteld voor kwalificatie.

Spanje hoort bij de vijf grootste EK-favorieten ...

Meest recent

'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

27
27
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

16
16
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

238
238
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

47
47
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

140
140
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

337
337
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

290
290
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

325
325
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

435
435
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

794
794
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

166
166
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

339
339
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

110
110
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

180
180
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

445
445
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

466
466
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

329
329
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

228
228
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

432
432
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

356
356
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

916
916
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

669
669
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

543
543

Meer sportnieuws