EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

door
EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

Donderdagavond werden de kwalificaties voor het EK 2024 terug op gang getrapt. Spanje deed alvast een gouden zaak door de drie punten te pakken tegen Schotland. En ook Turkije zette een reuzenstap richting de eindronde door verrassend te gaan winnen op het veld van Kroatië.

Groep A

In de eerste poule stond Schotland tot ieders verbazing op met het maximum van de punten. En donderdag leek een nieuwe stunt in de maak op het veld van Spanje. Maar de openingstreffer van McTomminay werd uiteindelijk afgekeurd door offside van oude bekende Hendry. Vervolgens keerden de Spanjaarden de situatie helemaal: via goals van Morata en Sancet werd met 2-0 gewonnen.

Zowel Spanje als Schotland blijft echter goed op koers om zich te plaatsen voor de eindronde. Al is ook Noorwegen mathematisch nog in de running. De Noren haalden het met 0-4 van Cyprus na onder meer twee goals van Haaland. Ook Nusa (Club Brugge) toonde zich met een assist op de topspits van City.

Groep D

Kroatië, vorige jaar nog halve finalist op het WK, is zijn leidersplaats voorlopig kwijt. De Kroaten verloren op eigen veld immers verrassend van Turkije na een doelpunt van Yilmaz. De Turken nemen zo de leiding over, al blijft ook Kroatië op koers om zich te kwalificeren. Armenië en Wales behouden slechts een waterkansje.

Groep E

Eén van de verrassende landen op het EK zou wel eens Albanië kunnen worden. De Albanezen wonnen met 3-0 van Tsjechië en gaan zo ruim aan kop in hun poule. Polen bekleedt de tweede plaats na een 0-2-zege tegen de Faeröer Eilanden.

Groep I

In Groep I tot slot werd het duel tussen Israël en Zwitserland uitgesteld om de gekende redenen. Roemenië kon daar echter onvoldoende van profiteren en speelde 0-0-gelijk tegen Wit-Rusland. Kosovo haalde het tot slot met duidelijke 0-3-cijfers van Andorra, maar lijkt uitgeteld voor kwalificatie.

Spanje hoort bij de vijf grootste EK-favorieten ...

Meest recent

Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

0
0
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

56
56
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

90
90
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

34
34
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

77
77
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

24
24
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

43
43
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

178
178
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

374
374
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

280
280
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

525
525
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

82
82
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

175
175
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

374
374
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

45
45
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

201
201
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

49
49
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

318
318
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

264
264
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

61
61
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

146
146
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

34
34
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

74
74
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

130
130

Meer sportnieuws