EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

door
EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

Donderdagavond werden de kwalificaties voor het EK 2024 terug op gang getrapt. Spanje deed alvast een gouden zaak door de drie punten te pakken tegen Schotland. En ook Turkije zette een reuzenstap richting de eindronde door verrassend te gaan winnen op het veld van Kroatië.

Groep A

In de eerste poule stond Schotland tot ieders verbazing op met het maximum van de punten. En donderdag leek een nieuwe stunt in de maak op het veld van Spanje. Maar de openingstreffer van McTomminay werd uiteindelijk afgekeurd door offside van oude bekende Hendry. Vervolgens keerden de Spanjaarden de situatie helemaal: via goals van Morata en Sancet werd met 2-0 gewonnen.

Zowel Spanje als Schotland blijft echter goed op koers om zich te plaatsen voor de eindronde. Al is ook Noorwegen mathematisch nog in de running. De Noren haalden het met 0-4 van Cyprus na onder meer twee goals van Haaland. Ook Nusa (Club Brugge) toonde zich met een assist op de topspits van City.

Groep D

Kroatië, vorige jaar nog halve finalist op het WK, is zijn leidersplaats voorlopig kwijt. De Kroaten verloren op eigen veld immers verrassend van Turkije na een doelpunt van Yilmaz. De Turken nemen zo de leiding over, al blijft ook Kroatië op koers om zich te kwalificeren. Armenië en Wales behouden slechts een waterkansje.

Groep E

Eén van de verrassende landen op het EK zou wel eens Albanië kunnen worden. De Albanezen wonnen met 3-0 van Tsjechië en gaan zo ruim aan kop in hun poule. Polen bekleedt de tweede plaats na een 0-2-zege tegen de Faeröer Eilanden.

Groep I

In Groep I tot slot werd het duel tussen Israël en Zwitserland uitgesteld om de gekende redenen. Roemenië kon daar echter onvoldoende van profiteren en speelde 0-0-gelijk tegen Wit-Rusland. Kosovo haalde het tot slot met duidelijke 0-3-cijfers van Andorra, maar lijkt uitgeteld voor kwalificatie.

Spanje hoort bij de vijf grootste EK-favorieten ...

Meest recent

Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

5
5
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

9
9
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

39
39
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

7
7
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

226
226
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

110
110
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

31
31
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

38
38
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

92
92
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

189
189
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

287
287
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

505
505
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

213
213
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

191
191
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

178
178
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

146
146
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

466
466
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

284
284
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1039
1039
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

605
605
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

74
74
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

522
522
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

154
154
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

169
169
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

318
318

Meer sportnieuws