EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

door
EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

Donderdagavond werden de kwalificaties voor het EK 2024 terug op gang getrapt. Spanje deed alvast een gouden zaak door de drie punten te pakken tegen Schotland. En ook Turkije zette een reuzenstap richting de eindronde door verrassend te gaan winnen op het veld van Kroatië.

Groep A

In de eerste poule stond Schotland tot ieders verbazing op met het maximum van de punten. En donderdag leek een nieuwe stunt in de maak op het veld van Spanje. Maar de openingstreffer van McTomminay werd uiteindelijk afgekeurd door offside van oude bekende Hendry. Vervolgens keerden de Spanjaarden de situatie helemaal: via goals van Morata en Sancet werd met 2-0 gewonnen.

Zowel Spanje als Schotland blijft echter goed op koers om zich te plaatsen voor de eindronde. Al is ook Noorwegen mathematisch nog in de running. De Noren haalden het met 0-4 van Cyprus na onder meer twee goals van Haaland. Ook Nusa (Club Brugge) toonde zich met een assist op de topspits van City.

Groep D

Kroatië, vorige jaar nog halve finalist op het WK, is zijn leidersplaats voorlopig kwijt. De Kroaten verloren op eigen veld immers verrassend van Turkije na een doelpunt van Yilmaz. De Turken nemen zo de leiding over, al blijft ook Kroatië op koers om zich te kwalificeren. Armenië en Wales behouden slechts een waterkansje.

Groep E

Eén van de verrassende landen op het EK zou wel eens Albanië kunnen worden. De Albanezen wonnen met 3-0 van Tsjechië en gaan zo ruim aan kop in hun poule. Polen bekleedt de tweede plaats na een 0-2-zege tegen de Faeröer Eilanden.

Groep I

In Groep I tot slot werd het duel tussen Israël en Zwitserland uitgesteld om de gekende redenen. Roemenië kon daar echter onvoldoende van profiteren en speelde 0-0-gelijk tegen Wit-Rusland. Kosovo haalde het tot slot met duidelijke 0-3-cijfers van Andorra, maar lijkt uitgeteld voor kwalificatie.

Spanje hoort bij de vijf grootste EK-favorieten ...

Meest recent

Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

38
38
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

126
126
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

29
29
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

59
59
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

473
473
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

112
112
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

288
288
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

262
262
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

429
429
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

353
353
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

621
621
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

583
583
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

338
338
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

113
113
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

46
46
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

334
334
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

390
390
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

52
52
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

883
883
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

175
175
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

554
554
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

304
304
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

137
137
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

931
931

Meer sportnieuws