EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

door
EK-kwalificaties: Gouden zaak Spanje, Kroaten koud gepakt

Donderdagavond werden de kwalificaties voor het EK 2024 terug op gang getrapt. Spanje deed alvast een gouden zaak door de drie punten te pakken tegen Schotland. En ook Turkije zette een reuzenstap richting de eindronde door verrassend te gaan winnen op het veld van Kroatië.

Groep A

In de eerste poule stond Schotland tot ieders verbazing op met het maximum van de punten. En donderdag leek een nieuwe stunt in de maak op het veld van Spanje. Maar de openingstreffer van McTomminay werd uiteindelijk afgekeurd door offside van oude bekende Hendry. Vervolgens keerden de Spanjaarden de situatie helemaal: via goals van Morata en Sancet werd met 2-0 gewonnen.

Zowel Spanje als Schotland blijft echter goed op koers om zich te plaatsen voor de eindronde. Al is ook Noorwegen mathematisch nog in de running. De Noren haalden het met 0-4 van Cyprus na onder meer twee goals van Haaland. Ook Nusa (Club Brugge) toonde zich met een assist op de topspits van City.

Groep D

Kroatië, vorige jaar nog halve finalist op het WK, is zijn leidersplaats voorlopig kwijt. De Kroaten verloren op eigen veld immers verrassend van Turkije na een doelpunt van Yilmaz. De Turken nemen zo de leiding over, al blijft ook Kroatië op koers om zich te kwalificeren. Armenië en Wales behouden slechts een waterkansje.

Groep E

Eén van de verrassende landen op het EK zou wel eens Albanië kunnen worden. De Albanezen wonnen met 3-0 van Tsjechië en gaan zo ruim aan kop in hun poule. Polen bekleedt de tweede plaats na een 0-2-zege tegen de Faeröer Eilanden.

Groep I

In Groep I tot slot werd het duel tussen Israël en Zwitserland uitgesteld om de gekende redenen. Roemenië kon daar echter onvoldoende van profiteren en speelde 0-0-gelijk tegen Wit-Rusland. Kosovo haalde het tot slot met duidelijke 0-3-cijfers van Andorra, maar lijkt uitgeteld voor kwalificatie.

Spanje hoort bij de vijf grootste EK-favorieten ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

44
44
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

26
26
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

145
145
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

97
97
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

143
143
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

184
184
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

243
243
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

13
13
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

372
372
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

55
55
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

171
171
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

258
258
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

59
59
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

198
198
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

253
253
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

130
130
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

163
163
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

74
74
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

537
537
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

124
124
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

326
326
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

466
466
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

510
510

Meer sportnieuws