'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

322 stemmen
'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

Standard beleefde een bijzonder lastig begin van het seizoen en kampeerde zelfs een hele tijd in de kelder van het klassement. Maar nu lacht de toekomst de Rouches plots weer toe. Na de knappe zege van vorig weekend tegen Club Brugge pronken ze met een reeks van zes matchen zonder nederlaag en een twaalf op achttien.

Met die knappe reeks heeft Standard ook een flinke sprong gemaakt in het klassement, want ze zijn intussen opgeklommen tot de achtste plaats. De top zes komt dus stilaan weer in het vizier, maar dan zullen ze wel moeten blijven winnen. De komende weken krijgt Standard echter nog enkele pittige opdrachten voorgeschoteld.

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Bibberen na blessure Djenepo

Zo wacht hen meteen na de interlandbreak immers de Clasico tegen Anderlecht, dat op zondag 22 oktober op bezoek komt op Sclessin. Voor die belangrijke partij dreigde Standard echter een stevige opdoffer te slikken. Het zag immers Moussa Djenepo vroegtijdig terugkeren naar Luik.

De flankaanvaller was de voorbije weken één van de bezielers van de wederopstanding van de ploeg, samen met andere last-minute-aanwinsten als Kamal Sowah en Steven Alzate. De Malinees doet het uitstekend op zijn linkerflank en dus was het schrikken toen hij een blessure opliep op training bij zijn nationale selectie.

Opluchting voor Standard

Djenepo moest meteen passen voor de interlands tegen Oeganda en Saudi-Arabië en dus kwam ook de klassieker tegen Anderlecht in gevaar. Maar volgens Sacha Tavolieri kan Standard opgelucht ademhalen, want zover zal het niet komen. Onderzoeken zouden aan het licht gebracht hebben dat Djenepo slechts een kneuzing aan de teen opgelopen heeft.

Van die blessure zou hij op tijd hersteld moeten zijn om Anderlecht partij te kunnen geven. Dat is dus een flinke opsteker voor Standard, dat ongetwijfeld hoopt om tegen zijn grootste rivaal Sclessin opnieuw in vuur en vlam te kunnen zetten.

Zal Standard ook Anderlecht over de knie leggen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

9
9
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

7
7
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

51
51
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

675
675
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

38
38
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

463
463
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

84
84
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

497
497
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

336
336
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

244
244
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

215
215
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

44
44
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

159
159
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

332
332
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

620
620
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

444
444
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

412
412
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

188
188
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

117
117
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

125
125
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

653
653
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

146
146
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

146
146
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

98
98
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

94
94

Meer sportnieuws