'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

322 stemmen
'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

Standard beleefde een bijzonder lastig begin van het seizoen en kampeerde zelfs een hele tijd in de kelder van het klassement. Maar nu lacht de toekomst de Rouches plots weer toe. Na de knappe zege van vorig weekend tegen Club Brugge pronken ze met een reeks van zes matchen zonder nederlaag en een twaalf op achttien.

Met die knappe reeks heeft Standard ook een flinke sprong gemaakt in het klassement, want ze zijn intussen opgeklommen tot de achtste plaats. De top zes komt dus stilaan weer in het vizier, maar dan zullen ze wel moeten blijven winnen. De komende weken krijgt Standard echter nog enkele pittige opdrachten voorgeschoteld.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Bibberen na blessure Djenepo

Zo wacht hen meteen na de interlandbreak immers de Clasico tegen Anderlecht, dat op zondag 22 oktober op bezoek komt op Sclessin. Voor die belangrijke partij dreigde Standard echter een stevige opdoffer te slikken. Het zag immers Moussa Djenepo vroegtijdig terugkeren naar Luik.

De flankaanvaller was de voorbije weken één van de bezielers van de wederopstanding van de ploeg, samen met andere last-minute-aanwinsten als Kamal Sowah en Steven Alzate. De Malinees doet het uitstekend op zijn linkerflank en dus was het schrikken toen hij een blessure opliep op training bij zijn nationale selectie.

Opluchting voor Standard

Djenepo moest meteen passen voor de interlands tegen Oeganda en Saudi-Arabië en dus kwam ook de klassieker tegen Anderlecht in gevaar. Maar volgens Sacha Tavolieri kan Standard opgelucht ademhalen, want zover zal het niet komen. Onderzoeken zouden aan het licht gebracht hebben dat Djenepo slechts een kneuzing aan de teen opgelopen heeft.

Van die blessure zou hij op tijd hersteld moeten zijn om Anderlecht partij te kunnen geven. Dat is dus een flinke opsteker voor Standard, dat ongetwijfeld hoopt om tegen zijn grootste rivaal Sclessin opnieuw in vuur en vlam te kunnen zetten.

🚀

Zal Standard ook Anderlecht over de knie leggen?

Meest recent

'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

33
33
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

50
50
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

33
33
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

90
90
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

283
283
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

30
30
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

288
288
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

261
261
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

149
149
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

322
322
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

434
434
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

435
435
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

100
100
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

519
519
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

179
179
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

630
630
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

314
314
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

518
518
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

115
115

Meer sportnieuws