'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

322 stemmen
'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

Standard beleefde een bijzonder lastig begin van het seizoen en kampeerde zelfs een hele tijd in de kelder van het klassement. Maar nu lacht de toekomst de Rouches plots weer toe. Na de knappe zege van vorig weekend tegen Club Brugge pronken ze met een reeks van zes matchen zonder nederlaag en een twaalf op achttien.

Met die knappe reeks heeft Standard ook een flinke sprong gemaakt in het klassement, want ze zijn intussen opgeklommen tot de achtste plaats. De top zes komt dus stilaan weer in het vizier, maar dan zullen ze wel moeten blijven winnen. De komende weken krijgt Standard echter nog enkele pittige opdrachten voorgeschoteld.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Bibberen na blessure Djenepo

Zo wacht hen meteen na de interlandbreak immers de Clasico tegen Anderlecht, dat op zondag 22 oktober op bezoek komt op Sclessin. Voor die belangrijke partij dreigde Standard echter een stevige opdoffer te slikken. Het zag immers Moussa Djenepo vroegtijdig terugkeren naar Luik.

De flankaanvaller was de voorbije weken één van de bezielers van de wederopstanding van de ploeg, samen met andere last-minute-aanwinsten als Kamal Sowah en Steven Alzate. De Malinees doet het uitstekend op zijn linkerflank en dus was het schrikken toen hij een blessure opliep op training bij zijn nationale selectie.

Opluchting voor Standard

Djenepo moest meteen passen voor de interlands tegen Oeganda en Saudi-Arabië en dus kwam ook de klassieker tegen Anderlecht in gevaar. Maar volgens Sacha Tavolieri kan Standard opgelucht ademhalen, want zover zal het niet komen. Onderzoeken zouden aan het licht gebracht hebben dat Djenepo slechts een kneuzing aan de teen opgelopen heeft.

Van die blessure zou hij op tijd hersteld moeten zijn om Anderlecht partij te kunnen geven. Dat is dus een flinke opsteker voor Standard, dat ongetwijfeld hoopt om tegen zijn grootste rivaal Sclessin opnieuw in vuur en vlam te kunnen zetten.

Zal Standard ook Anderlecht over de knie leggen?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

76
76
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

13
13
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

41
41
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

26
26
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

95
95
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

112
112
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

260
260
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

154
154
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

207
207
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

135
135
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

422
422
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

331
331
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

131
131
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

198
198
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws