'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

322
'Standard krijgt opsteker voor Clasico tegen Anderlecht'

Standard beleefde een bijzonder lastig begin van het seizoen en kampeerde zelfs een hele tijd in de kelder van het klassement. Maar nu lacht de toekomst de Rouches plots weer toe. Na de knappe zege van vorig weekend tegen Club Brugge pronken ze met een reeks van zes matchen zonder nederlaag en een twaalf op achttien.

Met die knappe reeks heeft Standard ook een flinke sprong gemaakt in het klassement, want ze zijn intussen opgeklommen tot de achtste plaats. De top zes komt dus stilaan weer in het vizier, maar dan zullen ze wel moeten blijven winnen. De komende weken krijgt Standard echter nog enkele pittige opdrachten voorgeschoteld.

LEES OOK: Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Bibberen na blessure Djenepo

Zo wacht hen meteen na de interlandbreak immers de Clasico tegen Anderlecht, dat op zondag 22 oktober op bezoek komt op Sclessin. Voor die belangrijke partij dreigde Standard echter een stevige opdoffer te slikken. Het zag immers Moussa Djenepo vroegtijdig terugkeren naar Luik.

De flankaanvaller was de voorbije weken één van de bezielers van de wederopstanding van de ploeg, samen met andere last-minute-aanwinsten als Kamal Sowah en Steven Alzate. De Malinees doet het uitstekend op zijn linkerflank en dus was het schrikken toen hij een blessure opliep op training bij zijn nationale selectie.

Opluchting voor Standard

Djenepo moest meteen passen voor de interlands tegen Oeganda en Saudi-Arabië en dus kwam ook de klassieker tegen Anderlecht in gevaar. Maar volgens Sacha Tavolieri kan Standard opgelucht ademhalen, want zover zal het niet komen. Onderzoeken zouden aan het licht gebracht hebben dat Djenepo slechts een kneuzing aan de teen opgelopen heeft.

Van die blessure zou hij op tijd hersteld moeten zijn om Anderlecht partij te kunnen geven. Dat is dus een flinke opsteker voor Standard, dat ongetwijfeld hoopt om tegen zijn grootste rivaal Sclessin opnieuw in vuur en vlam te kunnen zetten.

Zal Standard ook Anderlecht over de knie leggen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

14
14
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

25
25
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

3
3
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

17
17
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

84
84
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

35
35
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

16
16
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

26
26
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

316
316
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

79
79
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

58
58
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

141
141
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

269
269
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

30
30
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

313
313
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

144
144
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

54
54
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws