Nieuwe luxe-joker Anderlecht: "Hij leek zelfs op Pelé"

door
Nieuwe luxe-joker Anderlecht:

RSC Anderlecht lanceerde afgelopen zomer een enorm transferoffensief en haalde een twaalftal nieuwe spelers in huis. Maar ook enkele jongens uit de kern van vorig seizoen zijn nog steeds van belang. Francis Amuzu bijvoorbeeld, werpt zich steeds meer op als dé paars-witte joker.

In de zomer van 2021 leek de flankspeler nochtans op weg naar de uitgang in het Lotto Park. Onder andere het Franse OGC Nice toonde zich bereid om de nodige miljoenen voor hem neer te leggen. Maar in samenspraak met toenmalig trainer Felice Mazzu werd beslist om Amuzu te houden en hem een nieuw contract aan te bieden.

Die beslissing leverde de club echter heel wat kritiek op. Amuzu kwam vorig seizoen in actie tijdens het merendeel van de wedstrijden in actie en was doorgaans ook titularis, maar vertoonde een schrijnend gebrek aan efficiëntie. Dat hij als aanvaller slechts 3 keer scoorde in 50 matchen, was veelzeggend.

LEES OOK: Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Nieuwe supersub

Afgelopen zomer werd het paars-witte jeugdproduct opnieuw gelinkt aan een transfer. Olympiacos en Nottingham Forrest trokken naar verluidt aan zijn mouw. Tot een akkoord kwam het echter niet en dus bleef hij opnieuw op post. Door de toegenomen concurrentie was zijn basisplaats wel onder druk komen te staan.

Maar in de voorbije weken werpt Amuzu zich steeds meer op als een luxe-joker voor coach Brian Riemer. Tegen Genk besliste hij de match bijvoorbeeld met een knap doelpunt. Afgelopen weekend tegen KV Mechelen scoorde hij zo mogelijk een nog mooier doelpunt. Wederom als invaller.

Pelé look-a-like

Desondanks vindt analist Franky Van der Elst dat Amuzu tot meer in staat is dan een rol als luxe-joker. Tegen Malinwa raakte hij alvast onder de indruk. "Met die retroshirts, helemaal in het wit, en de donkere huidskleur dacht ik: 'Ciske, je lijkt op Pelé'. Die goal paste nadien ook in dat beeld. Ik weet, het is een grote vergelijking. Maar dat dacht ik zodra ik hem zag staan", klonk het bij Extra Time. "Hij heeft meer in zich dan supersub te zijn."

Amuzu is beter geschikt als supersub ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

64
64
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

46
46
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

117
117
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

380
380
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

254
254
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

351
351
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws