'Barça kent nieuwe topaanwinst: prijskaartje van 60 miljoen'

door
'Barça kent nieuwe topaanwinst: prijskaartje van 60 miljoen'

FC Barcelona is meer dan behoorlijk begonnen aan het nieuwe seizoen. De titelverdediger draait mee aan de top van het klassement in La Liga en staat met 6 op 6 aan de leiding in zijn Champions League-poule. Desondanks wordt alweer aan versterking gedacht.

Na enkele moeizame jaren pakte Barça in de zomer van 2022 uit met een serieus transferoffensief. Daarvoor werden allerlei boekhoudkundige trucs toegepast, de zogenaamde 'financiële hefbomen'. En die aanpak wierp uiteindelijk zijn vruchten af: de ploeg van coach Xavi Hernandez kroonde zich tot landskampioen.

Maar de 'hefbomen' waren slechts eenmalige inkomsten. Tijdens de voorbije transferzomer moest de club haar uitgaven dan ook beperkt houden. Zo werd vooral ingezet op transfervrije spelers, huurdeals of transferdoelwitten die voor een erg beperkt bedrag konden aangetrokken worden.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Bundesliga-smaakmaker

Komende zomer hoopt de club echter opnieuw met miljoenen te kunnen smijten. Een aantal uitgaande transfers zou daar mee moeten helpen. En het eerste toptarget lijkt ook bekend. Zo meldt BILD dat Dani Olmo goed op weg is naar de Spaanse kampioen.

De 25-jarige spelmaker werkte destijds een deel van zijn jeugdopleiding af in Barcelona, maar koos vervolgens voor een opmerkelijk carrièretraject. Zo verkaste hij naar Dinamo Zagreb, om vervolgens bij RB Leipzig aan de slag te gaan. Daar groeide hij inmiddels uit tot een Bundesliga-smaakmaker.

Pittige transfersom

Na een drietal seizoenen zou de Spaanse international echter zijn zinnen hebben gezet op een nieuwe uitdaging. Volgens bovengenoemd medium is het quasi zeker dat Olmo komende zomer vertrekt in Leipzig. En FC Barcelona geldt daarbij als zijn meest waarschijnlijke bestemming. Xavi zou zijn landgenoot alvast met open armen ontvangen. Al zal Barça dan wel de nodige miljoenen moeten vinden. Naar verluidt zou Olmo zo'n 60 miljoen euro moeten kosten.

🚀

Barça gaat dit seizoen meedoen voor de Champions League-eindzege ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

34
34
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

28
28
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

88
88
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

152
152
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

188
188
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

347
347
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

259
259
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

208
208
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

207
207
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

104
104
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

132
132
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

407
407
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws