Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

697
Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

Na enkele zeer lastige jaren lijkt de toekomst Zinho Vanheusden plots weer toe te lachen. Vorig seizoen werd hij tijdens zijn uitleenbeurt aan AZ nog geteisterd door blessures, waardoor hij amper aan de bak kwam. Maar bij Standard heeft de intussen 24-jarige verdediger zichzelf weer helemaal teruggevonden.

Zijn blessures lijken stilaan tot het verleden te behoren, want dit seizoen miste Vanheusden nog geen minuut in de Jupiler Pro League. Hij groeit ook weer toe naar zijn beste niveau en werd daarvoor verrassend snel beloond. Door een blessure bij Ameen Al-Dakhil mocht hij zich immers bij de Rode Duivels voegen voor de interlands tegen Oostenrijk en Zweden.

LEES OOK: Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard moet stevig dokken voor Vanheusden

Dat nieuws werd uiteraard op gejuich onthaald in Luik, want met ook nog Arnaud Bodart in de selectie hebben ze bij Standard plots voo het eerst in tien jaar nog eens twee Rode Duivels. Alleen is de vraag hoe lang Vanheusden nog op Sclessin te zien zal zijn.

Standard huurt hem dit seizoen immers van Internazionale. Bij de Italiaanse topclub ligt Vanheusden nog tot 2026 onder contract. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, die volgens Het Belang van Limburg zo'n 7 miljoen euro zou bedragen. Dat is voor Standard toch een zeer pittige som.

Harkin wil optie lichten

Desondanks is de kans wel reëel dat Standard die op tafel zal leggen. "We hopen die optie te kunnen lichten", bevestigt technisch directeur Fergal Harkin immers in Het Laatste Nieuws. "Maar op dit moment focussen we op het nu. Zinho kende een geruisloos sterke seizoenstart."

Zijn selectie voor de Rode Duivels speelt op dat vlak alleen maar in het voordeel van Vanheusden. Hij drijft zijn marktwaarde op die manier weer op en hoe meer de speler waard is, hoe meer de investering ook de moeite zal zijn voor Standard. Het wordt voor Vanheusden dus vooral zak om fit te blijven en zijn niveau aan te houden.

Moet Standard de optie van Vanheusden lichten?

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

5
5
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

7
7
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

71
71
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

20
20
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

16
16
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

61
61
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

82
82
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

40
40
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

35
35
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

42
42
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

52
52
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

290
290
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

124
124
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

139
139
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

170
170
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

64
64
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

73
73
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

368
368
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

981
981
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

195
195

Meer sportnieuws