Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

697 stemmen
Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

Na enkele zeer lastige jaren lijkt de toekomst Zinho Vanheusden plots weer toe te lachen. Vorig seizoen werd hij tijdens zijn uitleenbeurt aan AZ nog geteisterd door blessures, waardoor hij amper aan de bak kwam. Maar bij Standard heeft de intussen 24-jarige verdediger zichzelf weer helemaal teruggevonden.

Zijn blessures lijken stilaan tot het verleden te behoren, want dit seizoen miste Vanheusden nog geen minuut in de Jupiler Pro League. Hij groeit ook weer toe naar zijn beste niveau en werd daarvoor verrassend snel beloond. Door een blessure bij Ameen Al-Dakhil mocht hij zich immers bij de Rode Duivels voegen voor de interlands tegen Oostenrijk en Zweden.

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Standard moet stevig dokken voor Vanheusden

Dat nieuws werd uiteraard op gejuich onthaald in Luik, want met ook nog Arnaud Bodart in de selectie hebben ze bij Standard plots voo het eerst in tien jaar nog eens twee Rode Duivels. Alleen is de vraag hoe lang Vanheusden nog op Sclessin te zien zal zijn.

Standard huurt hem dit seizoen immers van Internazionale. Bij de Italiaanse topclub ligt Vanheusden nog tot 2026 onder contract. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, die volgens Het Belang van Limburg zo'n 7 miljoen euro zou bedragen. Dat is voor Standard toch een zeer pittige som.

Harkin wil optie lichten

Desondanks is de kans wel reëel dat Standard die op tafel zal leggen. "We hopen die optie te kunnen lichten", bevestigt technisch directeur Fergal Harkin immers in Het Laatste Nieuws. "Maar op dit moment focussen we op het nu. Zinho kende een geruisloos sterke seizoenstart."

Zijn selectie voor de Rode Duivels speelt op dat vlak alleen maar in het voordeel van Vanheusden. Hij drijft zijn marktwaarde op die manier weer op en hoe meer de speler waard is, hoe meer de investering ook de moeite zal zijn voor Standard. Het wordt voor Vanheusden dus vooral zak om fit te blijven en zijn niveau aan te houden.

🚀

Moet Standard de optie van Vanheusden lichten?

Meest recent

Twee keuzes Garcia irriteren Belgische fans: "Wat een grap"

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

14
14
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

80
80
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

7
7
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

17
17
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

65
65
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

16
16
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

107
107
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

513
513
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

160
160
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

99
99
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

57
57
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

348
348
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

318
318
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

767
767
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

145
145
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

501
501
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

141
141
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

162
162
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

724
724
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

843
843
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

378
378
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

429
429
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

108
108

Meer sportnieuws