Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

door stemmen
Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

Na enkele zeer lastige jaren lijkt de toekomst Zinho Vanheusden plots weer toe te lachen. Vorig seizoen werd hij tijdens zijn uitleenbeurt aan AZ nog geteisterd door blessures, waardoor hij amper aan de bak kwam. Maar bij Standard heeft de intussen 24-jarige verdediger zichzelf weer helemaal teruggevonden.

Zijn blessures lijken stilaan tot het verleden te behoren, want dit seizoen miste Vanheusden nog geen minuut in de Jupiler Pro League. Hij groeit ook weer toe naar zijn beste niveau en werd daarvoor verrassend snel beloond. Door een blessure bij Ameen Al-Dakhil mocht hij zich immers bij de Rode Duivels voegen voor de interlands tegen Oostenrijk en Zweden.

LEES OOK: Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard moet stevig dokken voor Vanheusden

Dat nieuws werd uiteraard op gejuich onthaald in Luik, want met ook nog Arnaud Bodart in de selectie hebben ze bij Standard plots voo het eerst in tien jaar nog eens twee Rode Duivels. Alleen is de vraag hoe lang Vanheusden nog op Sclessin te zien zal zijn.

Standard huurt hem dit seizoen immers van Internazionale. Bij de Italiaanse topclub ligt Vanheusden nog tot 2026 onder contract. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, die volgens Het Belang van Limburg zo'n 7 miljoen euro zou bedragen. Dat is voor Standard toch een zeer pittige som.

Harkin wil optie lichten

Desondanks is de kans wel reëel dat Standard die op tafel zal leggen. "We hopen die optie te kunnen lichten", bevestigt technisch directeur Fergal Harkin immers in Het Laatste Nieuws. "Maar op dit moment focussen we op het nu. Zinho kende een geruisloos sterke seizoenstart."

Zijn selectie voor de Rode Duivels speelt op dat vlak alleen maar in het voordeel van Vanheusden. Hij drijft zijn marktwaarde op die manier weer op en hoe meer de speler waard is, hoe meer de investering ook de moeite zal zijn voor Standard. Het wordt voor Vanheusden dus vooral zak om fit te blijven en zijn niveau aan te houden.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
294

Moet Standard de optie van Vanheusden lichten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

9
9
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

17
17
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

48
48
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

42
42
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

131
131
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

159
159
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

124
124
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

118
118
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

456
456
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

665
665
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

396
396
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

202
202
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

408
408
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

294
294
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

434
434
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws