Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

door
Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

Na enkele zeer lastige jaren lijkt de toekomst Zinho Vanheusden plots weer toe te lachen. Vorig seizoen werd hij tijdens zijn uitleenbeurt aan AZ nog geteisterd door blessures, waardoor hij amper aan de bak kwam. Maar bij Standard heeft de intussen 24-jarige verdediger zichzelf weer helemaal teruggevonden.

Zijn blessures lijken stilaan tot het verleden te behoren, want dit seizoen miste Vanheusden nog geen minuut in de Jupiler Pro League. Hij groeit ook weer toe naar zijn beste niveau en werd daarvoor verrassend snel beloond. Door een blessure bij Ameen Al-Dakhil mocht hij zich immers bij de Rode Duivels voegen voor de interlands tegen Oostenrijk en Zweden.

LEES OOK: Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

Standard moet stevig dokken voor Vanheusden

Dat nieuws werd uiteraard op gejuich onthaald in Luik, want met ook nog Arnaud Bodart in de selectie hebben ze bij Standard plots voo het eerst in tien jaar nog eens twee Rode Duivels. Alleen is de vraag hoe lang Vanheusden nog op Sclessin te zien zal zijn.

Standard huurt hem dit seizoen immers van Internazionale. Bij de Italiaanse topclub ligt Vanheusden nog tot 2026 onder contract. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, die volgens Het Belang van Limburg zo'n 7 miljoen euro zou bedragen. Dat is voor Standard toch een zeer pittige som.

Harkin wil optie lichten

Desondanks is de kans wel reëel dat Standard die op tafel zal leggen. "We hopen die optie te kunnen lichten", bevestigt technisch directeur Fergal Harkin immers in Het Laatste Nieuws. "Maar op dit moment focussen we op het nu. Zinho kende een geruisloos sterke seizoenstart."

Zijn selectie voor de Rode Duivels speelt op dat vlak alleen maar in het voordeel van Vanheusden. Hij drijft zijn marktwaarde op die manier weer op en hoe meer de speler waard is, hoe meer de investering ook de moeite zal zijn voor Standard. Het wordt voor Vanheusden dus vooral zak om fit te blijven en zijn niveau aan te houden.

Moet Standard de optie van Vanheusden lichten?

Meest recent

Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

2
2
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o kent einde

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

11
11
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

73
73
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

95
95
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

158
158
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

283
283
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

125
125
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

142
142
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

88
88
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

197
197
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

774
774
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

205
205
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

527
527
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

358
358
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

181
181
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

263
263
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

167
167
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

524
524
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

400
400
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

203
203
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

387
387
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

985
985
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

303
303

Meer sportnieuws