Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

697
Standard hakt knoop over aankoopoptie Vanheusden al door

Na enkele zeer lastige jaren lijkt de toekomst Zinho Vanheusden plots weer toe te lachen. Vorig seizoen werd hij tijdens zijn uitleenbeurt aan AZ nog geteisterd door blessures, waardoor hij amper aan de bak kwam. Maar bij Standard heeft de intussen 24-jarige verdediger zichzelf weer helemaal teruggevonden.

Zijn blessures lijken stilaan tot het verleden te behoren, want dit seizoen miste Vanheusden nog geen minuut in de Jupiler Pro League. Hij groeit ook weer toe naar zijn beste niveau en werd daarvoor verrassend snel beloond. Door een blessure bij Ameen Al-Dakhil mocht hij zich immers bij de Rode Duivels voegen voor de interlands tegen Oostenrijk en Zweden.

LEES OOK: "Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Standard moet stevig dokken voor Vanheusden

Dat nieuws werd uiteraard op gejuich onthaald in Luik, want met ook nog Arnaud Bodart in de selectie hebben ze bij Standard plots voo het eerst in tien jaar nog eens twee Rode Duivels. Alleen is de vraag hoe lang Vanheusden nog op Sclessin te zien zal zijn.

Standard huurt hem dit seizoen immers van Internazionale. Bij de Italiaanse topclub ligt Vanheusden nog tot 2026 onder contract. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, die volgens Het Belang van Limburg zo'n 7 miljoen euro zou bedragen. Dat is voor Standard toch een zeer pittige som.

Harkin wil optie lichten

Desondanks is de kans wel reëel dat Standard die op tafel zal leggen. "We hopen die optie te kunnen lichten", bevestigt technisch directeur Fergal Harkin immers in Het Laatste Nieuws. "Maar op dit moment focussen we op het nu. Zinho kende een geruisloos sterke seizoenstart."

Zijn selectie voor de Rode Duivels speelt op dat vlak alleen maar in het voordeel van Vanheusden. Hij drijft zijn marktwaarde op die manier weer op en hoe meer de speler waard is, hoe meer de investering ook de moeite zal zijn voor Standard. Het wordt voor Vanheusden dus vooral zak om fit te blijven en zijn niveau aan te houden.

Moet Standard de optie van Vanheusden lichten?

Meest recent

Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

0
0
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

21
21
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

86
86
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

194
194
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

31
31
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

13
13
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

69
69
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

58
58
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

100
100
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

125
125
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

255
255
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

481
481
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

211
211
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

168
168
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

446
446
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

412
412
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

71
71
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153

Meer sportnieuws