'Geraerts door nog een buitenlandse traditieclub benaderd'

102 stemmen
'Geraerts door nog een buitenlandse traditieclub benaderd'

Karel Geraerts moest in de zomer tot ieders verbazing vertrekken bij Union. De trainer had in zijn debuutseizoen ongekende successen geboekt, want Union strandde op een zucht van de titel en haalde de kwartfinale van de Europa League. Omdat er geen akkoord gevonden werd over een nieuw contract moest Geraerts echter beschikken. Deze week vond hij eindelijk een nieuwe job.

Geraerts kreeg nog een aanbieding

Geraerts koos voor een opmerkelijke uitdaging, want hij moet Schalke 04 uit het slop zien te halen. De Duitse traditieclub is de voorbije jaren helemaal weggezakt. Vorig seizoen degradeerden ze uit de Bundesliga en ook op het tweede niveau staan ze momenteel op een degradatieplaats.

De rijke historie van de club en de indrukwekkende sfeer in het stadion wisten Geraerts echter te overtuigen om toch een contract tot 2025 te tekenen. Nochtans had de 41-jarige nog andere aanbiedingen. Zo weet Sacha Tavolieri dat er op het laatste moment ook een Franse traditieclub nog kwam aankloppen.

Bordeaux kwam te laat

Girondins Bordeaux zou immers nog geprobeerd hebben om de overgang van Geraerts te kapen. Zij degradeerden in 2022 uit het de Ligue 1 en hebben hun start in de Ligue 2 dit seizoen gemist. Ze pakten slechts 11 op 30 en staan daarmee pas dertiende. Aangezien ze mikken op promotie, werd trainer David Guion onlangs ontslagen.

Bordeaux polste dus nog naar Geraerts om hem op te volgen, maar kwam uiteindelijk te laat. Uiteindelijk zal Albert Riera er de nieuwe trainer worden. De Spanjaard was de voorbije seizoenen coach in Slovenië, maar is vooral bekend van zijn passages bij Manchester City, Liverpool en de Spaanse nationale ploeg als speler. Hij kwam van 2003 tot 2005 ook uit voor Bordeaux.

Heeft Geraerts een goede keuze gemaakt?

Meest recent

De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

47
47
'Genk op recordkoers: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

16
16
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

71
71
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

213
213
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

462
462
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

394
394
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

53
53
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

212
212
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

302
302
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

718
718
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

38
38
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

646
646
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

425
425
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

326
326
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

824
824
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

188
188
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

640
640
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

759
759
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

435
435
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

973
973
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

222
222

Meer sportnieuws