'Geraerts door nog een buitenlandse traditieclub benaderd'

102
'Geraerts door nog een buitenlandse traditieclub benaderd'

Karel Geraerts moest in de zomer tot ieders verbazing vertrekken bij Union. De trainer had in zijn debuutseizoen ongekende successen geboekt, want Union strandde op een zucht van de titel en haalde de kwartfinale van de Europa League. Omdat er geen akkoord gevonden werd over een nieuw contract moest Geraerts echter beschikken. Deze week vond hij eindelijk een nieuwe job.

Geraerts kreeg nog een aanbieding

Geraerts koos voor een opmerkelijke uitdaging, want hij moet Schalke 04 uit het slop zien te halen. De Duitse traditieclub is de voorbije jaren helemaal weggezakt. Vorig seizoen degradeerden ze uit de Bundesliga en ook op het tweede niveau staan ze momenteel op een degradatieplaats.

De rijke historie van de club en de indrukwekkende sfeer in het stadion wisten Geraerts echter te overtuigen om toch een contract tot 2025 te tekenen. Nochtans had de 41-jarige nog andere aanbiedingen. Zo weet Sacha Tavolieri dat er op het laatste moment ook een Franse traditieclub nog kwam aankloppen.

Bordeaux kwam te laat

Girondins Bordeaux zou immers nog geprobeerd hebben om de overgang van Geraerts te kapen. Zij degradeerden in 2022 uit het de Ligue 1 en hebben hun start in de Ligue 2 dit seizoen gemist. Ze pakten slechts 11 op 30 en staan daarmee pas dertiende. Aangezien ze mikken op promotie, werd trainer David Guion onlangs ontslagen.

Bordeaux polste dus nog naar Geraerts om hem op te volgen, maar kwam uiteindelijk te laat. Uiteindelijk zal Albert Riera er de nieuwe trainer worden. De Spanjaard was de voorbije seizoenen coach in Slovenië, maar is vooral bekend van zijn passages bij Manchester City, Liverpool en de Spaanse nationale ploeg als speler. Hij kwam van 2003 tot 2005 ook uit voor Bordeaux.

Heeft Geraerts een goede keuze gemaakt?

Meest recent

KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

7
7
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

40
40
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

17
17
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

80
80
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

159
159
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

25
25
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

199
199
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

186
186
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

94
94
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

149
149
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

20
20
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

65
65
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

40
40
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

107
107
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

90
90
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

480
480
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

110
110
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

71
71
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178

Meer sportnieuws