Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

door
Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

De voorbije dagen maakte Domenico Tedesco enkele opmerkelijke keuzes in zijn selectie bij de Rode Duivels. De bondscoach kreeg heel wat kritiek toen hij Arthur Vermeeren niet in zijn oorspronkelijke kern opnam, om twee dagen later door het afhaken van Leandro Trossard het Antwerp-goudhaantje toch nog op te roepen. Hij was niet de enige speler uit de Jupiler Pro League die zich nog mocht melden.

Ook Zinho Vanheusden mocht zich immers verrassend nog aanmelden in Tubeke. De verdediger van Standard zat al in de voorselectie en werd nog opgetrommeld doordat Ameen Al-Dakhil nog moest afhaken. Voor Vanheusden is het zijn eerste selectie in meer dan twee jaar, want hij was er voor het laatst bij in september 2021.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Eindeloze reeks blessures

Toen bleef Vanheusden telkens de hele wedstrijd op de bank in het drieluik tegen Estland, Tsjechië en Wit-Rusland in de kwalificatiecampagne voor het WK 2022. Daardoor staat zijn teller nog steeds op amper één cap. In oktober 2020 speelde hij mee in een oefeninterland tegen Ivoorkust.

Sinds die laatste selectie volgde een heuse calvarietocht voor Vanheusden, die geteisterd werd door blessures. Uitleenbeurten aan Genoa en AZ werden zo een nachtmerrie en dus keerde de intussen 24-jarige in de zomer terug naar het oude nest. Bij Standard blijft hij voorlopig wel fit.

Verrassing bij Vanheusden

Desondanks waren ze ook in het kamp van Vanheusden verrast dat hij nu al opgeroepen werd. "Het blijft een enorme eer om opgeroepen te worden. Maar we zijn ook een beetje ongerust. Dat is normaal, denk ik, na alles wat Zinho de afgelopen drie jaar heeft meegemaakt", aldus vader Johan Vanheusden in Het Belang van Limburg.

De vrees voor blessures zit er dus duidelijk nog in bij de clan-Vanheusden. "Standard screent Zinho wekelijks en hij krijgt een aangepast trainingsschema. De coach denkt daar perfect in mee. Hopelijk is dat ook het geval bij de nationale ploeg", klinkt het verder. "Speelminuten bij de Rode Duivels zouden op dit moment een onverhoopte bonus zijn. Vergeet niet dat zijn wereld er een halfjaar geleden nog helemaal anders uitzag."

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’
158

Verdient Vanheusden zijn selectie?

Meest recent

'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

39
39
‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

68
68
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

35
35
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

165
165
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

26
26
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

50
50
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

243
243
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

214
214
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

127
127
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

82
82
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

93
93
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

277
277
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

221
221
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

80
80
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

354
354
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

119
119
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

280
280
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

423
423
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

269
269
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

695
695
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

262
262
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

182
182
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

126
126
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

186
186
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

101
101

Meer sportnieuws