Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

door
Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

De voorbije dagen maakte Domenico Tedesco enkele opmerkelijke keuzes in zijn selectie bij de Rode Duivels. De bondscoach kreeg heel wat kritiek toen hij Arthur Vermeeren niet in zijn oorspronkelijke kern opnam, om twee dagen later door het afhaken van Leandro Trossard het Antwerp-goudhaantje toch nog op te roepen. Hij was niet de enige speler uit de Jupiler Pro League die zich nog mocht melden.

Ook Zinho Vanheusden mocht zich immers verrassend nog aanmelden in Tubeke. De verdediger van Standard zat al in de voorselectie en werd nog opgetrommeld doordat Ameen Al-Dakhil nog moest afhaken. Voor Vanheusden is het zijn eerste selectie in meer dan twee jaar, want hij was er voor het laatst bij in september 2021.

LEES OOK: Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Eindeloze reeks blessures

Toen bleef Vanheusden telkens de hele wedstrijd op de bank in het drieluik tegen Estland, Tsjechië en Wit-Rusland in de kwalificatiecampagne voor het WK 2022. Daardoor staat zijn teller nog steeds op amper één cap. In oktober 2020 speelde hij mee in een oefeninterland tegen Ivoorkust.

Sinds die laatste selectie volgde een heuse calvarietocht voor Vanheusden, die geteisterd werd door blessures. Uitleenbeurten aan Genoa en AZ werden zo een nachtmerrie en dus keerde de intussen 24-jarige in de zomer terug naar het oude nest. Bij Standard blijft hij voorlopig wel fit.

Verrassing bij Vanheusden

Desondanks waren ze ook in het kamp van Vanheusden verrast dat hij nu al opgeroepen werd. "Het blijft een enorme eer om opgeroepen te worden. Maar we zijn ook een beetje ongerust. Dat is normaal, denk ik, na alles wat Zinho de afgelopen drie jaar heeft meegemaakt", aldus vader Johan Vanheusden in Het Belang van Limburg.

De vrees voor blessures zit er dus duidelijk nog in bij de clan-Vanheusden. "Standard screent Zinho wekelijks en hij krijgt een aangepast trainingsschema. De coach denkt daar perfect in mee. Hopelijk is dat ook het geval bij de nationale ploeg", klinkt het verder. "Speelminuten bij de Rode Duivels zouden op dit moment een onverhoopte bonus zijn. Vergeet niet dat zijn wereld er een halfjaar geleden nog helemaal anders uitzag."

Verdient Vanheusden zijn selectie?

Meest recent

Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

50
50
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

18
18
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

77
77
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

86
86
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

64
64
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

80
80
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

68
68
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

135
135
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

98
98
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

523
523
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

426
426
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

160
160
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

151
151
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

201
201
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

257
257
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

164
164
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

137
137
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

209
209
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

86
86
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

295
295
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

292
292
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

169
169

Meer sportnieuws