Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

108 stemmen
Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

De voorbije dagen maakte Domenico Tedesco enkele opmerkelijke keuzes in zijn selectie bij de Rode Duivels. De bondscoach kreeg heel wat kritiek toen hij Arthur Vermeeren niet in zijn oorspronkelijke kern opnam, om twee dagen later door het afhaken van Leandro Trossard het Antwerp-goudhaantje toch nog op te roepen. Hij was niet de enige speler uit de Jupiler Pro League die zich nog mocht melden.

Ook Zinho Vanheusden mocht zich immers verrassend nog aanmelden in Tubeke. De verdediger van Standard zat al in de voorselectie en werd nog opgetrommeld doordat Ameen Al-Dakhil nog moest afhaken. Voor Vanheusden is het zijn eerste selectie in meer dan twee jaar, want hij was er voor het laatst bij in september 2021.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Eindeloze reeks blessures

Toen bleef Vanheusden telkens de hele wedstrijd op de bank in het drieluik tegen Estland, Tsjechië en Wit-Rusland in de kwalificatiecampagne voor het WK 2022. Daardoor staat zijn teller nog steeds op amper één cap. In oktober 2020 speelde hij mee in een oefeninterland tegen Ivoorkust.

Sinds die laatste selectie volgde een heuse calvarietocht voor Vanheusden, die geteisterd werd door blessures. Uitleenbeurten aan Genoa en AZ werden zo een nachtmerrie en dus keerde de intussen 24-jarige in de zomer terug naar het oude nest. Bij Standard blijft hij voorlopig wel fit.

Verrassing bij Vanheusden

Desondanks waren ze ook in het kamp van Vanheusden verrast dat hij nu al opgeroepen werd. "Het blijft een enorme eer om opgeroepen te worden. Maar we zijn ook een beetje ongerust. Dat is normaal, denk ik, na alles wat Zinho de afgelopen drie jaar heeft meegemaakt", aldus vader Johan Vanheusden in Het Belang van Limburg.

De vrees voor blessures zit er dus duidelijk nog in bij de clan-Vanheusden. "Standard screent Zinho wekelijks en hij krijgt een aangepast trainingsschema. De coach denkt daar perfect in mee. Hopelijk is dat ook het geval bij de nationale ploeg", klinkt het verder. "Speelminuten bij de Rode Duivels zouden op dit moment een onverhoopte bonus zijn. Vergeet niet dat zijn wereld er een halfjaar geleden nog helemaal anders uitzag."

🚀

Verdient Vanheusden zijn selectie?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

31
31
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

56
56
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

36
36
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

166
166
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

99
99
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

187
187
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

101
101
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

133
133
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

105
105
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

793
793
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1078
1078
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

537
537
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

168
168
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

637
637
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

155
155
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

799
799
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws