Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

108 stemmen
Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

De voorbije dagen maakte Domenico Tedesco enkele opmerkelijke keuzes in zijn selectie bij de Rode Duivels. De bondscoach kreeg heel wat kritiek toen hij Arthur Vermeeren niet in zijn oorspronkelijke kern opnam, om twee dagen later door het afhaken van Leandro Trossard het Antwerp-goudhaantje toch nog op te roepen. Hij was niet de enige speler uit de Jupiler Pro League die zich nog mocht melden.

Ook Zinho Vanheusden mocht zich immers verrassend nog aanmelden in Tubeke. De verdediger van Standard zat al in de voorselectie en werd nog opgetrommeld doordat Ameen Al-Dakhil nog moest afhaken. Voor Vanheusden is het zijn eerste selectie in meer dan twee jaar, want hij was er voor het laatst bij in september 2021.

LEES OOK: Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

Eindeloze reeks blessures

Toen bleef Vanheusden telkens de hele wedstrijd op de bank in het drieluik tegen Estland, Tsjechië en Wit-Rusland in de kwalificatiecampagne voor het WK 2022. Daardoor staat zijn teller nog steeds op amper één cap. In oktober 2020 speelde hij mee in een oefeninterland tegen Ivoorkust.

Sinds die laatste selectie volgde een heuse calvarietocht voor Vanheusden, die geteisterd werd door blessures. Uitleenbeurten aan Genoa en AZ werden zo een nachtmerrie en dus keerde de intussen 24-jarige in de zomer terug naar het oude nest. Bij Standard blijft hij voorlopig wel fit.

Verrassing bij Vanheusden

Desondanks waren ze ook in het kamp van Vanheusden verrast dat hij nu al opgeroepen werd. "Het blijft een enorme eer om opgeroepen te worden. Maar we zijn ook een beetje ongerust. Dat is normaal, denk ik, na alles wat Zinho de afgelopen drie jaar heeft meegemaakt", aldus vader Johan Vanheusden in Het Belang van Limburg.

De vrees voor blessures zit er dus duidelijk nog in bij de clan-Vanheusden. "Standard screent Zinho wekelijks en hij krijgt een aangepast trainingsschema. De coach denkt daar perfect in mee. Hopelijk is dat ook het geval bij de nationale ploeg", klinkt het verder. "Speelminuten bij de Rode Duivels zouden op dit moment een onverhoopte bonus zijn. Vergeet niet dat zijn wereld er een halfjaar geleden nog helemaal anders uitzag."

Verdient Vanheusden zijn selectie?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

7
7
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

18
18
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

32
32
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

30
30
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

14
14
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

39
39
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

56
56
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

51
51
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

131
131
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

249
249
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

898
898
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

200
200
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

97
97
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

196
196
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

102
102
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

289
289
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

569
569
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

568
568
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

431
431
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1002
1002
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

239
239
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

301
301
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

469
469
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60

Meer sportnieuws