Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

door
Kamp Vanheusden reageert op selectie Rode Duivels

De voorbije dagen maakte Domenico Tedesco enkele opmerkelijke keuzes in zijn selectie bij de Rode Duivels. De bondscoach kreeg heel wat kritiek toen hij Arthur Vermeeren niet in zijn oorspronkelijke kern opnam, om twee dagen later door het afhaken van Leandro Trossard het Antwerp-goudhaantje toch nog op te roepen. Hij was niet de enige speler uit de Jupiler Pro League die zich nog mocht melden.

Ook Zinho Vanheusden mocht zich immers verrassend nog aanmelden in Tubeke. De verdediger van Standard zat al in de voorselectie en werd nog opgetrommeld doordat Ameen Al-Dakhil nog moest afhaken. Voor Vanheusden is het zijn eerste selectie in meer dan twee jaar, want hij was er voor het laatst bij in september 2021.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Eindeloze reeks blessures

Toen bleef Vanheusden telkens de hele wedstrijd op de bank in het drieluik tegen Estland, Tsjechië en Wit-Rusland in de kwalificatiecampagne voor het WK 2022. Daardoor staat zijn teller nog steeds op amper één cap. In oktober 2020 speelde hij mee in een oefeninterland tegen Ivoorkust.

Sinds die laatste selectie volgde een heuse calvarietocht voor Vanheusden, die geteisterd werd door blessures. Uitleenbeurten aan Genoa en AZ werden zo een nachtmerrie en dus keerde de intussen 24-jarige in de zomer terug naar het oude nest. Bij Standard blijft hij voorlopig wel fit.

Verrassing bij Vanheusden

Desondanks waren ze ook in het kamp van Vanheusden verrast dat hij nu al opgeroepen werd. "Het blijft een enorme eer om opgeroepen te worden. Maar we zijn ook een beetje ongerust. Dat is normaal, denk ik, na alles wat Zinho de afgelopen drie jaar heeft meegemaakt", aldus vader Johan Vanheusden in Het Belang van Limburg.

De vrees voor blessures zit er dus duidelijk nog in bij de clan-Vanheusden. "Standard screent Zinho wekelijks en hij krijgt een aangepast trainingsschema. De coach denkt daar perfect in mee. Hopelijk is dat ook het geval bij de nationale ploeg", klinkt het verder. "Speelminuten bij de Rode Duivels zouden op dit moment een onverhoopte bonus zijn. Vergeet niet dat zijn wereld er een halfjaar geleden nog helemaal anders uitzag."

Verdient Vanheusden zijn selectie?

Meest recent

'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

67
67
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

31
31
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

150
150
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

101
101
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

17
17
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

129
129
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

403
403
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

252
252
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

129
129
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

100
100
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

59
59
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

152
152
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

420
420
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

146
146
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

95
95
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

626
626
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

553
553
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

594
594
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

276
276
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

187
187
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

184
184
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

511
511
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

398
398
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82

Meer sportnieuws