'Conte staat voor opmerkelijke terugkeer in Serie A'

door
'Conte staat voor opmerkelijke terugkeer in Serie A'

In maart werd Antonio Conte op straat gezet bij Tottenham, nadat de Engelse club in een diepe crisis verzeild geraakt was en de Italiaanse coach op een persconferentie zelfs zijn eigen ploeg en club volledig afgebroken had. Maar zeven maanden na die bizarre episode lijkt een nieuwe uitdaging in de maak.

Het zou immers goed kunnen dat Conte voor een terugkeer naar de Serie A staat. Radio Marte meldt immers dat Conte woensdag mogelijk aan tafel zal zitten met Aurelio De Laurentiis, de flamboyante voorzitter van Napoli. Die zou momenteel in Rome verblijven om met Conte te praten.

LEES OOK: Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Napoli wil Conte

Nochtans heeft de Italiaanse titelverdediger momenteel nog een trainer: Rudi Garcia. De Fransman streek bovendien pas in de zomer neer in Napels als opvolger van Luciano Spalletti, die na het behalen van de titel aangaf dat hij een pauze nodig had en intussen Italiaans bondscoach is.

Maar onder Garcia wil het niet echt vlotten voor Napoli. De ploeg staat na acht speeldagen pas op de vijfde plaats in de Serie A, met al zeven punten achterstand op leider AC Milan. In de Champions League pakte het drie op zes met een zege tegen Braga en een nederlaag tegen Real Madrid.

Garcia out?

Bovendien lag Garcia ook al overhoop met sterspeler Victor Osimhen en na de pijnlijke thuisnederlaag van afgelopen weekend tegen Fiorentina zou De Laurentiis besloten hebben dat Garcia moet ophoepelen. Mogelijk wil hij wel eerst een akkoord vinden met Conte voor hij zijn trainer definitief op straat zet.

Conte zou zo weer een fraaie club toevoegen aan zijn al indrukwekkende cv. Sinds hij zijn carrière als hoofdtrainer in 2006 begon, coachte hij achtereenvolgens Arezzo, Bari, Atalanta, Siena, Juventus, de Italiaanse nationale ploeg, Chelsea, Inter en Tottenham. Op zijn palmares staan drie titels met Juventus, één met Chelsea en één met Inter.

Zou Conte Napoli weer op de rails kunnen krijgen?

Meest recent

Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

23
23
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

21
21
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

90
90
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

56
56
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

212
212
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

71
71
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

179
179
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

31
31
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

287
287
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

327
327
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

233
233
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

354
354
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

198
198
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

58
58
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

522
522
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

486
486
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

179
179
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

362
362
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

106
106
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

714
714
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

146
146
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

146
146
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

427
427
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

612
612

Meer sportnieuws