Noorse bondscoach komt met belangrijke Nusa-update

door
Noorse bondscoach komt met belangrijke Nusa-update

Club Brugge slaagde er afgelopen weekend wederom niet in om een competitietopper al winnend af te sluiten en ging met 2-1 onderuit op het veld van Standard. Desondanks viel er ook goed nieuws te rapen in het Brugse kamp. Zo kon Antonio Nusa zijn rentree maken.

De 18-jarige flankaanvaller uit Noorwegen liet in de afgelopen seizoenen al af en toe flitsen van zijn grote potentieel zien. In de voorbije jaargang werd hij bijvoorbeeld één van de jongste doelpuntenmakers ooit in de Champions League. Toch bleef zijn aantal speelminuten beperkt.

Daar kwam dit seizoen echter verandering in. Ondanks de grote concurrentie voorin, werd Nusa in de eerste weken doorgaans uitgespeeld als basisspeler. En de jongeling kon al snel uitgroeien tot één van de blauw-zwarte smaakmakers.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Vervelende rugblessure

Met zijn goede prestaties versierde Nusa ook zijn eerste caps bij de nationale ploeg van Noorwegen en ook daar maakte hij indruk. Ondertussen had zijn lichaam het echter moeilijk om zich aan te passen met de snelle opeenvolging van topmatchen. Zo kreeg de aanvaller te kampen met een rugblessure.

Hierdoor stond het Brugse goudhaantje enkele weken aan de kant. Maar zondag maakte hij dus zijn rentree met een kwieke invalbeurt. En ondertussen werd Nusa ook weeral opgeroepen voor de EK-kwalificatieduels met de nationale ploeg.

Bondscoach voorzichtig

Al hoeft Club zich wat dat betreft niet te veel zorgen te maken. Bondscoach Stale Solbakken bevestigde op zijn persmoment van maandag dat hij voorzichtig zal omgaan met het goudhaantje. "Hij is in ieder geval geen speler die de 90 minuten kan vol maken", klonk het bij Nettavisen.

Solbakken liet ook verstaan dat rugblessure normaal gezien geen blijvend letsel oplevert, maar dat het wel goed opgevolgd moet worden. De medische omkadering van Club en de nationale ploeg houden dan ook nauw contact. "Ik heb al een week niet meer met Ronny Deila gesproken, maar onze medische diensten houden contact. We zullen hem alvast goed in de gaten moeten houden want sinds de vorige interland-break maakte hij slechts een beperkt aantal speelminuten", aldus de bondscoach.

Nusa is momenteel het grootste talent bij Club Brugge ...

Meest recent

Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

2
2
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

18
18
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

211
211
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

43
43
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

144
144
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

183
183
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

433
433
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

91
91
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

19
19
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

145
145
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

451
451
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

40
40
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

92
92
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

111
111
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1164
1164
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

73
73
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

50
50
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

68
68
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

170
170
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

323
323
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

60
60
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

265
265
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

277
277
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138

Meer sportnieuws