Noorse bondscoach komt met belangrijke Nusa-update

559 stemmen
Noorse bondscoach komt met belangrijke Nusa-update

Club Brugge slaagde er afgelopen weekend wederom niet in om een competitietopper al winnend af te sluiten en ging met 2-1 onderuit op het veld van Standard. Desondanks viel er ook goed nieuws te rapen in het Brugse kamp. Zo kon Antonio Nusa zijn rentree maken.

De 18-jarige flankaanvaller uit Noorwegen liet in de afgelopen seizoenen al af en toe flitsen van zijn grote potentieel zien. In de voorbije jaargang werd hij bijvoorbeeld één van de jongste doelpuntenmakers ooit in de Champions League. Toch bleef zijn aantal speelminuten beperkt.

Daar kwam dit seizoen echter verandering in. Ondanks de grote concurrentie voorin, werd Nusa in de eerste weken doorgaans uitgespeeld als basisspeler. En de jongeling kon al snel uitgroeien tot één van de blauw-zwarte smaakmakers.

LEES OOK: Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Vervelende rugblessure

Met zijn goede prestaties versierde Nusa ook zijn eerste caps bij de nationale ploeg van Noorwegen en ook daar maakte hij indruk. Ondertussen had zijn lichaam het echter moeilijk om zich aan te passen met de snelle opeenvolging van topmatchen. Zo kreeg de aanvaller te kampen met een rugblessure.

Hierdoor stond het Brugse goudhaantje enkele weken aan de kant. Maar zondag maakte hij dus zijn rentree met een kwieke invalbeurt. En ondertussen werd Nusa ook weeral opgeroepen voor de EK-kwalificatieduels met de nationale ploeg.

Bondscoach voorzichtig

Al hoeft Club zich wat dat betreft niet te veel zorgen te maken. Bondscoach Stale Solbakken bevestigde op zijn persmoment van maandag dat hij voorzichtig zal omgaan met het goudhaantje. "Hij is in ieder geval geen speler die de 90 minuten kan vol maken", klonk het bij Nettavisen.

Solbakken liet ook verstaan dat rugblessure normaal gezien geen blijvend letsel oplevert, maar dat het wel goed opgevolgd moet worden. De medische omkadering van Club en de nationale ploeg houden dan ook nauw contact. "Ik heb al een week niet meer met Ronny Deila gesproken, maar onze medische diensten houden contact. We zullen hem alvast goed in de gaten moeten houden want sinds de vorige interland-break maakte hij slechts een beperkt aantal speelminuten", aldus de bondscoach.

Nusa is momenteel het grootste talent bij Club Brugge ...

Meest recent

Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

0
0
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

10
10
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

18
18
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

63
63
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

78
78
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

316
316
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

58
58
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

124
124
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

255
255
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

62
62
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

810
810
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

453
453
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

30
30
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

812
812
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

146
146
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

405
405
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

769
769
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

541
541
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

341
341
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

559
559
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

150
150
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

166
166
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

108
108

Meer sportnieuws