Noorse bondscoach komt met belangrijke Nusa-update

door
Noorse bondscoach komt met belangrijke Nusa-update

Club Brugge slaagde er afgelopen weekend wederom niet in om een competitietopper al winnend af te sluiten en ging met 2-1 onderuit op het veld van Standard. Desondanks viel er ook goed nieuws te rapen in het Brugse kamp. Zo kon Antonio Nusa zijn rentree maken.

De 18-jarige flankaanvaller uit Noorwegen liet in de afgelopen seizoenen al af en toe flitsen van zijn grote potentieel zien. In de voorbije jaargang werd hij bijvoorbeeld één van de jongste doelpuntenmakers ooit in de Champions League. Toch bleef zijn aantal speelminuten beperkt.

Daar kwam dit seizoen echter verandering in. Ondanks de grote concurrentie voorin, werd Nusa in de eerste weken doorgaans uitgespeeld als basisspeler. En de jongeling kon al snel uitgroeien tot één van de blauw-zwarte smaakmakers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

Vervelende rugblessure

Met zijn goede prestaties versierde Nusa ook zijn eerste caps bij de nationale ploeg van Noorwegen en ook daar maakte hij indruk. Ondertussen had zijn lichaam het echter moeilijk om zich aan te passen met de snelle opeenvolging van topmatchen. Zo kreeg de aanvaller te kampen met een rugblessure.

Hierdoor stond het Brugse goudhaantje enkele weken aan de kant. Maar zondag maakte hij dus zijn rentree met een kwieke invalbeurt. En ondertussen werd Nusa ook weeral opgeroepen voor de EK-kwalificatieduels met de nationale ploeg.

Bondscoach voorzichtig

Al hoeft Club zich wat dat betreft niet te veel zorgen te maken. Bondscoach Stale Solbakken bevestigde op zijn persmoment van maandag dat hij voorzichtig zal omgaan met het goudhaantje. "Hij is in ieder geval geen speler die de 90 minuten kan vol maken", klonk het bij Nettavisen.

Solbakken liet ook verstaan dat rugblessure normaal gezien geen blijvend letsel oplevert, maar dat het wel goed opgevolgd moet worden. De medische omkadering van Club en de nationale ploeg houden dan ook nauw contact. "Ik heb al een week niet meer met Ronny Deila gesproken, maar onze medische diensten houden contact. We zullen hem alvast goed in de gaten moeten houden want sinds de vorige interland-break maakte hij slechts een beperkt aantal speelminuten", aldus de bondscoach.

Nusa is momenteel het grootste talent bij Club Brugge ...

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

26
26
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

104
104
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

253
253
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

141
141
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

241
241
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

79
79
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

103
103
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

258
258
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

252
252
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

93
93
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

588
588
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

238
238
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

110
110
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

208
208
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

244
244
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

387
387
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

615
615
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

274
274
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

545
545
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

406
406
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

255
255
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

101
101

Meer sportnieuws