Lukaku blaast iedereen weg: "Het is ongelooflijk"

door
Lukaku blaast iedereen weg:

In hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, nemen de Rode Duivels het deze week op tegen Oostenrijk. En bondscoach Domenico Tedesco kan alvast rekenen op een aantal spelers in bloedvorm. Met name Romelu Lukaku zakt met een pak vertrouwen af naar de nationale ploeg.

De spits is immers uitstekend van start gegaan bij AS Roma en toonde zich zondag opnieuw van goudwaarde. Nochtans was de druk bijzonder groot voor het competitieduel tegen Cagliari. Zo stond Roma voor aanvang van de speeldag slechts 13de in de Serie A, met amper 2 zeges in 7 competitiematchen.

Volgens verschillende Italiaanse media was het geduld van eigenaar Dan Friedkin dan ook op. Indien de Giallorossi zondag opnieuw de boot zouden ingaan, was de Amerikaan naar verluidt van plan om coach José Mourinho op straat te zetten. Met Hansi Flick werd zelfs al een opvolger genoemd.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

Ploegmaats coachen

Zover kwam het echter niet. Roma won uiteindelijk met duidelijke 1-4-cijfers. En daar had Lukaku een aanzienlijk aandeel in. De Rode Duivel nam twee van de vier Romeinse doelpunten voor zijn rekening. En zo blijft Lukaku maar scoren namens zijn nieuwe werkgever. In 8 officiële duels zit hij inmiddels aan 7 doelpunten.

De aanvaller blaast dus opnieuw zijn tegenstanders weg in de Serie A. Ook analist Nicolas Frutos is onder de indruk. "Het is ongelooflijk. Zeker als je zijn lichaamstaal ziet: hij loopt constant zijn ploegmaats te coaches om te tonen hoe hij wil aangespeeld worden", klonk het bij La Tribune.

Antwoorden met de voeten

Nochtans heeft Lukaku een bijzonder moeizame transferzomer achter de rug, waarin hij ook flink wat kritiek te verwerken. Volgens Philippe Albert kwam hij echter met de best mogelijke reactie: presteren op het veld. "Wat indruk maakt op mij, is dat voor hem de enige waarheid is wat er gebeurt op het veld. Ondanks zijn tegenstanders in binnen- en buitenland heeft hij nooit een bedenkelijke uitspraak gedaan, hij reageert op het veld."

Een Lukaku in topvorm hoort bij de tien beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

83
83
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

9
9
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

44
44
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

188
188
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

70
70
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

294
294
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

154
154
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

201
201
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

929
929
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

412
412
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

397
397
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

172
172
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

324
324
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

270
270
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

97
97
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

364
364
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

275
275
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

508
508
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

304
304
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

248
248

Meer sportnieuws