Anderlecht bouwt prijzenploeg: "Hij staat er als een koning"

door
Anderlecht bouwt prijzenploeg:

RSC Anderlecht heeft enkele erg moeizame jaren achter de rug. Maar de supporters van de gevallen recordkampioen hebben opnieuw hoop gekregen. Momenteel staat Paars-Wit zelfs op slechts één puntje van de leidersplaats in het klassement.

Sinds Marc Coucke de club overnam, belandde RSCA om uiteenlopende redenen in een negatieve spiraal. Ook op sportief vlak. Onder Vincent Kompany was er weliswaar een kleine opflakkering. Maar ook met hem als trainer raakte Paars-Wit niet verder dan een verloren bekerfinale en de derde plaats in het klassement.

Vorig seizoen werd dan weer een dieptepunt bereikt. Zo beëindigde Anderlecht het reguliere seizoen op een bedroevende elfde plaats. Een evenaring van de slechtste eindnotering sinds 1937, de club greep dan ook naast deelname aan de Play-Offs én een Europees ticket.

LEES OOK: Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

Meedoen voor prijzen

Maar inmiddels lijkt de ommekeer ingezet. Tijdens de voorbije zomermercato zette sportieve baas Jesper Fredberg alle zeilen bij om zijn landgenoot en coach Brien Riemer van een kern te voorzien die mee kan draaien aan de top van het klassement. En op basis van de recente resultaten lijkt de Deen daar ook in geslaagd.

Analist Marc Degryse is inmidels dan ook helemaal overtuigd. Volgens hem is dit Paars-Wit wel degelijk een titelkandidaat. "Voor het eerst dit jaar heb ik het gevoel dat ze gaan meedoen voor de prijzen. En ik vind dat je dat ook mag verwachten als je die ploeg ziet", klonk het bij de podcast Vier-Nul

Voldoende kwaliteiten

Degryse is dan ook van mening dat er meer dan voldoende kwaliteit in de selectie zit. "Schmeichel staat daar als een koning in doel. Vertonghen vanachter samen met Debast. Hazard gaat nog beter worden. En Leoni vind ik echt leuk om naar te kijken. Hij is een klein en frêle mannetje, maar hij is echt sterk."

Indien RSCA met deze kern geen top twee haalt, is het seizoen mislukt ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

33
33
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

43
43
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

136
136
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

152
152
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

252
252
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

348
348
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

509
509
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

290
290
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

269
269
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

134
134
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

211
211
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws