Oorzaak gekend voor opmerkelijke RSCA-outfit Schmeichel

652 stemmen
Oorzaak gekend voor opmerkelijke RSCA-outfit Schmeichel

RSC Anderlecht heeft een mooi weekend achter de rug. De Brusselaars wonnen op eigen veld immers met 3-1 van KV Mechelen en naderden zo tot één puntje van de leidersplaats. Daarnaast werd boegbeeld Paul van Himst voorzien van een fraai eerbetoon.

De viervoudige Gouden Schoen vierde vorige week zijn 80ste verjaardag en dat kon Anderlecht uiteraard niet zomaar voorbij laten gaan. Vlak voor de aftrap tegen KV Mechelen werd Van Himst dan ook op indrukwekkende wijze in de bloemetjes gezet.

De voormalige bondscoach mocht de aftrap komen geven, maar eerst werd ter ere van hem een heuse lichtshow opgevoerd in het Lotto Park. Een goede manier van RSCA om ook de nieuwe lichtinstallatie in de kijker te zetten. In ieder geval was dat spektakel een succes.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Speciale shirts

Daarnaast traden de spelers aan in speciale retrotruitjes. Het ging om witte shirts, met een groot clublogo op de borst. Een soort van replica van het shirt waarmee Van Himst destijds zelf furore maakte. De truitjes zijn ook tijdelijk te koop voor het grote publiek en vlogen inmiddels over de virtuele toonbank.

Maar wie zich een truitje zoals doelman Kasper Schmeichel wil aanschaffen is eraan voor de moeite. De Deen werkte de partij tegen KVM af in een paarse teneu. Maar oorspronkelijk was het de bedoeling dat hij zou aantreden in een donkergrijs shirt.

Veto van Laforge

Bij La Dernière Heure weet men echter dat scheidsrechter Nicolas Laforge geen toestemming gaf hiervoor omdat er te weinig verschil was met de witte truitjes van de veldspelers, dat zou te verwarrend zijn. En dus toonde de teammanager van Anderlecht zich inventief. Zo werd een truitje van vorig seizoen zonder bedrukking van onder het stof gehaald, waar vervolgens de bedrukking van de retroshirts werd opgezet. Zo speelde dus ook Schmeichel met een speciale tenue.

Anderlecht moet vaker spelen in deze retrotruitjes ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

16
16
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

287
287
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

309
309
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

394
394
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1063
1063
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws