Oorzaak gekend voor opmerkelijke RSCA-outfit Schmeichel

door
Oorzaak gekend voor opmerkelijke RSCA-outfit Schmeichel

RSC Anderlecht heeft een mooi weekend achter de rug. De Brusselaars wonnen op eigen veld immers met 3-1 van KV Mechelen en naderden zo tot één puntje van de leidersplaats. Daarnaast werd boegbeeld Paul van Himst voorzien van een fraai eerbetoon.

De viervoudige Gouden Schoen vierde vorige week zijn 80ste verjaardag en dat kon Anderlecht uiteraard niet zomaar voorbij laten gaan. Vlak voor de aftrap tegen KV Mechelen werd Van Himst dan ook op indrukwekkende wijze in de bloemetjes gezet.

De voormalige bondscoach mocht de aftrap komen geven, maar eerst werd ter ere van hem een heuse lichtshow opgevoerd in het Lotto Park. Een goede manier van RSCA om ook de nieuwe lichtinstallatie in de kijker te zetten. In ieder geval was dat spektakel een succes.

LEES OOK: Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

Speciale shirts

Daarnaast traden de spelers aan in speciale retrotruitjes. Het ging om witte shirts, met een groot clublogo op de borst. Een soort van replica van het shirt waarmee Van Himst destijds zelf furore maakte. De truitjes zijn ook tijdelijk te koop voor het grote publiek en vlogen inmiddels over de virtuele toonbank.

Maar wie zich een truitje zoals doelman Kasper Schmeichel wil aanschaffen is eraan voor de moeite. De Deen werkte de partij tegen KVM af in een paarse teneu. Maar oorspronkelijk was het de bedoeling dat hij zou aantreden in een donkergrijs shirt.

Veto van Laforge

Bij La Dernière Heure weet men echter dat scheidsrechter Nicolas Laforge geen toestemming gaf hiervoor omdat er te weinig verschil was met de witte truitjes van de veldspelers, dat zou te verwarrend zijn. En dus toonde de teammanager van Anderlecht zich inventief. Zo werd een truitje van vorig seizoen zonder bedrukking van onder het stof gehaald, waar vervolgens de bedrukking van de retroshirts werd opgezet. Zo speelde dus ook Schmeichel met een speciale tenue.

Anderlecht moet vaker spelen in deze retrotruitjes ...

Meest recent

Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

8
8
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

15
15
Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

44
44
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

84
84
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

128
128
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

38
38
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

193
193
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

79
79
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

77
77
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

109
109
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

257
257
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

480
480
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

118
118
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

214
214
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

387
387
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

119
119
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

299
299
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

114
114
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

49
49
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

492
492
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

456
456
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

288
288
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

214
214
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

53
53

Meer sportnieuws