JPL-bekende onder vuur: "Schande dat Ajax hem haalde"

281 stemmen
JPL-bekende onder vuur:

Een aantal ploegen zal ongetwijfeld blij zijn met de huidige interland-periode. Dat is onder meer het geval bij Ajax, dat in een diepe crisis verkeert. En dat hebben de Amsterdammers onder meer te danken aan enkele bedenkelijke zomertransfers.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige maand maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd door de clubleiding dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Falende aanwinsten

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 2 op 6 zijn de Amsterdammers matig aan hun campagne in de Europa League begonnen. Maar vooral in eigen land zijn de resultaten dramatisch. Afgelopen weekend werd ook met 1-2 van AZ Alkmaar verloren. Ajax, dat weliswaar twee matchen te goed heeft, zakte daardoor terug naar een pijnlijke 16de plaats.

De crisis in de Johan Cruijf ArenA is dus compleet en het is maar de vraag of Steijn nog lang op post blijft als hoofdcoach. Al is de malaise zeker niet enkel aan hem te wijten. De bestuurlijke onrust heeft ongetwijfeld een invloed en verschillende zomeraanwinsten vallen hard door de mand. Daarbij ook Georges Mikautadze.

Vlijmscherpe kritiek

De 22-jarige spits maakte in ons land al indruk bij Seraing en liet ook bij FC Metz mooie dingen zien. Maar dat Ajax ruim 15 miljoen voor hem neertelde is toch bijzonder. Mikautadze blijft voorlopig dan ook zwaar onder de verwachtingen. Bovendien kreeg hij van analist Andy van der Meijde een draai om de oren omdat hij tegen AZ weigerde zijn defensieve taken op te knappen. "Hij loopt daar gewoon rustig verder. 'Doen jullie het maar, want ik kan het niet'. Het is ongelofelijk. Het is echt een schande dat Ajax deze man heeft binnengehaald", klonk het vlijmscherp bij Veronica Offside.

Ajax wordt binnen de drie jaar weer kampioen ...

Meest recent

'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

85
85
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

104
104
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

198
198
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

182
182
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

52
52
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

40
40
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

412
412
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

150
150
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

32
32
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

123
123
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

339
339
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

238
238
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

69
69
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

119
119
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

260
260
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

100
100
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

608
608
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

441
441
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

247
247
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

209
209
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

694
694
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

521
521
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

136
136
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

365
365
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

268
268

Meer sportnieuws