JPL-bekende onder vuur: "Schande dat Ajax hem haalde"

door
JPL-bekende onder vuur:

Een aantal ploegen zal ongetwijfeld blij zijn met de huidige interland-periode. Dat is onder meer het geval bij Ajax, dat in een diepe crisis verkeert. En dat hebben de Amsterdammers onder meer te danken aan enkele bedenkelijke zomertransfers.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige maand maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd door de clubleiding dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: 'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Falende aanwinsten

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 2 op 6 zijn de Amsterdammers matig aan hun campagne in de Europa League begonnen. Maar vooral in eigen land zijn de resultaten dramatisch. Afgelopen weekend werd ook met 1-2 van AZ Alkmaar verloren. Ajax, dat weliswaar twee matchen te goed heeft, zakte daardoor terug naar een pijnlijke 16de plaats.

De crisis in de Johan Cruijf ArenA is dus compleet en het is maar de vraag of Steijn nog lang op post blijft als hoofdcoach. Al is de malaise zeker niet enkel aan hem te wijten. De bestuurlijke onrust heeft ongetwijfeld een invloed en verschillende zomeraanwinsten vallen hard door de mand. Daarbij ook Georges Mikautadze.

Vlijmscherpe kritiek

De 22-jarige spits maakte in ons land al indruk bij Seraing en liet ook bij FC Metz mooie dingen zien. Maar dat Ajax ruim 15 miljoen voor hem neertelde is toch bijzonder. Mikautadze blijft voorlopig dan ook zwaar onder de verwachtingen. Bovendien kreeg hij van analist Andy van der Meijde een draai om de oren omdat hij tegen AZ weigerde zijn defensieve taken op te knappen. "Hij loopt daar gewoon rustig verder. 'Doen jullie het maar, want ik kan het niet'. Het is ongelofelijk. Het is echt een schande dat Ajax deze man heeft binnengehaald", klonk het vlijmscherp bij Veronica Offside.

Ajax wordt binnen de drie jaar weer kampioen ...

Meest recent

Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

5
5
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

25
25
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

43
43
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

60
60
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

281
281
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

33
33
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

199
199
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

156
156
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

816
816
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

157
157
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

701
701
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

427
427
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

523
523
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

480
480
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

118
118
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

133
133
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

580
580
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

130
130
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

259
259
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

272
272
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

131
131

Meer sportnieuws