JPL-bekende onder vuur: "Schande dat Ajax hem haalde"

281 stemmen
JPL-bekende onder vuur:

Een aantal ploegen zal ongetwijfeld blij zijn met de huidige interland-periode. Dat is onder meer het geval bij Ajax, dat in een diepe crisis verkeert. En dat hebben de Amsterdammers onder meer te danken aan enkele bedenkelijke zomertransfers.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige maand maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd door de clubleiding dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Falende aanwinsten

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 2 op 6 zijn de Amsterdammers matig aan hun campagne in de Europa League begonnen. Maar vooral in eigen land zijn de resultaten dramatisch. Afgelopen weekend werd ook met 1-2 van AZ Alkmaar verloren. Ajax, dat weliswaar twee matchen te goed heeft, zakte daardoor terug naar een pijnlijke 16de plaats.

De crisis in de Johan Cruijf ArenA is dus compleet en het is maar de vraag of Steijn nog lang op post blijft als hoofdcoach. Al is de malaise zeker niet enkel aan hem te wijten. De bestuurlijke onrust heeft ongetwijfeld een invloed en verschillende zomeraanwinsten vallen hard door de mand. Daarbij ook Georges Mikautadze.

Vlijmscherpe kritiek

De 22-jarige spits maakte in ons land al indruk bij Seraing en liet ook bij FC Metz mooie dingen zien. Maar dat Ajax ruim 15 miljoen voor hem neertelde is toch bijzonder. Mikautadze blijft voorlopig dan ook zwaar onder de verwachtingen. Bovendien kreeg hij van analist Andy van der Meijde een draai om de oren omdat hij tegen AZ weigerde zijn defensieve taken op te knappen. "Hij loopt daar gewoon rustig verder. 'Doen jullie het maar, want ik kan het niet'. Het is ongelofelijk. Het is echt een schande dat Ajax deze man heeft binnengehaald", klonk het vlijmscherp bij Veronica Offside.

Ajax wordt binnen de drie jaar weer kampioen ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

19
19
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

33
33
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

12
12
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

87
87
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

274
274
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

294
294
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

380
380
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1037
1037
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

108
108
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

406
406
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

153
153
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

118
118
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws