JPL-bekende onder vuur: "Schande dat Ajax hem haalde"

281
JPL-bekende onder vuur:

Een aantal ploegen zal ongetwijfeld blij zijn met de huidige interland-periode. Dat is onder meer het geval bij Ajax, dat in een diepe crisis verkeert. En dat hebben de Amsterdammers onder meer te danken aan enkele bedenkelijke zomertransfers.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige maand maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd door de clubleiding dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Falende aanwinsten

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 2 op 6 zijn de Amsterdammers matig aan hun campagne in de Europa League begonnen. Maar vooral in eigen land zijn de resultaten dramatisch. Afgelopen weekend werd ook met 1-2 van AZ Alkmaar verloren. Ajax, dat weliswaar twee matchen te goed heeft, zakte daardoor terug naar een pijnlijke 16de plaats.

De crisis in de Johan Cruijf ArenA is dus compleet en het is maar de vraag of Steijn nog lang op post blijft als hoofdcoach. Al is de malaise zeker niet enkel aan hem te wijten. De bestuurlijke onrust heeft ongetwijfeld een invloed en verschillende zomeraanwinsten vallen hard door de mand. Daarbij ook Georges Mikautadze.

Vlijmscherpe kritiek

De 22-jarige spits maakte in ons land al indruk bij Seraing en liet ook bij FC Metz mooie dingen zien. Maar dat Ajax ruim 15 miljoen voor hem neertelde is toch bijzonder. Mikautadze blijft voorlopig dan ook zwaar onder de verwachtingen. Bovendien kreeg hij van analist Andy van der Meijde een draai om de oren omdat hij tegen AZ weigerde zijn defensieve taken op te knappen. "Hij loopt daar gewoon rustig verder. 'Doen jullie het maar, want ik kan het niet'. Het is ongelofelijk. Het is echt een schande dat Ajax deze man heeft binnengehaald", klonk het vlijmscherp bij Veronica Offside.

Ajax wordt binnen de drie jaar weer kampioen ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

107
107
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

43
43
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

20
20
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

21
21
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

77
77
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

66
66
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

21
21
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

231
231
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

238
238
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws