Pech voor Club Brugge: "Doelpuntenmaker stond buitenspel"

389 stemmen
Pech voor Club Brugge:

Club Brugge heeft de interland-break met een flinke domper moeten inzetten en verloor afgelopen zondag met 2-1 op het veld van Standard. Al had die uitslag er ook helemaal anders kunnen uitzien. Zo hing een geurtje aan de openingstreffer van de Rouches.

Standard kon al na enkele minuten op voorsprong komen. Na een goeie vrije trap van Hayao Kawabe, kopte Merveille Bokadi de openingstreffer mooi in de verste hoek. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de VAR, uiteindelijk werd de treffer toch goedgekeurd. Nochtans was het beeld ook na het trekken van de virtuele buitenspellijnen niet duidelijk.

Er heerste aan Brugse zijde dan ook heel wat kritiek op deze beslissing. Op de sociale media waren de reacties vanuit de Brugse achterban bijvoorbeeld erg scherp. Aanvoerder Hans Vanaken had het na de match dan weer over een 'belachelijke beslissing' en een wedstrijdbepalende fase.

LEES OOK: Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Wel degelijk buitenspel ...

Achteraf bleek dat de marge tussen de virtuele lijnen (die nog steeds handmatig getrokken worden) zo klein was, dat er met de huidige technologie geen uitsluitsel kon gegeven worden. In dat geval wordt het oordeel van de lijnrechter gevolgd en dus werd het doelpunt toch gegeven.

Die verklaring werd inmiddels bevestigd door het Referee Department. Pech dus voor Club Brugge, want indien de lijnrechter had gevlagd was het doelpunt dus wel afgekeurd. "Op de VAR-beelden zien we dat de lijn van de aanvaller over die van de verdediger komt. De doelpuntenmaker stond dus buitenspel", stelt ex-ref Alexandre Boucaut bij RTBF.

... toch terecht afgekeurd

Toch vindt ook Boucaut het terecht dat de treffer werd afgekeurd gezien de huidige regelgeving. "Men probeert het beste beeld te krijgen als de bal vertrekt, maar met deze technologie zullen we nooit de echte waarheid kennen als het over buitenspel gaat. Als de twee lijnen mekaar raken zoals in dit geval en de VAR oordeelt dat er geen spatie is tussen die lijnen, wordt de beslissing op het veld gevalideerd."

Bij gebrek aan duidelijke beelden moet het doelpunt altijd toegekend worden ...

Meest recent

STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

14
14
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

26
26
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

38
38
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

92
92
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

67
67
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

50
50
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

32
32
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

125
125
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

155
155
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

69
69
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

40
40
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

65
65
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

367
367
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

209
209
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

257
257
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

510
510
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

133
133
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

76
76
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

125
125
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

585
585
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

111
111
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

395
395
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

213
213

Meer sportnieuws