Pech voor Club Brugge: "Doelpuntenmaker stond buitenspel"

door
Pech voor Club Brugge:

Club Brugge heeft de interland-break met een flinke domper moeten inzetten en verloor afgelopen zondag met 2-1 op het veld van Standard. Al had die uitslag er ook helemaal anders kunnen uitzien. Zo hing een geurtje aan de openingstreffer van de Rouches.

Standard kon al na enkele minuten op voorsprong komen. Na een goeie vrije trap van Hayao Kawabe, kopte Merveille Bokadi de openingstreffer mooi in de verste hoek. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de VAR, uiteindelijk werd de treffer toch goedgekeurd. Nochtans was het beeld ook na het trekken van de virtuele buitenspellijnen niet duidelijk.

Er heerste aan Brugse zijde dan ook heel wat kritiek op deze beslissing. Op de sociale media waren de reacties vanuit de Brugse achterban bijvoorbeeld erg scherp. Aanvoerder Hans Vanaken had het na de match dan weer over een 'belachelijke beslissing' en een wedstrijdbepalende fase.

LEES OOK: 'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Wel degelijk buitenspel ...

Achteraf bleek dat de marge tussen de virtuele lijnen (die nog steeds handmatig getrokken worden) zo klein was, dat er met de huidige technologie geen uitsluitsel kon gegeven worden. In dat geval wordt het oordeel van de lijnrechter gevolgd en dus werd het doelpunt toch gegeven.

Die verklaring werd inmiddels bevestigd door het Referee Department. Pech dus voor Club Brugge, want indien de lijnrechter had gevlagd was het doelpunt dus wel afgekeurd. "Op de VAR-beelden zien we dat de lijn van de aanvaller over die van de verdediger komt. De doelpuntenmaker stond dus buitenspel", stelt ex-ref Alexandre Boucaut bij RTBF.

... toch terecht afgekeurd

Toch vindt ook Boucaut het terecht dat de treffer werd afgekeurd gezien de huidige regelgeving. "Men probeert het beste beeld te krijgen als de bal vertrekt, maar met deze technologie zullen we nooit de echte waarheid kennen als het over buitenspel gaat. Als de twee lijnen mekaar raken zoals in dit geval en de VAR oordeelt dat er geen spatie is tussen die lijnen, wordt de beslissing op het veld gevalideerd."

Bij gebrek aan duidelijke beelden moet het doelpunt altijd toegekend worden ...

Meest recent

'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

7
7
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

41
41
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

19
19
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

43
43
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

103
103
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

18
18
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

220
220
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

103
103
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

63
63
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

108
108
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

114
114
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

94
94
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

86
86
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

121
121
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

182
182
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

209
209
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

109
109
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

81
81
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

323
323
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

200
200
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

606
606
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

214
214
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

497
497
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

471
471

Meer sportnieuws