Pech voor Club Brugge: "Doelpuntenmaker stond buitenspel"

door
Pech voor Club Brugge:

Club Brugge heeft de interland-break met een flinke domper moeten inzetten en verloor afgelopen zondag met 2-1 op het veld van Standard. Al had die uitslag er ook helemaal anders kunnen uitzien. Zo hing een geurtje aan de openingstreffer van de Rouches.

Standard kon al na enkele minuten op voorsprong komen. Na een goeie vrije trap van Hayao Kawabe, kopte Merveille Bokadi de openingstreffer mooi in de verste hoek. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de VAR, uiteindelijk werd de treffer toch goedgekeurd. Nochtans was het beeld ook na het trekken van de virtuele buitenspellijnen niet duidelijk.

Er heerste aan Brugse zijde dan ook heel wat kritiek op deze beslissing. Op de sociale media waren de reacties vanuit de Brugse achterban bijvoorbeeld erg scherp. Aanvoerder Hans Vanaken had het na de match dan weer over een 'belachelijke beslissing' en een wedstrijdbepalende fase.

LEES OOK: 'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Wel degelijk buitenspel ...

Achteraf bleek dat de marge tussen de virtuele lijnen (die nog steeds handmatig getrokken worden) zo klein was, dat er met de huidige technologie geen uitsluitsel kon gegeven worden. In dat geval wordt het oordeel van de lijnrechter gevolgd en dus werd het doelpunt toch gegeven.

Die verklaring werd inmiddels bevestigd door het Referee Department. Pech dus voor Club Brugge, want indien de lijnrechter had gevlagd was het doelpunt dus wel afgekeurd. "Op de VAR-beelden zien we dat de lijn van de aanvaller over die van de verdediger komt. De doelpuntenmaker stond dus buitenspel", stelt ex-ref Alexandre Boucaut bij RTBF.

... toch terecht afgekeurd

Toch vindt ook Boucaut het terecht dat de treffer werd afgekeurd gezien de huidige regelgeving. "Men probeert het beste beeld te krijgen als de bal vertrekt, maar met deze technologie zullen we nooit de echte waarheid kennen als het over buitenspel gaat. Als de twee lijnen mekaar raken zoals in dit geval en de VAR oordeelt dat er geen spatie is tussen die lijnen, wordt de beslissing op het veld gevalideerd."

Bij gebrek aan duidelijke beelden moet het doelpunt altijd toegekend worden ...

Meest recent

'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

22
22
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

71
71
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

29
29
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

64
64
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

292
292
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

58
58
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

26
26
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

180
180
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

36
36
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

145
145
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

158
158
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

157
157
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

179
179
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

386
386
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

248
248
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

359
359
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

245
245
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

244
244
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

187
187
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

153
153
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

378
378
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

209
209
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

192
192
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

408
408

Meer sportnieuws