Transfertip Club Brugge: "Met zo'n speler los kampioen"

1244 stemmen
Transfertip Club Brugge:

Ook bij de clubs uit de Jupiler Pro League vormt de interland-break een ideaal moment om een evaluatie te maken van het seizoen tot dusver. Voor een aantal ploegen dreigt die evaluatie negatief uit te draaien en moeten dus plannen gemaakt worden voor de komende mercato. Dat is ook bij Club Brugge het geval.

Club begon afgelopen zomer met vernieuwde moed aan het huidige seizoen. De selectie kreeg een opfrisbeurt en met Ronny Deila werd een gewaardeerde trainer aangesteld. Maar voorlopig presteren de Bruggelingen ondermaats, vooral in dan in de competitie.

Het Europese parcours mag tot dusver wel gezien worden, maar in eigen land kan Club de verwachtingen voorlopig niet inlossen. Momenteel staan ze slechts vijfde in het klassement. Op 10 speeldagen tijd werd nog maar 4 keer gewonnen, goed voor een povere 16 op 30.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Wankele defensie

Het mankeert Club momenteel dan ook aan een broodnodige portie efficiëntie. Niet alleen in de aanvalslinie, ook achterin laat Blauw-Zwart nog te veel steken vallen. Afgelopen donderdag was een goede Simon Mignolet om de nul te houden tegen Bodo/Glimt. Daarvoor dateerde de laatste clean-sheet alweer van begin augustus.

Heel wat volgers en kenners opperen dan ook dat Blauw-Zwart in januari extra defensieve versterking moet aantrekken. Een potentiële titularis die de leiding van de defensie op zich moet nemen. Maar volgens oud-speler Vital Borkelmans situeert het grootste probleem zich iets hoger op het veld.

Controlerende middenvelder

De voormalige assistent-bondscoach is immers van mening dat de huidige defensie te fel aan zijn lot wordt overgelaten door het middenveld. Hij raadt Blauw-Zwart dan ook aan om te investeren in een pure controlerende middenvelder. "Een zes die de lijnen uitzet en commandeert. Dan speelt Club Brugge los kampioen", maakt Borkelmans zich sterk bij Het Laatste Nieuws.

Waar heeft Club het meeste nood aan?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

84
84
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

35
35
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

67
67
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

33
33
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

196
196
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

110
110
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

336
336
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

90
90
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

64
64
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

266
266
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

119
119
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

682
682
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

195
195
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

113
113
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

195
195
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

230
230
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1439
1439
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

718
718
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

249
249
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

855
855
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

99
99
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

151
151
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

141
141

Meer sportnieuws