Transfertip Club Brugge: "Met zo'n speler los kampioen"

1244 stemmen
Transfertip Club Brugge:

Ook bij de clubs uit de Jupiler Pro League vormt de interland-break een ideaal moment om een evaluatie te maken van het seizoen tot dusver. Voor een aantal ploegen dreigt die evaluatie negatief uit te draaien en moeten dus plannen gemaakt worden voor de komende mercato. Dat is ook bij Club Brugge het geval.

Club begon afgelopen zomer met vernieuwde moed aan het huidige seizoen. De selectie kreeg een opfrisbeurt en met Ronny Deila werd een gewaardeerde trainer aangesteld. Maar voorlopig presteren de Bruggelingen ondermaats, vooral in dan in de competitie.

Het Europese parcours mag tot dusver wel gezien worden, maar in eigen land kan Club de verwachtingen voorlopig niet inlossen. Momenteel staan ze slechts vijfde in het klassement. Op 10 speeldagen tijd werd nog maar 4 keer gewonnen, goed voor een povere 16 op 30.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Wankele defensie

Het mankeert Club momenteel dan ook aan een broodnodige portie efficiëntie. Niet alleen in de aanvalslinie, ook achterin laat Blauw-Zwart nog te veel steken vallen. Afgelopen donderdag was een goede Simon Mignolet om de nul te houden tegen Bodo/Glimt. Daarvoor dateerde de laatste clean-sheet alweer van begin augustus.

Heel wat volgers en kenners opperen dan ook dat Blauw-Zwart in januari extra defensieve versterking moet aantrekken. Een potentiële titularis die de leiding van de defensie op zich moet nemen. Maar volgens oud-speler Vital Borkelmans situeert het grootste probleem zich iets hoger op het veld.

Controlerende middenvelder

De voormalige assistent-bondscoach is immers van mening dat de huidige defensie te fel aan zijn lot wordt overgelaten door het middenveld. Hij raadt Blauw-Zwart dan ook aan om te investeren in een pure controlerende middenvelder. "Een zes die de lijnen uitzet en commandeert. Dan speelt Club Brugge los kampioen", maakt Borkelmans zich sterk bij Het Laatste Nieuws.

Waar heeft Club het meeste nood aan?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

36
36
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

92
92
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

427
427
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

38
38
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

51
51
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

318
318
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

423
423
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

511
511
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

865
865
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

530
530
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

54
54
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

99
99
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

152
152
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

407
407
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

724
724
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

507
507
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

411
411
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

233
233
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws