'Anderlecht blaast Neerpede nieuw leven in met flinke investering'

door
'Anderlecht blaast Neerpede nieuw leven in met flinke investering'

De voorbije jaren was 'In Youth We Trust' zowat de onofficiële slogan van Anderlecht, want deels uit noodzaak gaf het zijn eigen jeugd volop kansen. Dat is dit seizoen iets minder het geval, want in de zomer werd vooral in ervaring geïnvesteerd. Dat zorgde ervoor dat heel wat jonge talenten eieren voor hun geld kozen.

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Crisis op Neerpede

Er was toch wat sprake van een exodus op Neerpede, met in januari al de transfer van Julian Duranville naar Dortmund en in de zomer ook nog het vertrek van talenten als Noah Sadiki, Lucas Stassin en Ethan Butera. Ook in de lagere jeugdcategorieën had Anderlecht het alsmaar moeilijker om spelers aan boord te houden en te overtuigen.

Maar daar wil de club nu toch iets aan gaan doen. Zo weet Het Nieuwsblad dat de club stevig geïnvesteerd heeft in de RSCA Football Academy, die achter het trainingscomplex van de A-kern ligt en waar de U6 tot en met de U13 ondergebracht werden. Die was immers aan een grondige vernieuwing toe.

Zware investering

De velden waren immers niet in de allerbeste staat en ook de kleedkamers oogden versleten, maar waar werd nu een mouw aangepast. Er werd een nieuw kunstgrasveld aangelegd, er kwam drainage onder het veld met echt gras en de kleedkamers en kantine werden ook opgesmukt.

Alles samen pompte Anderlecht op die manier toch 1 miljoen euro in zijn Academie. Dat kon de club zich veroorloven met de hulp van stadsgenoot Union. Dat speelt tegenwoordig zijn Europese thuismatchen in het Lotto Park en de huursommen die Anderlecht daarvoor incasseert zouden mee voor de renovatie betaald hebben.

Was een investering nodig?

Meest recent

Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

21
21
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

35
35
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

27
27
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

83
83
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

138
138
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

286
286
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

119
119
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

59
59
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

54
54
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

57
57
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

140
140
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

136
136
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

373
373
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

73
73
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

31
31
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

138
138
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

156
156
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

71
71
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

777
777
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

265
265
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

136
136
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

483
483
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

231
231

Meer sportnieuws