Engeland spreekt schande na Arsenal-City: "Gekkenwerk"

door
Engeland spreekt schande na Arsenal-City:

In de Engelse Premier League heeft Manchester City de rol moeten lossen aan de kop van het klassement. De titelverdediger verloor zondag immers voor de tweede keer op rij en ging met 1-0 onderuit op het veld van vicekampioen Arsenal FC. City mocht zelfs nog van geluk spreken.

In de Champions League had de grootmacht uit Manchester afgelopen woensdag nog met 1-3 gewonnen van RB Leipzig. Maar enkele dagen eerder verloor City in eigen land verrassend op het veld van Wolverhampton. Dus moest er zondag iets rechtgezet worden in de topper op Arsenal.

Dat lukte evenwel niet. Na een laat doelpunt van Gabriel Martinelli haalden de Gunners het uiteindelijk met 1-0. Arsenal springt daardoor over City naar de tweede plaats. Opnieuw een opdoffer voor Pep Guardiola en co, die het nog steeds moet doen zonder Rodri en Kevin De Bruyne.

LEES OOK: Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

Kovacic vrijuit na aanslagen

In afwezigheid van beide steunpilaren mocht zomeraanwinst Mateo Kovacic nog eens starten op het middenveld. En de Kroaat kwam erg goed werk. Tot twee keer toe zette hij een gevaarlijke tackle in op de enkels van zijn tegenstander. Desondanks kwam hij weg met slechts één gele kaart.

In Engeland vond men dan ook dat Kovacic altijd van het veld gestuurd had moeten worden. "Hij moet er gewoon af", was analist Gary Neville duidelijk. "Echt gekkenwerk van Kovacic. Ik ben echt verbaasd dat hij er niet wordt afgestuurd, hij raakt gewoon zijn enkels."

Arteta houdt zich in

Tijdens de match liet ook Arsenal-coach Mikel Arteta zijn onvrede duidelijk merken. Maar toen de drie punten binnen waren, wou hij er achteraf niet te fel over uitweiden. "Het zag er uit als een behoorlijke tackle, maar ik heb het niet teruggezien en eigenlijk boeit het me niet. Ik wil van de overwinning genieten. Als erover gepraat moet worden en we iets moeten doen hoor ik het wel, maar ik ben blij dat we de overwinning gepakt hebben", klonk het voor de Engelse camera's.

Kovacic moest rood krijgen ...

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

18
18
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

17
17
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

54
54
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

39
39
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

28
28
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

122
122
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

157
157
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

33
33
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

90
90
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

343
343
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

86
86
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

682
682
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

183
183
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

180
180
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

182
182
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

184
184
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

435
435
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

55
55
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

160
160
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

257
257
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

397
397
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

169
169

Meer sportnieuws