Engeland spreekt schande na Arsenal-City: "Gekkenwerk"

door
Engeland spreekt schande na Arsenal-City:

In de Engelse Premier League heeft Manchester City de rol moeten lossen aan de kop van het klassement. De titelverdediger verloor zondag immers voor de tweede keer op rij en ging met 1-0 onderuit op het veld van vicekampioen Arsenal FC. City mocht zelfs nog van geluk spreken.

In de Champions League had de grootmacht uit Manchester afgelopen woensdag nog met 1-3 gewonnen van RB Leipzig. Maar enkele dagen eerder verloor City in eigen land verrassend op het veld van Wolverhampton. Dus moest er zondag iets rechtgezet worden in de topper op Arsenal.

Dat lukte evenwel niet. Na een laat doelpunt van Gabriel Martinelli haalden de Gunners het uiteindelijk met 1-0. Arsenal springt daardoor over City naar de tweede plaats. Opnieuw een opdoffer voor Pep Guardiola en co, die het nog steeds moet doen zonder Rodri en Kevin De Bruyne.

LEES OOK: Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Kovacic vrijuit na aanslagen

In afwezigheid van beide steunpilaren mocht zomeraanwinst Mateo Kovacic nog eens starten op het middenveld. En de Kroaat kwam erg goed werk. Tot twee keer toe zette hij een gevaarlijke tackle in op de enkels van zijn tegenstander. Desondanks kwam hij weg met slechts één gele kaart.

In Engeland vond men dan ook dat Kovacic altijd van het veld gestuurd had moeten worden. "Hij moet er gewoon af", was analist Gary Neville duidelijk. "Echt gekkenwerk van Kovacic. Ik ben echt verbaasd dat hij er niet wordt afgestuurd, hij raakt gewoon zijn enkels."

Arteta houdt zich in

Tijdens de match liet ook Arsenal-coach Mikel Arteta zijn onvrede duidelijk merken. Maar toen de drie punten binnen waren, wou hij er achteraf niet te fel over uitweiden. "Het zag er uit als een behoorlijke tackle, maar ik heb het niet teruggezien en eigenlijk boeit het me niet. Ik wil van de overwinning genieten. Als erover gepraat moet worden en we iets moeten doen hoor ik het wel, maar ik ben blij dat we de overwinning gepakt hebben", klonk het voor de Engelse camera's.

Kovacic moest rood krijgen ...

Meest recent

Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

7
7
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

18
18
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

199
199
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

49
49
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

14
14
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

25
25
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

180
180
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

292
292
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

80
80
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

249
249
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

317
317
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

360
360
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

293
293
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

108
108
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

532
532
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

716
716
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

238
238
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

303
303
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

70
70
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

130
130
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

335
335
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

370
370
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

214
214
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

31
31

Meer sportnieuws