Gent-ploegmaats spreken duidelijke taal over falende Orban

door
Gent-ploegmaats spreken duidelijke taal over falende Orban

AA Gent moest zondagavond vrede nemen met een 1-1-gelijkspel tegen KRC Genk. Gift Orban had daar nochtans anders over kunnen beslissen, maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. En zo raakt de Nigeriaanse spits maar niet weg uit het sukkelstraatje.

De Buffalo's haalden de 21-jarige aanvaller in het slot van de voorbije wintermercato naar de Ghelamco Arena. En zijn transfer leek meteen een absolute voltreffer te worden. In zijn eerste 22 matchen namens Gent, tekende Orban voor liefst 20 goals en 2 assists.

De algemene verwachting was dan ook dat hij na amper een halfjaar weer zou vertrekken. De international liet zelf ook uitschijnen dat hij openstond voor een stap hogerop. Bovendien heerste interesse van ploegen als Tottenham Hotspur en Lille OSC. 

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Op een zijspoor

Maar mede door de hoge vraagprijs, werd die belangstelling nooit echt concreet. En dus bleef Orban uiteindelijk op post in de Ghelamco Arena. Met zes goals in zijn eerste zes wedstrijden begon de Nigeriaan ook goed aan het nieuwe seizoen.

Sindsdien belandde hij echter op een zijspoor. Orban sukkelde even met zijn enkel, liet zich vangen met een domme rode kaart tegen Eupen en moest wegens zijn vormverlies meermaals op de bank plaatsnemen. Ook zondag viel hij naast de basiself, maar met zijn invalbeurt maakte hij wel een goede beurt.

Steun in kleedkamer

Zijn ploegmaats blijven voorlopig dan ook als één man achter de spits staan. "He’s a great player, die na een goal wel terug in de flow zal zitten. Spitsen willen altijd scoren, hij komt er wel. Goals of niet, hij is altijd zichzelf. Nogal een persoonlijkheid is hij", vertelt Archie Brown op de clubwebstek.

En ook doelpuntenmaker Matisse Samoise stak zijn teammakker een hart onder de riem. "Ik vond hem echt sterk spelen. Als hij gewoon hard blijft werken, komen die goals wel weer. Iedereen heeft momenten van droogte – we kennen allemaal zijn kwaliteiten en die verdwijnen niet zomaar. Hopelijk hebben ze die lijn goed getrokken bij zijn buitenspelgoal", besloot Samoise met een kwinkslag.

Orban hoort bij de 10 beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

5
5
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

9
9
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

195
195
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

237
237
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

127
127
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

111
111
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

159
159
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

25
25
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

196
196
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

130
130
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

109
109
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

186
186
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

66
66
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

322
322
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

262
262
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

245
245
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

157
157
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

69
69
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

106
106
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

347
347
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

148
148
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

489
489

Meer sportnieuws