Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

door
Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

Club Brugge heeft het tweede luik van het seizoen afgesloten met een behoorlijke tegenvaller. Zo ging Blauw-Zwart zondagmiddag de boot in op het veld van Standard (2-1). Met 16 op 30 is de puntenoogst na één derde van de reguliere competitie toch behoorlijk mager.

Afgelopen donderdag was de opluchting nog behoorlijk groot in het Brugse kamp. Op het veld van Bodo/Glimt (0-1) kon Blauw-Zwart eindelijk komaf maken met een reeks van opeenvolgende gelijke spelen. En zo mogelijk nog belangrijker: voor het eerst sinds begin augustus slaagden de Bruggelingen er nog eens in om de nul te houden.

Maar zondag maakte de Brugse defensie wederom geen goede beurt. Aan de openingstreffer van Merveille Bokadi kon misschien weinig gedaan worden, de winnende goal van Isaac Price viel zeker wel te voorkomen. Bovendien werden zeker in de eerste helft veel te gemakkelijk kansen weggegeven tegen een nochtans behouden Standard.

Géén leidersfiguur

Hoewel het gebrek aan efficiëntie voorin zeker een werkpunt is, blijft de verdediging momenteel dan ook een achilleshiel. "Ik mis bij Club leiderschap en communicatie in de defensie. Als ik zie hoe Vertonghen bij Anderlecht en Alderweireld bij Antwerp dirigeren, steekt dat af tegen de rommelige boel bij Club", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Bij Alexandre Teklak weerklinkt soortgelijk geluid. "Jorne Spileers is 18 jaar en moet nog leren. Het doelpunt van Isaac Price kwam er naar een fout van zijn kant. Er is nood aan 'een patron' in de verdediging van Club Brugge. Iemand met voldoende karakter", laat de Waalse analist optekenen in zijn column bij La Dernière Heure.

Ingrijpen in januari

Club liet het afgelopen zomer na om een extra verdediger aan te trekken, dat blijkt nu een inschattingsfout. En dus zit er voor de clubleiding niets anders op dan in januari alsnog te investeren in een defensieve topaanwinst. Bij Het Nieuwsblad hoorde men coach Ronny Deila alvast hintten op zo'n transfer. "Ik ben ervan overtuigd dat we tot en met Nieuwjaar competitief zullen zijn. Mocht het nodig blijken, dan kunnen we in januari nog aanpassingen doorvoeren", aldus de Noorse coach.

POLL: Club moet in januari absoluut een nieuwe topverdediger halen ...

Meest recent

'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

11
11
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

5
5
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

123
123
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

28
28
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

32
32
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

159
159
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

177
177
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

151
151
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

144
144
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

516
516
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

168
168
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

289
289
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter ...

510
510
'Exodus Club Brugge: tot zeven (!) sterkhouders naar uitgang'

Club Brugge heeft dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan waarin het zich wil verzekeren van de ...

501
501
Fink fileert Club Brugge: "Daarmee zijn ze top in Europa"

Mathematisch kan het nog, maar op dit moment is de landstitel bijzonder onwaarschijnlijk voor KRC ...

622
622
Vandenhaute geeft zijn waarheid over breuk met Kompany

Wouter Vandenhaute blijft nadrukkelijk geviseerd worden door een deel van de achterban bij RSC ...

382
382
'Arsenal mikt hoog: Serie A-uitblinker van 100 miljoen'

Arsenal FC heeft een meer dan behoorlijk seizoen achter de rug, maar zal uiteindelijk toch weer met ...

96
96
Delirium op Mambourg! Charleroi wint spektakelstuk met 7 goals

Sporting Charleroi heeft de eindzege in de Europe Play-Offs zo goed als beet. De Carolo's leken ...

81
81
Milicevic pakt AA Gent-spelers aan: "Eén sleutelwoord"

AA Gent is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Desondanks maken de ...

101
101
Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

Sportief gezien heeft RSC Anderlecht enkele bedroevende jaren achter de rug, maar op commercieel ...

397
397

Meer sportnieuws