Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

door
Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

Club Brugge heeft het tweede luik van het seizoen afgesloten met een behoorlijke tegenvaller. Zo ging Blauw-Zwart zondagmiddag de boot in op het veld van Standard (2-1). Met 16 op 30 is de puntenoogst na één derde van de reguliere competitie toch behoorlijk mager.

Afgelopen donderdag was de opluchting nog behoorlijk groot in het Brugse kamp. Op het veld van Bodo/Glimt (0-1) kon Blauw-Zwart eindelijk komaf maken met een reeks van opeenvolgende gelijke spelen. En zo mogelijk nog belangrijker: voor het eerst sinds begin augustus slaagden de Bruggelingen er nog eens in om de nul te houden.

Maar zondag maakte de Brugse defensie wederom geen goede beurt. Aan de openingstreffer van Merveille Bokadi kon misschien weinig gedaan worden, de winnende goal van Isaac Price viel zeker wel te voorkomen. Bovendien werden zeker in de eerste helft veel te gemakkelijk kansen weggegeven tegen een nochtans behouden Standard.

LEES OOK: UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

Géén leidersfiguur

Hoewel het gebrek aan efficiëntie voorin zeker een werkpunt is, blijft de verdediging momenteel dan ook een achilleshiel. "Ik mis bij Club leiderschap en communicatie in de defensie. Als ik zie hoe Vertonghen bij Anderlecht en Alderweireld bij Antwerp dirigeren, steekt dat af tegen de rommelige boel bij Club", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Bij Alexandre Teklak weerklinkt soortgelijk geluid. "Jorne Spileers is 18 jaar en moet nog leren. Het doelpunt van Isaac Price kwam er naar een fout van zijn kant. Er is nood aan 'een patron' in de verdediging van Club Brugge. Iemand met voldoende karakter", laat de Waalse analist optekenen in zijn column bij La Dernière Heure.

Ingrijpen in januari

Club liet het afgelopen zomer na om een extra verdediger aan te trekken, dat blijkt nu een inschattingsfout. En dus zit er voor de clubleiding niets anders op dan in januari alsnog te investeren in een defensieve topaanwinst. Bij Het Nieuwsblad hoorde men coach Ronny Deila alvast hintten op zo'n transfer. "Ik ben ervan overtuigd dat we tot en met Nieuwjaar competitief zullen zijn. Mocht het nodig blijken, dan kunnen we in januari nog aanpassingen doorvoeren", aldus de Noorse coach.

Club moet in januari absoluut een nieuwe topverdediger halen ...

Meest recent

'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

9
9
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

37
37
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

55
55
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

123
123
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

57
57
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

199
199
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

213
213
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

222
222
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

46
46
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

115
115
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

69
69
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

347
347
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

315
315
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

164
164
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

71
71
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

246
246
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

184
184
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

486
486
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

90
90
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

68
68
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

76
76
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

327
327
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

312
312
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

49
49

Meer sportnieuws