Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

door
Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

Club Brugge heeft het tweede luik van het seizoen afgesloten met een behoorlijke tegenvaller. Zo ging Blauw-Zwart zondagmiddag de boot in op het veld van Standard (2-1). Met 16 op 30 is de puntenoogst na één derde van de reguliere competitie toch behoorlijk mager.

Afgelopen donderdag was de opluchting nog behoorlijk groot in het Brugse kamp. Op het veld van Bodo/Glimt (0-1) kon Blauw-Zwart eindelijk komaf maken met een reeks van opeenvolgende gelijke spelen. En zo mogelijk nog belangrijker: voor het eerst sinds begin augustus slaagden de Bruggelingen er nog eens in om de nul te houden.

Maar zondag maakte de Brugse defensie wederom geen goede beurt. Aan de openingstreffer van Merveille Bokadi kon misschien weinig gedaan worden, de winnende goal van Isaac Price viel zeker wel te voorkomen. Bovendien werden zeker in de eerste helft veel te gemakkelijk kansen weggegeven tegen een nochtans behouden Standard.

LEES OOK: UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

Géén leidersfiguur

Hoewel het gebrek aan efficiëntie voorin zeker een werkpunt is, blijft de verdediging momenteel dan ook een achilleshiel. "Ik mis bij Club leiderschap en communicatie in de defensie. Als ik zie hoe Vertonghen bij Anderlecht en Alderweireld bij Antwerp dirigeren, steekt dat af tegen de rommelige boel bij Club", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Bij Alexandre Teklak weerklinkt soortgelijk geluid. "Jorne Spileers is 18 jaar en moet nog leren. Het doelpunt van Isaac Price kwam er naar een fout van zijn kant. Er is nood aan 'een patron' in de verdediging van Club Brugge. Iemand met voldoende karakter", laat de Waalse analist optekenen in zijn column bij La Dernière Heure.

Ingrijpen in januari

Club liet het afgelopen zomer na om een extra verdediger aan te trekken, dat blijkt nu een inschattingsfout. En dus zit er voor de clubleiding niets anders op dan in januari alsnog te investeren in een defensieve topaanwinst. Bij Het Nieuwsblad hoorde men coach Ronny Deila alvast hintten op zo'n transfer. "Ik ben ervan overtuigd dat we tot en met Nieuwjaar competitief zullen zijn. Mocht het nodig blijken, dan kunnen we in januari nog aanpassingen doorvoeren", aldus de Noorse coach.

Club moet in januari absoluut een nieuwe topverdediger halen ...

Meest recent

Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

28
28
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

75
75
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

49
49
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

141
141
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

74
74
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

312
312
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

45
45
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

46
46
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

54
54
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

233
233
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

239
239
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

37
37
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

191
191
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

132
132
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

401
401
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

51
51
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

240
240
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1248
1248
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

423
423
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

153
153
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

150
150
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

647
647
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

415
415
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

39
39
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

566
566

Meer sportnieuws