Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

1346 stemmen
Pijnlijke 16 op 30: Club Brugge-bestuur gedwongen tot actie

Club Brugge heeft het tweede luik van het seizoen afgesloten met een behoorlijke tegenvaller. Zo ging Blauw-Zwart zondagmiddag de boot in op het veld van Standard (2-1). Met 16 op 30 is de puntenoogst na één derde van de reguliere competitie toch behoorlijk mager.

Afgelopen donderdag was de opluchting nog behoorlijk groot in het Brugse kamp. Op het veld van Bodo/Glimt (0-1) kon Blauw-Zwart eindelijk komaf maken met een reeks van opeenvolgende gelijke spelen. En zo mogelijk nog belangrijker: voor het eerst sinds begin augustus slaagden de Bruggelingen er nog eens in om de nul te houden.

Maar zondag maakte de Brugse defensie wederom geen goede beurt. Aan de openingstreffer van Merveille Bokadi kon misschien weinig gedaan worden, de winnende goal van Isaac Price viel zeker wel te voorkomen. Bovendien werden zeker in de eerste helft veel te gemakkelijk kansen weggegeven tegen een nochtans behouden Standard.

LEES OOK: 'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

Géén leidersfiguur

Hoewel het gebrek aan efficiëntie voorin zeker een werkpunt is, blijft de verdediging momenteel dan ook een achilleshiel. "Ik mis bij Club leiderschap en communicatie in de defensie. Als ik zie hoe Vertonghen bij Anderlecht en Alderweireld bij Antwerp dirigeren, steekt dat af tegen de rommelige boel bij Club", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Bij Alexandre Teklak weerklinkt soortgelijk geluid. "Jorne Spileers is 18 jaar en moet nog leren. Het doelpunt van Isaac Price kwam er naar een fout van zijn kant. Er is nood aan 'een patron' in de verdediging van Club Brugge. Iemand met voldoende karakter", laat de Waalse analist optekenen in zijn column bij La Dernière Heure.

Ingrijpen in januari

Club liet het afgelopen zomer na om een extra verdediger aan te trekken, dat blijkt nu een inschattingsfout. En dus zit er voor de clubleiding niets anders op dan in januari alsnog te investeren in een defensieve topaanwinst. Bij Het Nieuwsblad hoorde men coach Ronny Deila alvast hintten op zo'n transfer. "Ik ben ervan overtuigd dat we tot en met Nieuwjaar competitief zullen zijn. Mocht het nodig blijken, dan kunnen we in januari nog aanpassingen doorvoeren", aldus de Noorse coach.

Club moet in januari absoluut een nieuwe topverdediger halen ...

Meest recent

Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

2
2
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

28
28
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

177
177
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

44
44
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

171
171
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

268
268
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

963
963
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

418
418
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

141
141
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

180
180
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

675
675
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

466
466
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

255
255
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

109
109
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

184
184
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

74
74
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

59
59
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

83
83
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

83
83
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

461
461
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

108
108
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

167
167

Meer sportnieuws