Vanaken haalt arbitrage onderuit: "Duidelijker kan niet"

door
Vanaken haalt arbitrage onderuit:

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw steken laten vallen tijdens een topaffiche in de Jupiler Pro League. Zo ging Blauw-Zwart met 2-1 onderuit op het veld van Standard. Al was men achteraf in het Brugse kamp niet bepaald te spreken over de wedstrijdleiding.

Nadat de Luikse aanhangers enkele subtiele steekjes hadden uitgedeeld aan hun ex-trainer Ronny Deila, kon de wedstrijd van start gaan in een uitgelaten sfeer. Dat leidde in de aanvangsfase vooral tot een aantal pittige duels, uitgespeelde kansen volgden echter niet meteen.

Maar na een elftal minuten kon de thuisploeg dan toch toeslaan. Na een goeie vrije trap van Hayao Kawabe, kopte Merveille Bokadi de openingstreffer enig mooi in de verste hoek. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de VAR, uiteindelijk werd de treffer echter toch goedgekeurd.

LEES OOK: De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Oordeel lijnrechter gevolgd

Nochtans waren de beelden ook na het trekken van de virtuele buitenspellijnen niet duidelijk. Achteraf bleek dat de marge tussen die lijnen zo klein was, dat er met de huidige technologie geen uitsluitsel kon gegeven worden. In dat geval wordt het oordeel van de lijnrechter gevolgd en dus werd het doelpunt toch gegeven.

De Brugse aanvoerder Hans Vanaken plaatste daar echter grote bedenkingen bij. "Het is de eerste keer dat ik die van richtlijn hoor. Nochtans zag ik vroeger wél bepaalde goals op die manier afgekeurd", werd de spelmaker geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Geen buitenspel? Belachelijk. Ook daar krijgt de wedstrijd door een bepaalde beslissing een andere wending."

Rood Djenepo?

Vanaken vond bovendien dat de wedstrijdleiding eerder ook al de mist was ingegaan. In de openingsminuten ging Moussa Djenepo immers zwaar door op de enkel van Andreas Skov Olsen. Toch bleven de kaarten op zak. "Volgens mij was dat een duidelijke rode kaart. Duidelijker kan toch niet? Als de scheidsrechter die beslissing neemt, dan krijg je volledig andere wedstrijd. Ik begrijp niet waarom Djenepo niet uitgesloten werd."

Djenepo had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

26
26
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

70
70
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

36
36
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

110
110
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

14
14
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

48
48
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

275
275
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

113
113
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

160
160
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

87
87
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

306
306
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

177
177
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

150
150
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

435
435
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

150
150
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

160
160
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

262
262
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

268
268
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

369
369
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

137
137
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

124
124
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

282
282

Meer sportnieuws