Vanaken haalt arbitrage onderuit: "Duidelijker kan niet"

door
Vanaken haalt arbitrage onderuit:

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw steken laten vallen tijdens een topaffiche in de Jupiler Pro League. Zo ging Blauw-Zwart met 2-1 onderuit op het veld van Standard. Al was men achteraf in het Brugse kamp niet bepaald te spreken over de wedstrijdleiding.

Nadat de Luikse aanhangers enkele subtiele steekjes hadden uitgedeeld aan hun ex-trainer Ronny Deila, kon de wedstrijd van start gaan in een uitgelaten sfeer. Dat leidde in de aanvangsfase vooral tot een aantal pittige duels, uitgespeelde kansen volgden echter niet meteen.

Maar na een elftal minuten kon de thuisploeg dan toch toeslaan. Na een goeie vrije trap van Hayao Kawabe, kopte Merveille Bokadi de openingstreffer enig mooi in de verste hoek. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de VAR, uiteindelijk werd de treffer echter toch goedgekeurd.

LEES OOK: Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Oordeel lijnrechter gevolgd

Nochtans waren de beelden ook na het trekken van de virtuele buitenspellijnen niet duidelijk. Achteraf bleek dat de marge tussen die lijnen zo klein was, dat er met de huidige technologie geen uitsluitsel kon gegeven worden. In dat geval wordt het oordeel van de lijnrechter gevolgd en dus werd het doelpunt toch gegeven.

De Brugse aanvoerder Hans Vanaken plaatste daar echter grote bedenkingen bij. "Het is de eerste keer dat ik die van richtlijn hoor. Nochtans zag ik vroeger wél bepaalde goals op die manier afgekeurd", werd de spelmaker geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Geen buitenspel? Belachelijk. Ook daar krijgt de wedstrijd door een bepaalde beslissing een andere wending."

Rood Djenepo?

Vanaken vond bovendien dat de wedstrijdleiding eerder ook al de mist was ingegaan. In de openingsminuten ging Moussa Djenepo immers zwaar door op de enkel van Andreas Skov Olsen. Toch bleven de kaarten op zak. "Volgens mij was dat een duidelijke rode kaart. Duidelijker kan toch niet? Als de scheidsrechter die beslissing neemt, dan krijg je volledig andere wedstrijd. Ik begrijp niet waarom Djenepo niet uitgesloten werd."

Djenepo had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

197
197
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

80
80
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

77
77
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

39
39
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

176
176
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

267
267
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

85
85
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

161
161
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

504
504
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

121
121
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

78
78
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

217
217
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

408
408
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

200
200
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

65
65
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

267
267
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

271
271
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

222
222
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

532
532
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

93
93
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws