Vanaken haalt arbitrage onderuit: "Duidelijker kan niet"

1519 stemmen
Vanaken haalt arbitrage onderuit:

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw steken laten vallen tijdens een topaffiche in de Jupiler Pro League. Zo ging Blauw-Zwart met 2-1 onderuit op het veld van Standard. Al was men achteraf in het Brugse kamp niet bepaald te spreken over de wedstrijdleiding.

Nadat de Luikse aanhangers enkele subtiele steekjes hadden uitgedeeld aan hun ex-trainer Ronny Deila, kon de wedstrijd van start gaan in een uitgelaten sfeer. Dat leidde in de aanvangsfase vooral tot een aantal pittige duels, uitgespeelde kansen volgden echter niet meteen.

Maar na een elftal minuten kon de thuisploeg dan toch toeslaan. Na een goeie vrije trap van Hayao Kawabe, kopte Merveille Bokadi de openingstreffer enig mooi in de verste hoek. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de VAR, uiteindelijk werd de treffer echter toch goedgekeurd.

LEES OOK: “Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Oordeel lijnrechter gevolgd

Nochtans waren de beelden ook na het trekken van de virtuele buitenspellijnen niet duidelijk. Achteraf bleek dat de marge tussen die lijnen zo klein was, dat er met de huidige technologie geen uitsluitsel kon gegeven worden. In dat geval wordt het oordeel van de lijnrechter gevolgd en dus werd het doelpunt toch gegeven.

De Brugse aanvoerder Hans Vanaken plaatste daar echter grote bedenkingen bij. "Het is de eerste keer dat ik die van richtlijn hoor. Nochtans zag ik vroeger wél bepaalde goals op die manier afgekeurd", werd de spelmaker geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Geen buitenspel? Belachelijk. Ook daar krijgt de wedstrijd door een bepaalde beslissing een andere wending."

Rood Djenepo?

Vanaken vond bovendien dat de wedstrijdleiding eerder ook al de mist was ingegaan. In de openingsminuten ging Moussa Djenepo immers zwaar door op de enkel van Andreas Skov Olsen. Toch bleven de kaarten op zak. "Volgens mij was dat een duidelijke rode kaart. Duidelijker kan toch niet? Als de scheidsrechter die beslissing neemt, dan krijg je volledig andere wedstrijd. Ik begrijp niet waarom Djenepo niet uitgesloten werd."

Djenepo had rood moeten krijgen ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

172
172
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

101
101
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

147
147
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

88
88
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

137
137
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

300
300
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

105
105
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

647
647
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

266
266
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

284
284
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

572
572
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

472
472
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

759
759
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

99
99
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

164
164

Meer sportnieuws