Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

door
Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

Standard en Club Brugge namen het zondagmiddag tegen mekaar op in een kolkend Sclessin. Het waren de Rouches die op voorsprong konden gaan rusten na een doelpunt van Merveille Bokadi. In het slot van de eerste periode dreigde de situatie wel even te escaleren.

Hoewel de Luikenaars al een tijdje erg wisselvallig presteren, blijven de wedstrijden op Sclessin doorgaans lastig voor Blauw-Zwart. En de onderlinge clash kreeg zondag nog een extra dimensie. Club Brugge besloot eind vorig seizoen namelijk om de geliefde trainer Ronny Deila weg te plukken bij Standard.

Zijn overgang naar Brugge werd niet bepaald geapprecieerd in Luik, zeker de aanhangers van de Rouches nemen het Deila kwalijk. Voor aanvang van de partij werden dan ook wat sneertjes uitgedeeld aan de Noorse coach door de Standard-fans, maar al bij al bleef het nog redelijk beschaafd.

LEES OOK: Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

Twee opstootjes 

Op het veld waren de duels dan weer behoorlijk pittig. In het slot van de eerste helft gingen de poppetjes echter toch aan het dansen. Na een vermeende fout op Denis Odoi, ontstond immers een opstootje met Kamal Sowah en Hugo Vetlesen in de hoofdrollen.

Die gemoederen werden snel weer bedaard, maar vlak daarna was het opnieuw prijs. Onder meer Andreas Skov Olsen en Moussa Djenepo kregen het dit keer met mekaar aan de stok. Scheidsrechter Erik Lambrechts besloot om hun allebei een gele kaart te geven.

Club-assistent naar tribune

Ondertussen werd door de thuisaanhang ook met allerlei voorwerpen zoals drankbekers en aanstekers op het veld gegooid. De wedstrijdleiding liet in het stadion dan ook omroepen dat er verdere stappen genomen zullen worden indien dit blijft voorkomen.

En vlak na de eerste helft bleken de gemoederen nog steeds niet volledig bekoeld. Naar verluidt kwam het in de spelerstunnel opnieuw tot een opstoot. Dit keer besloot Lambrechts om zelfs een rode kaart te geven aan Efrain Juarez. De Mexicaanse assistent van Deila, vorig seizoen eveneens in Luikse loondienst, moest na rust dan ook in de tribunes plaatsnemen.

Uiteindelijk eindigde de partij op 2-1, lees hier het matchverslag.

Clubs moeten strenger bestraft worden indien fans zaken op het veld gooien ...

Meest recent

Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

1
1
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

33
33
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

18
18
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

31
31
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

122
122
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

243
243
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

67
67
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

62
62
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

113
113
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

211
211
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

852
852
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

165
165
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

273
273
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

150
150
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

174
174
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

478
478
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

226
226
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

301
301
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

660
660
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

150
150
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

976
976
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

352
352
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

258
258
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

613
613

Meer sportnieuws