Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

door
Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

Standard en Club Brugge namen het zondagmiddag tegen mekaar op in een kolkend Sclessin. Het waren de Rouches die op voorsprong konden gaan rusten na een doelpunt van Merveille Bokadi. In het slot van de eerste periode dreigde de situatie wel even te escaleren.

Hoewel de Luikenaars al een tijdje erg wisselvallig presteren, blijven de wedstrijden op Sclessin doorgaans lastig voor Blauw-Zwart. En de onderlinge clash kreeg zondag nog een extra dimensie. Club Brugge besloot eind vorig seizoen namelijk om de geliefde trainer Ronny Deila weg te plukken bij Standard.

Zijn overgang naar Brugge werd niet bepaald geapprecieerd in Luik, zeker de aanhangers van de Rouches nemen het Deila kwalijk. Voor aanvang van de partij werden dan ook wat sneertjes uitgedeeld aan de Noorse coach door de Standard-fans, maar al bij al bleef het nog redelijk beschaafd.

LEES OOK: De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Twee opstootjes 

Op het veld waren de duels dan weer behoorlijk pittig. In het slot van de eerste helft gingen de poppetjes echter toch aan het dansen. Na een vermeende fout op Denis Odoi, ontstond immers een opstootje met Kamal Sowah en Hugo Vetlesen in de hoofdrollen.

Die gemoederen werden snel weer bedaard, maar vlak daarna was het opnieuw prijs. Onder meer Andreas Skov Olsen en Moussa Djenepo kregen het dit keer met mekaar aan de stok. Scheidsrechter Erik Lambrechts besloot om hun allebei een gele kaart te geven.

Club-assistent naar tribune

Ondertussen werd door de thuisaanhang ook met allerlei voorwerpen zoals drankbekers en aanstekers op het veld gegooid. De wedstrijdleiding liet in het stadion dan ook omroepen dat er verdere stappen genomen zullen worden indien dit blijft voorkomen.

En vlak na de eerste helft bleken de gemoederen nog steeds niet volledig bekoeld. Naar verluidt kwam het in de spelerstunnel opnieuw tot een opstoot. Dit keer besloot Lambrechts om zelfs een rode kaart te geven aan Efrain Juarez. De Mexicaanse assistent van Deila, vorig seizoen eveneens in Luikse loondienst, moest na rust dan ook in de tribunes plaatsnemen.

Uiteindelijk eindigde de partij op 2-1, lees hier het matchverslag.

Clubs moeten strenger bestraft worden indien fans zaken op het veld gooien ...

Meest recent

Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

0
0
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

15
15
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

15
15
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

14
14
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

227
227
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

55
55
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

77
77
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

144
144
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

24
24
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

57
57
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

134
134
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1432
1432
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

174
174
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

487
487
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

250
250
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

11
11
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

201
201
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

589
589
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

496
496
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

488
488
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

483
483
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

94
94
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

714
714
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

671
671
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

91
91

Meer sportnieuws