Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

2073 stemmen
Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

Standard en Club Brugge namen het zondagmiddag tegen mekaar op in een kolkend Sclessin. Het waren de Rouches die op voorsprong konden gaan rusten na een doelpunt van Merveille Bokadi. In het slot van de eerste periode dreigde de situatie wel even te escaleren.

Hoewel de Luikenaars al een tijdje erg wisselvallig presteren, blijven de wedstrijden op Sclessin doorgaans lastig voor Blauw-Zwart. En de onderlinge clash kreeg zondag nog een extra dimensie. Club Brugge besloot eind vorig seizoen namelijk om de geliefde trainer Ronny Deila weg te plukken bij Standard.

Zijn overgang naar Brugge werd niet bepaald geapprecieerd in Luik, zeker de aanhangers van de Rouches nemen het Deila kwalijk. Voor aanvang van de partij werden dan ook wat sneertjes uitgedeeld aan de Noorse coach door de Standard-fans, maar al bij al bleef het nog redelijk beschaafd.

LEES OOK: Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

Twee opstootjes 

Op het veld waren de duels dan weer behoorlijk pittig. In het slot van de eerste helft gingen de poppetjes echter toch aan het dansen. Na een vermeende fout op Denis Odoi, ontstond immers een opstootje met Kamal Sowah en Hugo Vetlesen in de hoofdrollen.

Die gemoederen werden snel weer bedaard, maar vlak daarna was het opnieuw prijs. Onder meer Andreas Skov Olsen en Moussa Djenepo kregen het dit keer met mekaar aan de stok. Scheidsrechter Erik Lambrechts besloot om hun allebei een gele kaart te geven.

Club-assistent naar tribune

Ondertussen werd door de thuisaanhang ook met allerlei voorwerpen zoals drankbekers en aanstekers op het veld gegooid. De wedstrijdleiding liet in het stadion dan ook omroepen dat er verdere stappen genomen zullen worden indien dit blijft voorkomen.

En vlak na de eerste helft bleken de gemoederen nog steeds niet volledig bekoeld. Naar verluidt kwam het in de spelerstunnel opnieuw tot een opstoot. Dit keer besloot Lambrechts om zelfs een rode kaart te geven aan Efrain Juarez. De Mexicaanse assistent van Deila, vorig seizoen eveneens in Luikse loondienst, moest na rust dan ook in de tribunes plaatsnemen.

Uiteindelijk eindigde de partij op 2-1, lees hier het matchverslag.

Clubs moeten strenger bestraft worden indien fans zaken op het veld gooien ...

Meest recent

Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

16
16
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

22
22
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

99
99
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

144
144
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

145
145
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

167
167
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

30
30
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

123
123
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

173
173
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

94
94
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

145
145
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

46
46
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

274
274
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

437
437
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

328
328
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

356
356
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

47
47
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

165
165
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

64
64
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

256
256
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

350
350
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

348
348
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

523
523
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

339
339

Meer sportnieuws