Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

2073
Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

Standard en Club Brugge namen het zondagmiddag tegen mekaar op in een kolkend Sclessin. Het waren de Rouches die op voorsprong konden gaan rusten na een doelpunt van Merveille Bokadi. In het slot van de eerste periode dreigde de situatie wel even te escaleren.

Hoewel de Luikenaars al een tijdje erg wisselvallig presteren, blijven de wedstrijden op Sclessin doorgaans lastig voor Blauw-Zwart. En de onderlinge clash kreeg zondag nog een extra dimensie. Club Brugge besloot eind vorig seizoen namelijk om de geliefde trainer Ronny Deila weg te plukken bij Standard.

Zijn overgang naar Brugge werd niet bepaald geapprecieerd in Luik, zeker de aanhangers van de Rouches nemen het Deila kwalijk. Voor aanvang van de partij werden dan ook wat sneertjes uitgedeeld aan de Noorse coach door de Standard-fans, maar al bij al bleef het nog redelijk beschaafd.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Twee opstootjes 

Op het veld waren de duels dan weer behoorlijk pittig. In het slot van de eerste helft gingen de poppetjes echter toch aan het dansen. Na een vermeende fout op Denis Odoi, ontstond immers een opstootje met Kamal Sowah en Hugo Vetlesen in de hoofdrollen.

Die gemoederen werden snel weer bedaard, maar vlak daarna was het opnieuw prijs. Onder meer Andreas Skov Olsen en Moussa Djenepo kregen het dit keer met mekaar aan de stok. Scheidsrechter Erik Lambrechts besloot om hun allebei een gele kaart te geven.

Club-assistent naar tribune

Ondertussen werd door de thuisaanhang ook met allerlei voorwerpen zoals drankbekers en aanstekers op het veld gegooid. De wedstrijdleiding liet in het stadion dan ook omroepen dat er verdere stappen genomen zullen worden indien dit blijft voorkomen.

En vlak na de eerste helft bleken de gemoederen nog steeds niet volledig bekoeld. Naar verluidt kwam het in de spelerstunnel opnieuw tot een opstoot. Dit keer besloot Lambrechts om zelfs een rode kaart te geven aan Efrain Juarez. De Mexicaanse assistent van Deila, vorig seizoen eveneens in Luikse loondienst, moest na rust dan ook in de tribunes plaatsnemen.

Uiteindelijk eindigde de partij op 2-1, lees hier het matchverslag.

Clubs moeten strenger bestraft worden indien fans zaken op het veld gooien ...

Meest recent

KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

1
1
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

28
28
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

15
15
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

74
74
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

152
152
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

24
24
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

193
193
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

178
178
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

93
93
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

146
146
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

20
20
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

65
65
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

39
39
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

106
106
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

90
90
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

477
477
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

109
109
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178

Meer sportnieuws