Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

door
Poppen aan het dansen op Sclessin: rode kaart in catacomben

Standard en Club Brugge namen het zondagmiddag tegen mekaar op in een kolkend Sclessin. Het waren de Rouches die op voorsprong konden gaan rusten na een doelpunt van Merveille Bokadi. In het slot van de eerste periode dreigde de situatie wel even te escaleren.

Hoewel de Luikenaars al een tijdje erg wisselvallig presteren, blijven de wedstrijden op Sclessin doorgaans lastig voor Blauw-Zwart. En de onderlinge clash kreeg zondag nog een extra dimensie. Club Brugge besloot eind vorig seizoen namelijk om de geliefde trainer Ronny Deila weg te plukken bij Standard.

Zijn overgang naar Brugge werd niet bepaald geapprecieerd in Luik, zeker de aanhangers van de Rouches nemen het Deila kwalijk. Voor aanvang van de partij werden dan ook wat sneertjes uitgedeeld aan de Noorse coach door de Standard-fans, maar al bij al bleef het nog redelijk beschaafd.

LEES OOK: "Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

Twee opstootjes 

Op het veld waren de duels dan weer behoorlijk pittig. In het slot van de eerste helft gingen de poppetjes echter toch aan het dansen. Na een vermeende fout op Denis Odoi, ontstond immers een opstootje met Kamal Sowah en Hugo Vetlesen in de hoofdrollen.

Die gemoederen werden snel weer bedaard, maar vlak daarna was het opnieuw prijs. Onder meer Andreas Skov Olsen en Moussa Djenepo kregen het dit keer met mekaar aan de stok. Scheidsrechter Erik Lambrechts besloot om hun allebei een gele kaart te geven.

Club-assistent naar tribune

Ondertussen werd door de thuisaanhang ook met allerlei voorwerpen zoals drankbekers en aanstekers op het veld gegooid. De wedstrijdleiding liet in het stadion dan ook omroepen dat er verdere stappen genomen zullen worden indien dit blijft voorkomen.

En vlak na de eerste helft bleken de gemoederen nog steeds niet volledig bekoeld. Naar verluidt kwam het in de spelerstunnel opnieuw tot een opstoot. Dit keer besloot Lambrechts om zelfs een rode kaart te geven aan Efrain Juarez. De Mexicaanse assistent van Deila, vorig seizoen eveneens in Luikse loondienst, moest na rust dan ook in de tribunes plaatsnemen.

Uiteindelijk eindigde de partij op 2-1, lees hier het matchverslag.

Clubs moeten strenger bestraft worden indien fans zaken op het veld gooien ...

Meest recent

'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

0
0
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

35
35
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

85
85
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

79
79
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

84
84
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

212
212
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

243
243
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

54
54
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

24
24
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

136
136
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

349
349
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

316
316
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

220
220
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

253
253
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

76
76
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

224
224
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

275
275
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

372
372
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

97
97
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

134
134
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

365
365
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

732
732
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

121
121

Meer sportnieuws