Anderlecht draagt nieuwe held op handen: "Zette stadion in brand"

770 stemmen
Anderlecht draagt nieuwe held op handen:

In afwachting van de resultaten op zondag, heeft RSC Anderlecht voorlopig beslag gelegd op de leidersplaats in de Jupiler Pro League. De recordkampioen won zaterdagavond immers met 3-1 van KV Mechelen. Bij Paars-Wit liepen dan ook heel wat uitblinkers rond.

Hoewel er progressie blijft gemaakt worden, staat de ploeg van coach Brian Riemer wel nog niet volledig op punt. In de tweede helft was het verval bijvoorbeeld te groot en tot aan de bevrijdende wereldgoal van Francis Amuzu, speelde RSCA met vuur. Dat blijft dus een werkpunt.

Daartegenover zijn er echt voldoende zaken waaraan de Brusselaars zich kunnen optrekken. De strijgende vorm van Thorgan Hazard bijvoorbeeld. Of het feit dat Kasper Dolberg ondanks een beperkte invloed op het veld veldspel, nog steeds een neus voor goals heeft.

LEES OOK: KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

Prins Leoni

De meest opvallende prestatie was echter die van Théo Leoni. De middenvelder krijgt dit seizoen pas volop zijn kans als titularis en grijpt die met beide handen. Ook tegen Mechelen was het paars-witte jeugdproduct de bepalende figuur op het middenveld.

In het Lotto Park wordt Leoni dan ook op handen gedragen. En ook de reacties in de pers waren opnieuw erg lovend. "Een grootse prestatie, andermaal voor het Neerpede-product. Hij zette het stadion zelfs in brand met een recuperatie gevolgd door een dubbele baltoets", schrijft SudPresse. "Wie heeft deze ket zo lang verstopt?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad.

Beste RSCA'er

Volgens La Dernière Heure was Leoni zelfs de 'Man van de Match'. "Opnieuw de beste Anderlecht-speler. Veel balrecuperaties en voor rust was hij de auteur van het mooiste stukje techniek. En op fysiek vlak was hij de meest indrukwekkende Brusselaar", besluit de Waalse krant.

Leoni heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

0
0
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

5
5
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

158
158
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

27
27
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

123
123
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

462
462
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

196
196
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

337
337
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

492
492
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

261
261
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

321
321
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

20
20
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

141
141
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

54
54
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

77
77
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

138
138
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

58
58
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

91
91
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

71
71
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

387
387
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1243
1243
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

412
412
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

415
415
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

349
349

Meer sportnieuws