Anderlecht draagt nieuwe held op handen: "Zette stadion in brand"

door
Anderlecht draagt nieuwe held op handen:

In afwachting van de resultaten op zondag, heeft RSC Anderlecht voorlopig beslag gelegd op de leidersplaats in de Jupiler Pro League. De recordkampioen won zaterdagavond immers met 3-1 van KV Mechelen. Bij Paars-Wit liepen dan ook heel wat uitblinkers rond.

Hoewel er progressie blijft gemaakt worden, staat de ploeg van coach Brian Riemer wel nog niet volledig op punt. In de tweede helft was het verval bijvoorbeeld te groot en tot aan de bevrijdende wereldgoal van Francis Amuzu, speelde RSCA met vuur. Dat blijft dus een werkpunt.

Daartegenover zijn er echt voldoende zaken waaraan de Brusselaars zich kunnen optrekken. De strijgende vorm van Thorgan Hazard bijvoorbeeld. Of het feit dat Kasper Dolberg ondanks een beperkte invloed op het veld veldspel, nog steeds een neus voor goals heeft.

LEES OOK: 'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Prins Leoni

De meest opvallende prestatie was echter die van Théo Leoni. De middenvelder krijgt dit seizoen pas volop zijn kans als titularis en grijpt die met beide handen. Ook tegen Mechelen was het paars-witte jeugdproduct de bepalende figuur op het middenveld.

In het Lotto Park wordt Leoni dan ook op handen gedragen. En ook de reacties in de pers waren opnieuw erg lovend. "Een grootse prestatie, andermaal voor het Neerpede-product. Hij zette het stadion zelfs in brand met een recuperatie gevolgd door een dubbele baltoets", schrijft SudPresse. "Wie heeft deze ket zo lang verstopt?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad.

Beste RSCA'er

Volgens La Dernière Heure was Leoni zelfs de 'Man van de Match'. "Opnieuw de beste Anderlecht-speler. Veel balrecuperaties en voor rust was hij de auteur van het mooiste stukje techniek. En op fysiek vlak was hij de meest indrukwekkende Brusselaar", besluit de Waalse krant.

Leoni heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

11
11
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

66
66
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

18
18
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

44
44
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

270
270
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

160
160
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

66
66
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

203
203
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

251
251
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

238
238
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

389
389
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

373
373
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

145
145
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

88
88
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

198
198
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

85
85
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

89
89
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

89
89
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

156
156
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

162
162
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

204
204
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

389
389
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

248
248
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

122
122

Meer sportnieuws