Anderlecht draagt nieuwe held op handen: "Zette stadion in brand"

door
Anderlecht draagt nieuwe held op handen:

In afwachting van de resultaten op zondag, heeft RSC Anderlecht voorlopig beslag gelegd op de leidersplaats in de Jupiler Pro League. De recordkampioen won zaterdagavond immers met 3-1 van KV Mechelen. Bij Paars-Wit liepen dan ook heel wat uitblinkers rond.

Hoewel er progressie blijft gemaakt worden, staat de ploeg van coach Brian Riemer wel nog niet volledig op punt. In de tweede helft was het verval bijvoorbeeld te groot en tot aan de bevrijdende wereldgoal van Francis Amuzu, speelde RSCA met vuur. Dat blijft dus een werkpunt.

Daartegenover zijn er echt voldoende zaken waaraan de Brusselaars zich kunnen optrekken. De strijgende vorm van Thorgan Hazard bijvoorbeeld. Of het feit dat Kasper Dolberg ondanks een beperkte invloed op het veld veldspel, nog steeds een neus voor goals heeft.

LEES OOK: 'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Prins Leoni

De meest opvallende prestatie was echter die van Théo Leoni. De middenvelder krijgt dit seizoen pas volop zijn kans als titularis en grijpt die met beide handen. Ook tegen Mechelen was het paars-witte jeugdproduct de bepalende figuur op het middenveld.

In het Lotto Park wordt Leoni dan ook op handen gedragen. En ook de reacties in de pers waren opnieuw erg lovend. "Een grootse prestatie, andermaal voor het Neerpede-product. Hij zette het stadion zelfs in brand met een recuperatie gevolgd door een dubbele baltoets", schrijft SudPresse. "Wie heeft deze ket zo lang verstopt?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad.

Beste RSCA'er

Volgens La Dernière Heure was Leoni zelfs de 'Man van de Match'. "Opnieuw de beste Anderlecht-speler. Veel balrecuperaties en voor rust was hij de auteur van het mooiste stukje techniek. En op fysiek vlak was hij de meest indrukwekkende Brusselaar", besluit de Waalse krant.

Leoni heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Pro League breekt met DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

0
0
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

80
80
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

26
26
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

175
175
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

141
141
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

142
142
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

120
120
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

417
417
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

280
280
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

218
218
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

47
47
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

84
84
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

120
120
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

52
52
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

243
243
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

221
221
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

94
94
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

142
142
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

74
74
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

257
257
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

237
237
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

202
202
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

216
216
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

278
278

Meer sportnieuws