Anderlecht draagt nieuwe held op handen: "Zette stadion in brand"

door
Anderlecht draagt nieuwe held op handen:

In afwachting van de resultaten op zondag, heeft RSC Anderlecht voorlopig beslag gelegd op de leidersplaats in de Jupiler Pro League. De recordkampioen won zaterdagavond immers met 3-1 van KV Mechelen. Bij Paars-Wit liepen dan ook heel wat uitblinkers rond.

Hoewel er progressie blijft gemaakt worden, staat de ploeg van coach Brian Riemer wel nog niet volledig op punt. In de tweede helft was het verval bijvoorbeeld te groot en tot aan de bevrijdende wereldgoal van Francis Amuzu, speelde RSCA met vuur. Dat blijft dus een werkpunt.

Daartegenover zijn er echt voldoende zaken waaraan de Brusselaars zich kunnen optrekken. De strijgende vorm van Thorgan Hazard bijvoorbeeld. Of het feit dat Kasper Dolberg ondanks een beperkte invloed op het veld veldspel, nog steeds een neus voor goals heeft.

LEES OOK: Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Prins Leoni

De meest opvallende prestatie was echter die van Théo Leoni. De middenvelder krijgt dit seizoen pas volop zijn kans als titularis en grijpt die met beide handen. Ook tegen Mechelen was het paars-witte jeugdproduct de bepalende figuur op het middenveld.

In het Lotto Park wordt Leoni dan ook op handen gedragen. En ook de reacties in de pers waren opnieuw erg lovend. "Een grootse prestatie, andermaal voor het Neerpede-product. Hij zette het stadion zelfs in brand met een recuperatie gevolgd door een dubbele baltoets", schrijft SudPresse. "Wie heeft deze ket zo lang verstopt?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad.

Beste RSCA'er

Volgens La Dernière Heure was Leoni zelfs de 'Man van de Match'. "Opnieuw de beste Anderlecht-speler. Veel balrecuperaties en voor rust was hij de auteur van het mooiste stukje techniek. En op fysiek vlak was hij de meest indrukwekkende Brusselaar", besluit de Waalse krant.

Leoni heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

20
20
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

71
71
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

43
43
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

79
79
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

218
218
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

185
185
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

199
199
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

480
480
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

369
369
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

380
380
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

101
101
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

54
54
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

162
162
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

103
103
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

251
251
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

325
325

Meer sportnieuws