Anderlecht draagt nieuwe held op handen: "Zette stadion in brand"

770 stemmen
Anderlecht draagt nieuwe held op handen:

In afwachting van de resultaten op zondag, heeft RSC Anderlecht voorlopig beslag gelegd op de leidersplaats in de Jupiler Pro League. De recordkampioen won zaterdagavond immers met 3-1 van KV Mechelen. Bij Paars-Wit liepen dan ook heel wat uitblinkers rond.

Hoewel er progressie blijft gemaakt worden, staat de ploeg van coach Brian Riemer wel nog niet volledig op punt. In de tweede helft was het verval bijvoorbeeld te groot en tot aan de bevrijdende wereldgoal van Francis Amuzu, speelde RSCA met vuur. Dat blijft dus een werkpunt.

Daartegenover zijn er echt voldoende zaken waaraan de Brusselaars zich kunnen optrekken. De strijgende vorm van Thorgan Hazard bijvoorbeeld. Of het feit dat Kasper Dolberg ondanks een beperkte invloed op het veld veldspel, nog steeds een neus voor goals heeft.

LEES OOK: 'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Prins Leoni

De meest opvallende prestatie was echter die van Théo Leoni. De middenvelder krijgt dit seizoen pas volop zijn kans als titularis en grijpt die met beide handen. Ook tegen Mechelen was het paars-witte jeugdproduct de bepalende figuur op het middenveld.

In het Lotto Park wordt Leoni dan ook op handen gedragen. En ook de reacties in de pers waren opnieuw erg lovend. "Een grootse prestatie, andermaal voor het Neerpede-product. Hij zette het stadion zelfs in brand met een recuperatie gevolgd door een dubbele baltoets", schrijft SudPresse. "Wie heeft deze ket zo lang verstopt?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad.

Beste RSCA'er

Volgens La Dernière Heure was Leoni zelfs de 'Man van de Match'. "Opnieuw de beste Anderlecht-speler. Veel balrecuperaties en voor rust was hij de auteur van het mooiste stukje techniek. En op fysiek vlak was hij de meest indrukwekkende Brusselaar", besluit de Waalse krant.

Leoni heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

5
5
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

66
66
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

157
157
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

26
26
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

68
68
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

7
7
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

158
158
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

98
98
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

69
69
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

127
127
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

274
274
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

200
200
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

101
101
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

356
356
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

688
688
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

120
120
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

306
306
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

162
162
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

84
84
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

82
82
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

243
243
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

756
756
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

61
61
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

81
81
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

517
517

Meer sportnieuws