Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

door
Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

Alvorens de interland-break van start gaat, staan in de Jupiler Pro League nog enkele fraaie duels op het programma. Te beginnen zondagmiddag met de clash tussen Standard en Club Brugge. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij op Sclessin om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg zal coach Hoefkens ongetwijfeld een goed resultaat willen neerzetten tegen zijn ex-club. Daarnaast hopen hij en zijn manschappen een vervolg te breien aan de zege op OH Leuven van vorig weekend.

Ten opzichte van die partij wordt dan ook niet aan de basiself gesleuteld. Hoefkens kiest resoluut voor dezelfde starters als in Leuven. Samen met Kanga zal Sowah dus voor het doelgevaar moeten zorgen tegen zijn moederlcub.

LEES OOK: Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Sterke Brugse bank

Bij de bezoekers zijn de ogen dan weer op coach Deila gericht. De Noor legde vorig seizoen een goed parcours af bij Standard, maar werd vervolgens verleid door de lokroep uit Brugge. Een overstap die heel wat Luikenaars hem nog niet vergeven hebben. 

Deila kon in aanloop naar zijn terugkeer in Luik wel enkele belangrijke krachten recupereren. Skov Olsen is bijvoorbeeld weer van de partij en start ook in de basis. Hij vormt voorin een trio met Zinckernagel en Jutgla. Thiago verdwijnt dus naar de bank, waar hij het gezelschap krijgt van Nusa.

Voorts weinig verrassingen in de basiself. Buchanan is onvoldoende hersteld voor een basisplaats en Sabbe ontbreekt nog steeds, waardoor Odoi blijft staan als rechtsback. Meijer zit terug in de selectie, maar voorlopig blijft De Cuyper de voorkeur genieten aan de linkerkant. Op het middenveld wordt vastgehouden aan de gekende driehoek Onyedika-Vetlesen-Vanaken.

Wie wint?

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

26
26
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

104
104
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

253
253
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

141
141
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

241
241
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

79
79
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

103
103
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

258
258
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

252
252
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

93
93
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

588
588
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

238
238
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

110
110
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

208
208
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

244
244
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

387
387
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

615
615
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

274
274
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

545
545
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

406
406
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

255
255
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

101
101

Meer sportnieuws