Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

190 stemmen
Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

Alvorens de interland-break van start gaat, staan in de Jupiler Pro League nog enkele fraaie duels op het programma. Te beginnen zondagmiddag met de clash tussen Standard en Club Brugge. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij op Sclessin om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg zal coach Hoefkens ongetwijfeld een goed resultaat willen neerzetten tegen zijn ex-club. Daarnaast hopen hij en zijn manschappen een vervolg te breien aan de zege op OH Leuven van vorig weekend.

Ten opzichte van die partij wordt dan ook niet aan de basiself gesleuteld. Hoefkens kiest resoluut voor dezelfde starters als in Leuven. Samen met Kanga zal Sowah dus voor het doelgevaar moeten zorgen tegen zijn moederlcub.

LEES OOK: 'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Sterke Brugse bank

Bij de bezoekers zijn de ogen dan weer op coach Deila gericht. De Noor legde vorig seizoen een goed parcours af bij Standard, maar werd vervolgens verleid door de lokroep uit Brugge. Een overstap die heel wat Luikenaars hem nog niet vergeven hebben. 

Deila kon in aanloop naar zijn terugkeer in Luik wel enkele belangrijke krachten recupereren. Skov Olsen is bijvoorbeeld weer van de partij en start ook in de basis. Hij vormt voorin een trio met Zinckernagel en Jutgla. Thiago verdwijnt dus naar de bank, waar hij het gezelschap krijgt van Nusa.

Voorts weinig verrassingen in de basiself. Buchanan is onvoldoende hersteld voor een basisplaats en Sabbe ontbreekt nog steeds, waardoor Odoi blijft staan als rechtsback. Meijer zit terug in de selectie, maar voorlopig blijft De Cuyper de voorkeur genieten aan de linkerkant. Op het middenveld wordt vastgehouden aan de gekende driehoek Onyedika-Vetlesen-Vanaken.

Wie wint?

Meest recent

Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

16
16
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

122
122
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

29
29
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

117
117
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

153
153
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

54
54
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

110
110
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

217
217
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

130
130
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

118
118
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

319
319
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

198
198
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

176
176
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

220
220
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

355
355
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

247
247
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

505
505
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

266
266
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

485
485
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

320
320
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

273
273
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

114
114

Meer sportnieuws