Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

190 stemmen
Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

Alvorens de interland-break van start gaat, staan in de Jupiler Pro League nog enkele fraaie duels op het programma. Te beginnen zondagmiddag met de clash tussen Standard en Club Brugge. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij op Sclessin om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg zal coach Hoefkens ongetwijfeld een goed resultaat willen neerzetten tegen zijn ex-club. Daarnaast hopen hij en zijn manschappen een vervolg te breien aan de zege op OH Leuven van vorig weekend.

Ten opzichte van die partij wordt dan ook niet aan de basiself gesleuteld. Hoefkens kiest resoluut voor dezelfde starters als in Leuven. Samen met Kanga zal Sowah dus voor het doelgevaar moeten zorgen tegen zijn moederlcub.

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Sterke Brugse bank

Bij de bezoekers zijn de ogen dan weer op coach Deila gericht. De Noor legde vorig seizoen een goed parcours af bij Standard, maar werd vervolgens verleid door de lokroep uit Brugge. Een overstap die heel wat Luikenaars hem nog niet vergeven hebben. 

Deila kon in aanloop naar zijn terugkeer in Luik wel enkele belangrijke krachten recupereren. Skov Olsen is bijvoorbeeld weer van de partij en start ook in de basis. Hij vormt voorin een trio met Zinckernagel en Jutgla. Thiago verdwijnt dus naar de bank, waar hij het gezelschap krijgt van Nusa.

Voorts weinig verrassingen in de basiself. Buchanan is onvoldoende hersteld voor een basisplaats en Sabbe ontbreekt nog steeds, waardoor Odoi blijft staan als rechtsback. Meijer zit terug in de selectie, maar voorlopig blijft De Cuyper de voorkeur genieten aan de linkerkant. Op het middenveld wordt vastgehouden aan de gekende driehoek Onyedika-Vetlesen-Vanaken.

Wie wint?

Meest recent

Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

21
21
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

44
44
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

122
122
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

58
58
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

244
244
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

17
17
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

64
64
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

62
62
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

247
247
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

63
63
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

597
597
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

241
241
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

484
484
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

95
95
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

128
128
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

29
29
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

602
602
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

220
220
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65

Meer sportnieuws