Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

door
Deila herschikt Brugse aanvalslinie, Hoefkens resoluut

Alvorens de interland-break van start gaat, staan in de Jupiler Pro League nog enkele fraaie duels op het programma. Te beginnen zondagmiddag met de clash tussen Standard en Club Brugge. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij op Sclessin om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg zal coach Hoefkens ongetwijfeld een goed resultaat willen neerzetten tegen zijn ex-club. Daarnaast hopen hij en zijn manschappen een vervolg te breien aan de zege op OH Leuven van vorig weekend.

Ten opzichte van die partij wordt dan ook niet aan de basiself gesleuteld. Hoefkens kiest resoluut voor dezelfde starters als in Leuven. Samen met Kanga zal Sowah dus voor het doelgevaar moeten zorgen tegen zijn moederlcub.

LEES OOK: Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

Sterke Brugse bank

Bij de bezoekers zijn de ogen dan weer op coach Deila gericht. De Noor legde vorig seizoen een goed parcours af bij Standard, maar werd vervolgens verleid door de lokroep uit Brugge. Een overstap die heel wat Luikenaars hem nog niet vergeven hebben. 

Deila kon in aanloop naar zijn terugkeer in Luik wel enkele belangrijke krachten recupereren. Skov Olsen is bijvoorbeeld weer van de partij en start ook in de basis. Hij vormt voorin een trio met Zinckernagel en Jutgla. Thiago verdwijnt dus naar de bank, waar hij het gezelschap krijgt van Nusa.

Voorts weinig verrassingen in de basiself. Buchanan is onvoldoende hersteld voor een basisplaats en Sabbe ontbreekt nog steeds, waardoor Odoi blijft staan als rechtsback. Meijer zit terug in de selectie, maar voorlopig blijft De Cuyper de voorkeur genieten aan de linkerkant. Op het middenveld wordt vastgehouden aan de gekende driehoek Onyedika-Vetlesen-Vanaken.

Wie wint?

Meest recent

Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

65
65
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

17
17
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

9
9
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

69
69
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

183
183
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

198
198
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

169
169
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

183
183
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

63
63
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

171
171
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

245
245
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

310
310
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

81
81
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

117
117
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

325
325
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

655
655
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

110
110
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

139
139
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

482
482
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

468
468
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

298
298
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

328
328
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

66
66
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

228
228

Meer sportnieuws