Vanheusden terug Rode Duivel? Dit zegt de speler zelf

door
Vanheusden terug Rode Duivel? Dit zegt de speler zelf

De voorbije maanden schrikte Domenico Tedesco er niet voor terug om jonge spelers kansen te geven bij de Rode Duivels. Hij liet sinds zijn aanstelling al zeven spelers debuteren en daar kan volgende week ook nog Mandela Keita bijkomen. Daarnaast gaf hij ook kansen aan spelers als Faes en Mangala, die onder Roberto Martinez amper in de plannen voorkwamen.

Daarnaast houdt de bondscoach nog een aantal jongens in de gaten die dicht bij de selectie staan. Eén van hen is Zinho Vanheusden, die voor de laatste interlands alweer in de voorselectie zat. De 24-jarige verdediger slaagt er immers bij Standard in om nog eens een langere periode fit te blijven.

LEES OOK: 'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Vanheusden focust niet op Rode Duivels

Enkele jaren geleden leek Vanheusden nog voorbestemd om tegen nu één van de steunpilaren van de nationale ploeg te zijn. Zijn ontwikkeling werd echter zwaar afgeremd door blessures. Daardoor bleef zijn teller steken op amper één interland, een oefenmatch tegen Ivoorkust in oktober 2020.

Drie jaar later heeft Vanheusden de nationale ploeg nog niet opgegeven, al geeft hij aan dat het geen prioriteit is. "Natuurlijk zou het fantastisch zijn om weer opgeroepen te worden na enkele moeilijke jaren. Maar toen ik hier aankwam, was mijn enige ambitie om weer voor Standard te spelen", verklaart hij in La Dernière Heure.

Selectie zou een eer zijn

Voorlopig blijft hij zich dus focussen op zijn rol in Luik. "Het zou een eer zijn als de bondscoach zou bellen, maar ik wil eerst en vooral Standard weer naar de top helpen. Wat daarna moet komen, zal wel komen", verzekert Vanheusden.

Vanheusden speelt natuurlijk ook voor zijn eigen toekomst, want die oogt momenteel onzeker. Standard huurt hem dit seizoen van Internazionale, waar hij geen toekomst meer lijkt te hebben. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, maar die zou aan de hoge kant liggen.

Zal Vanheusden dit seizoen weer Rode Duivel worden?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

35
35
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

20
20
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

37
37
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

48
48
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

44
44
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

78
78
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

93
93
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

261
261
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

106
106
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

280
280
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

39
39
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

399
399
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

128
128
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

88
88
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

139
139
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

415
415
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

123
123

Meer sportnieuws