Vanheusden terug Rode Duivel? Dit zegt de speler zelf

door
Vanheusden terug Rode Duivel? Dit zegt de speler zelf

De voorbije maanden schrikte Domenico Tedesco er niet voor terug om jonge spelers kansen te geven bij de Rode Duivels. Hij liet sinds zijn aanstelling al zeven spelers debuteren en daar kan volgende week ook nog Mandela Keita bijkomen. Daarnaast gaf hij ook kansen aan spelers als Faes en Mangala, die onder Roberto Martinez amper in de plannen voorkwamen.

Daarnaast houdt de bondscoach nog een aantal jongens in de gaten die dicht bij de selectie staan. Eén van hen is Zinho Vanheusden, die voor de laatste interlands alweer in de voorselectie zat. De 24-jarige verdediger slaagt er immers bij Standard in om nog eens een langere periode fit te blijven.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Vanheusden focust niet op Rode Duivels

Enkele jaren geleden leek Vanheusden nog voorbestemd om tegen nu één van de steunpilaren van de nationale ploeg te zijn. Zijn ontwikkeling werd echter zwaar afgeremd door blessures. Daardoor bleef zijn teller steken op amper één interland, een oefenmatch tegen Ivoorkust in oktober 2020.

Drie jaar later heeft Vanheusden de nationale ploeg nog niet opgegeven, al geeft hij aan dat het geen prioriteit is. "Natuurlijk zou het fantastisch zijn om weer opgeroepen te worden na enkele moeilijke jaren. Maar toen ik hier aankwam, was mijn enige ambitie om weer voor Standard te spelen", verklaart hij in La Dernière Heure.

Selectie zou een eer zijn

Voorlopig blijft hij zich dus focussen op zijn rol in Luik. "Het zou een eer zijn als de bondscoach zou bellen, maar ik wil eerst en vooral Standard weer naar de top helpen. Wat daarna moet komen, zal wel komen", verzekert Vanheusden.

Vanheusden speelt natuurlijk ook voor zijn eigen toekomst, want die oogt momenteel onzeker. Standard huurt hem dit seizoen van Internazionale, waar hij geen toekomst meer lijkt te hebben. De Rouches beschikken wel over een aankoopoptie, maar die zou aan de hoge kant liggen.

Zal Vanheusden dit seizoen weer Rode Duivel worden?

Meest recent

'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

99
99
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

12
12
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

7
7
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

47
47
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

75
75
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

36
36
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

338
338
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

119
119
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

127
127
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

295
295
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

86
86
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

108
108
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

159
159
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

193
193
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

225
225
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1172
1172
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

144
144
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

344
344
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

414
414
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

280
280
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

346
346
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

136
136

Meer sportnieuws