Riemer dropt verrassing in basiself, Defour houdt vertrouwen

door
Riemer dropt verrassing in basiself, Defour houdt vertrouwen

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond de kans om beslag te leggen op de voorlopige leidersplaats in de Jupiler Pro League. Maar dan moet Paars-Wit wel de drie punten zien thuis te houden tegen KV Mechelen. Scheidsrechter Nicolas Laforge fluit de partij in het Lotto Park om 20u45 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg had coach Riemer in aanloop naar de partij tegen KVM enkele statements gemaakt. Allereerst maakte hij komaf met de concurrentiestrijd in doel: zoals verwacht werd Schmeichel aangeduid als de vaste nummer één.

LEES OOK: Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Aanvallendere aanpak

Daarnaast liet Riemer verstaan dat hij stilaan wil werken met een vaste basiself. Desondanks voert hij toch een drietal wissels door ten opzichte van de 1-3-zege op Eupen. Zo krijgt Sardella als rechtsback opnieuw de voorkeur op Patris. Voorin maakt Dolberg dan weer zijn rentree in de basiself na zijn blessure. Ondanks zijn doelpunt tegen Eupen, verdwijnt Vazquez dus opnieuw naar de bank.

De meest verrassende naam in de basiself is echter die van Stroeykens. De jongeling wordt allicht uitgespeeld in een centrale rol als spelmaker met Rits en Leoni in zijn rug. Riemer kiest dus voor een meer aanvallende aanpak, afwachten of dat het geleverde spel ook ten goede zal komen.

Defour wisselt niet

KV Mechelen wist niet meer te winnen sinds begin september, maar slaagde er vorige week wel in om titelverdediger Antwerp FC in bedwang te houden (0-0). Coach Defour heeft dus weinig redenen om aan zijn basiself te sleutelen en doet dat dan ook niet: hij kiest resoluut voor dezelfde starters als een week geleden.

Wie wint volgens u?

Meest recent

Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

37
37
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

107
107
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

154
154
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

146
146
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

264
264
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

341
341
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

430
430
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

375
375
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

184
184
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

383
383
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

398
398
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

385
385
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

355
355
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

428
428
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

544
544
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

689
689
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

38
38
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

704
704
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

319
319
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1488
1488
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

498
498
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

479
479
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

472
472
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

330
330
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

569
569

Meer sportnieuws