Riemer dropt verrassing in basiself, Defour houdt vertrouwen

door
Riemer dropt verrassing in basiself, Defour houdt vertrouwen

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond de kans om beslag te leggen op de voorlopige leidersplaats in de Jupiler Pro League. Maar dan moet Paars-Wit wel de drie punten zien thuis te houden tegen KV Mechelen. Scheidsrechter Nicolas Laforge fluit de partij in het Lotto Park om 20u45 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg had coach Riemer in aanloop naar de partij tegen KVM enkele statements gemaakt. Allereerst maakte hij komaf met de concurrentiestrijd in doel: zoals verwacht werd Schmeichel aangeduid als de vaste nummer één.

LEES OOK: Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

Aanvallendere aanpak

Daarnaast liet Riemer verstaan dat hij stilaan wil werken met een vaste basiself. Desondanks voert hij toch een drietal wissels door ten opzichte van de 1-3-zege op Eupen. Zo krijgt Sardella als rechtsback opnieuw de voorkeur op Patris. Voorin maakt Dolberg dan weer zijn rentree in de basiself na zijn blessure. Ondanks zijn doelpunt tegen Eupen, verdwijnt Vazquez dus opnieuw naar de bank.

De meest verrassende naam in de basiself is echter die van Stroeykens. De jongeling wordt allicht uitgespeeld in een centrale rol als spelmaker met Rits en Leoni in zijn rug. Riemer kiest dus voor een meer aanvallende aanpak, afwachten of dat het geleverde spel ook ten goede zal komen.

Defour wisselt niet

KV Mechelen wist niet meer te winnen sinds begin september, maar slaagde er vorige week wel in om titelverdediger Antwerp FC in bedwang te houden (0-0). Coach Defour heeft dus weinig redenen om aan zijn basiself te sleutelen en doet dat dan ook niet: hij kiest resoluut voor dezelfde starters als een week geleden.

Wie wint volgens u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

86
86
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

19
19
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

28
28
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

9
9
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

40
40
‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

163
163
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

66
66
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

169
169
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

187
187
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

145
145
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

400
400
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

60
60
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

876
876
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

70
70
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

459
459
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

303
303
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

177
177
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

357
357
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

207
207
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

599
599
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

63
63
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

203
203
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

160
160
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

60
60
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

184
184

Meer sportnieuws