Deila in de wolken: Club met drievoudige opsteker naar Luik

door
Deila in de wolken: Club met drievoudige opsteker naar Luik

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor een lastige opdracht. Zo maakt Blauw-Zwart zondagmiddag de verplaatsing naar Standard. Vlak voor het bezoek aan zijn ex-club kreeg coach Ronny Deila wel een drievoudige opsteker.

Hoewel de Luikenaars al een tijdje erg wisselvallig presteren, blijven de wedstrijden op Sclessin doorgaans lastig voor Blauw-Zwart. En de onderlinge clash krijgt zondag nog een extra dimensie. Club Brugge besloot eind vorig seizoen namelijk om de geliefde Deila weg te plukken bij Standard.

Zijn overgang naar Brugge werd niet bepaald geapprecieerd in Luik, zeker de aanhangers van de Rouches nemen het Deila kwalijk. Er wordt zondag dan ook een 'warm welkom' verwacht voor de Noorse trainer. Die kreeg daags voor de clash echter wel uitstekend nieuws.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

Nusa én Skov Olsen

Deila maakte zaterdagavond immers zijn wedstrijdselectie bekend en daarin maken enkele belangrijke krachten hun rentree. Smaakmaker Andreas Skov Olsen, die de Europese match op Bodo/Glimt aan zich voorbij moest laten gaan, is bijvoorbeeld terug van de partij.

En ook Antonio Nusa maakt opnieuw deel uit van de wedstrijdkern. De Noorse sensatie miste de voorbije vijf duels met een rugblessure, maar lijkt inmiddels weer hersteld. Een basisplaats komt allicht nog te vroeg, maar het goudhaantje bewees eerder al dat een rol als joker hem ook goed ligt.

Meijer eindelijk terug

Philip Zinckernagel is zoals verwacht eveneens geselecteerd voor de match tegen zijn ex-club nadat hij donderdag nog noodgedwongen gewisseld moest worden. Tot slot springt ook de naam van Bjorn Meijer in het oog. Voor de uitblinker van vorig seizoen is het nog maar de eerste selectie sinds de openingsspeeldag. Normaal zit een basisplaats er nog niet in, maar na de interland-break lijkt de langverwachte concurrentiestrijd met Maxim De Cuyper dan toch van start te kunnen gaan.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

6
6
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

27
27
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

12
12
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

67
67
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

37
37
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

150
150
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

418
418
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

350
350
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

41
41
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

340
340
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

118
118
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

53
53
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

107
107
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

89
89
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

345
345
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

235
235
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

244
244
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

203
203
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

125
125
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

302
302
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

337
337
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

942
942
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

64
64
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

404
404

Meer sportnieuws