'Ultimatum Lukaku en co: hoofd Mourinho op kapblok'

door
'Ultimatum Lukaku en co: hoofd Mourinho op kapblok'

In de Italiaanse Serie A gaat AS Roma zondagavond op bezoek bij Cagliari. En de hoofdstedelingen kunnen dan maar best een goed resultaat neerzetten. Bij een nieuwe nederlaag zou coach José Mourinho wel eens op straat gezet kunnen worden.

De markante Portugees heeft inmiddels een palmares om te duizelen. Mourinho kroonde zich tot landskampioen in Engeland, Italië, Spanje en Portugal. Daarnaast won hij meermaals de Champions League, de Europa League en een pak nationale en internationale bekers/supercups.

Maar zijn laatste Engelse avontuur bij Tottenham Hotspur draaide uiteindelijk uit op een teleurstelling. Desondanks zat hij na zijn ontslag in Londen niet lang zonder werkgever. In de zomer van 2021 tekende de Portugees immers een meerjarig contract bij AS Roma.

LEES OOK: Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

Zwakke seizoensstart

Ook daar werd zijn passage in eerste instantie een succes. Zo leidde hij Roma in zijn eerste seizoen naar de eindwinst in de Conference League. Daarmee werd hij de eerste trainer ooit met alle drie de Europese clubcompetities op zijn palmares.

Vorig seizoen haalde hij met Roma dan weer de finale van de Europa League. Maar in de huidige jaargang loopt het een pak minder. Zo staan de Romeinen momenteel slechts 13de in de Serie A, met amper 2 zeges in 7 competitiematchen.

Geduld eigenaar is op

Nochtans kreeg hij afgelopen zomer opnieuw de nodige aanwinsten ter beschikking, waaronder Romelu Lukaku. Het geduld van eigenaar Dan Friedkin zou dan ook op zijn. Volgens Corriere dello Sport stelde de Amerikaan inmiddels een ultimatum: indien Roma zondag niet wint, zou Mourinho mogen beschikken. Hans-Dieter Flick, onlangs ontslagen als Duits bondscoach, wordt alvast genoemd als opvolger.

Mourinho blijft één van de tien beste voetbaltrainers ooit ...

Meest recent

KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

4
4
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

37
37
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

11
11
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

215
215
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

86
86
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

321
321
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

266
266
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

114
114
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

188
188
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

373
373
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

104
104
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

276
276
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

195
195
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

231
231
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

438
438
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

187
187
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

315
315
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

183
183
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

219
219
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

398
398
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

566
566
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

122
122
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

459
459

Meer sportnieuws