'Ultimatum Lukaku en co: hoofd Mourinho op kapblok'

157 stemmen
'Ultimatum Lukaku en co: hoofd Mourinho op kapblok'

In de Italiaanse Serie A gaat AS Roma zondagavond op bezoek bij Cagliari. En de hoofdstedelingen kunnen dan maar best een goed resultaat neerzetten. Bij een nieuwe nederlaag zou coach José Mourinho wel eens op straat gezet kunnen worden.

De markante Portugees heeft inmiddels een palmares om te duizelen. Mourinho kroonde zich tot landskampioen in Engeland, Italië, Spanje en Portugal. Daarnaast won hij meermaals de Champions League, de Europa League en een pak nationale en internationale bekers/supercups.

Maar zijn laatste Engelse avontuur bij Tottenham Hotspur draaide uiteindelijk uit op een teleurstelling. Desondanks zat hij na zijn ontslag in Londen niet lang zonder werkgever. In de zomer van 2021 tekende de Portugees immers een meerjarig contract bij AS Roma.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Zwakke seizoensstart

Ook daar werd zijn passage in eerste instantie een succes. Zo leidde hij Roma in zijn eerste seizoen naar de eindwinst in de Conference League. Daarmee werd hij de eerste trainer ooit met alle drie de Europese clubcompetities op zijn palmares.

Vorig seizoen haalde hij met Roma dan weer de finale van de Europa League. Maar in de huidige jaargang loopt het een pak minder. Zo staan de Romeinen momenteel slechts 13de in de Serie A, met amper 2 zeges in 7 competitiematchen.

Geduld eigenaar is op

Nochtans kreeg hij afgelopen zomer opnieuw de nodige aanwinsten ter beschikking, waaronder Romelu Lukaku. Het geduld van eigenaar Dan Friedkin zou dan ook op zijn. Volgens Corriere dello Sport stelde de Amerikaan inmiddels een ultimatum: indien Roma zondag niet wint, zou Mourinho mogen beschikken. Hans-Dieter Flick, onlangs ontslagen als Duits bondscoach, wordt alvast genoemd als opvolger.

Mourinho blijft één van de tien beste voetbaltrainers ooit ...

Meest recent

WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

87
87
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

103
103
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

173
173
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

60
60
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

87
87
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

411
411
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

26
26
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

98
98
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

64
64
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

24
24
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

88
88
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

155
155
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

83
83
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

152
152
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

85
85
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

650
650
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

182
182
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

98
98
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

376
376
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

71
71
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

114
114
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

181
181
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

271
271
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

139
139
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

558
558

Meer sportnieuws