'Ultimatum Lukaku en co: hoofd Mourinho op kapblok'

door
'Ultimatum Lukaku en co: hoofd Mourinho op kapblok'

In de Italiaanse Serie A gaat AS Roma zondagavond op bezoek bij Cagliari. En de hoofdstedelingen kunnen dan maar best een goed resultaat neerzetten. Bij een nieuwe nederlaag zou coach José Mourinho wel eens op straat gezet kunnen worden.

De markante Portugees heeft inmiddels een palmares om te duizelen. Mourinho kroonde zich tot landskampioen in Engeland, Italië, Spanje en Portugal. Daarnaast won hij meermaals de Champions League, de Europa League en een pak nationale en internationale bekers/supercups.

Maar zijn laatste Engelse avontuur bij Tottenham Hotspur draaide uiteindelijk uit op een teleurstelling. Desondanks zat hij na zijn ontslag in Londen niet lang zonder werkgever. In de zomer van 2021 tekende de Portugees immers een meerjarig contract bij AS Roma.

LEES OOK: 'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Zwakke seizoensstart

Ook daar werd zijn passage in eerste instantie een succes. Zo leidde hij Roma in zijn eerste seizoen naar de eindwinst in de Conference League. Daarmee werd hij de eerste trainer ooit met alle drie de Europese clubcompetities op zijn palmares.

Vorig seizoen haalde hij met Roma dan weer de finale van de Europa League. Maar in de huidige jaargang loopt het een pak minder. Zo staan de Romeinen momenteel slechts 13de in de Serie A, met amper 2 zeges in 7 competitiematchen.

Geduld eigenaar is op

Nochtans kreeg hij afgelopen zomer opnieuw de nodige aanwinsten ter beschikking, waaronder Romelu Lukaku. Het geduld van eigenaar Dan Friedkin zou dan ook op zijn. Volgens Corriere dello Sport stelde de Amerikaan inmiddels een ultimatum: indien Roma zondag niet wint, zou Mourinho mogen beschikken. Hans-Dieter Flick, onlangs ontslagen als Duits bondscoach, wordt alvast genoemd als opvolger.

Mourinho blijft één van de tien beste voetbaltrainers ooit ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

81
81
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

0
0
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

11
11
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

32
32
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

84
84
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

63
63
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

44
44
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

117
117
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

292
292
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

53
53
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

267
267
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

69
69
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

61
61
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

419
419
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

98
98
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

187
187
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

146
146
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

727
727
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

452
452
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

540
540
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

260
260
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

231
231
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

250
250
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

243
243
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

68
68
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

84
84

Meer sportnieuws