TRANSFERUURTJE: 'Juve wil JPL-smaakmaker, monstersom Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil JPL-smaakmaker, monstersom Openda'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Jupiler Pro League

Arthur Vermeeren blijft zich in de kijker spelen van de Europese topclubs. Tot dusver leken vooral FC Barcelona en Manchester United het goudhaantje van Antwerp FC van zeer nabij te volgen, terwijl er ook gesproken werd over een bod van Borussia Dortmund in de zomer. Aan dat lijstje mag nu ook Juventus toegevoegd worden. Sky Sport Italia meldt dat de Oude Dame dinsdag een scout in de tribune van de Bosuil had zitten om Vermeeren te bekijken.

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een aantal spelers op huurbasis naar het Lotto Park. Eén daarvan is Ludwig Augustinsson, die tijdelijk werd overgenomen van Sevilla FC. En de Zweedse back sluit een verlengd verblijf alvast niet uit. "Hij maakt zich geen zorgen over de aankoopoptie in de huurdeal. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven", vertelde hij tegenover Het Nieuwsblad.

Laurent Depoitre hoopt na een vervelende blessure om zo snel mogelijk zijn comeback te maken. De spits lijkt zich immers in de kijker van een nieuwe werkgever te moeten spelen. "Ik ben einde contract”, zegt Depoitre bij HNB. “De blessures die ik had, zullen alleszins niet helpen om nog een nieuw contract bij AA Gent te ­krijgen. Ik denk dat het moeilijk wordt om hier verder te gaan."

Buitenland

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zijn clubrecord om Loïs Openda naar de Bundesliga te halen en voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard. Door zijn knappe prestaties wordt zijn naam inmiddels genoemd bij verschillende Engelse topclubs. Al lijkt een transfer op korte termijn onwaarschijnlijk. In de zomer van 2025 zou volgens Sky Germany een clausule geactiveerd worden waardoor hij voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 80 miljoen euro kan opgehaald worden. Tot die tijd zal Leipzig volgens bepaalde bronnen allicht meer dan 90 miljoen euro verlangen.

Karel Geraerts lijkt aan de slag te gaan in Duitsland. Schalke 04 zou op het punt staan om de Belgische coach aan te stellen. Hij moet de Duitse traditieclub uit de onderste regionen van de tweede Bundesliga zien te loodsen.

Lionel Messi zou op korte termijn een nieuwe sensationele transfer kunnen maken. Dat denkt alvast SPORT. Het Spaanse medium schrijft dat als Inter Miami CF er niet in slaagt om zich te plaatsen voor de play-offs, FC Barcelona wel eens zou kunnen proberen om de wereldkampioen naar Catalonië te halen in januari. Op huurbasis zou hij zich daar dan kunnen klaarstomen voor de Copa America van komende zomer.

Manchester City zou het contract van Erling Haaland willen verlengen en hem zo uit de handen willen houden van Real Madrid. Dat schrijft ESPN. City zou al lange tijd werken aan een langere overeenkomst en daarbij druk uitoefenen op de entourage van de sterspeler om de komende maanden gesprekken te voeren over een verlenging van één jaar. Momenteel loopt zijn verbintenis tot medio 2027.

Vermeeren speelt volgend seizoen in een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

0
0
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

58
58
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

20
20
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

202
202
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

91
91
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

434
434
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

77
77
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

141
141
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

96
96
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

136
136
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

185
185
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

265
265
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

117
117
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

45
45
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

68
68
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

322
322
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

68
68
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

379
379
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

318
318
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

82
82
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

252
252
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

442
442
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

156
156
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

345
345

Meer sportnieuws