TRANSFERUURTJE: 'Juve wil JPL-smaakmaker, monstersom Openda'

374 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil JPL-smaakmaker, monstersom Openda'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: 'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Jupiler Pro League

Arthur Vermeeren blijft zich in de kijker spelen van de Europese topclubs. Tot dusver leken vooral FC Barcelona en Manchester United het goudhaantje van Antwerp FC van zeer nabij te volgen, terwijl er ook gesproken werd over een bod van Borussia Dortmund in de zomer. Aan dat lijstje mag nu ook Juventus toegevoegd worden. Sky Sport Italia meldt dat de Oude Dame dinsdag een scout in de tribune van de Bosuil had zitten om Vermeeren te bekijken.

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een aantal spelers op huurbasis naar het Lotto Park. Eén daarvan is Ludwig Augustinsson, die tijdelijk werd overgenomen van Sevilla FC. En de Zweedse back sluit een verlengd verblijf alvast niet uit. "Hij maakt zich geen zorgen over de aankoopoptie in de huurdeal. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven", vertelde hij tegenover Het Nieuwsblad.

Laurent Depoitre hoopt na een vervelende blessure om zo snel mogelijk zijn comeback te maken. De spits lijkt zich immers in de kijker van een nieuwe werkgever te moeten spelen. "Ik ben einde contract”, zegt Depoitre bij HNB. “De blessures die ik had, zullen alleszins niet helpen om nog een nieuw contract bij AA Gent te ­krijgen. Ik denk dat het moeilijk wordt om hier verder te gaan."

Buitenland

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zijn clubrecord om Loïs Openda naar de Bundesliga te halen en voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard. Door zijn knappe prestaties wordt zijn naam inmiddels genoemd bij verschillende Engelse topclubs. Al lijkt een transfer op korte termijn onwaarschijnlijk. In de zomer van 2025 zou volgens Sky Germany een clausule geactiveerd worden waardoor hij voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 80 miljoen euro kan opgehaald worden. Tot die tijd zal Leipzig volgens bepaalde bronnen allicht meer dan 90 miljoen euro verlangen.

Karel Geraerts lijkt aan de slag te gaan in Duitsland. Schalke 04 zou op het punt staan om de Belgische coach aan te stellen. Hij moet de Duitse traditieclub uit de onderste regionen van de tweede Bundesliga zien te loodsen.

Lionel Messi zou op korte termijn een nieuwe sensationele transfer kunnen maken. Dat denkt alvast SPORT. Het Spaanse medium schrijft dat als Inter Miami CF er niet in slaagt om zich te plaatsen voor de play-offs, FC Barcelona wel eens zou kunnen proberen om de wereldkampioen naar Catalonië te halen in januari. Op huurbasis zou hij zich daar dan kunnen klaarstomen voor de Copa America van komende zomer.

Manchester City zou het contract van Erling Haaland willen verlengen en hem zo uit de handen willen houden van Real Madrid. Dat schrijft ESPN. City zou al lange tijd werken aan een langere overeenkomst en daarbij druk uitoefenen op de entourage van de sterspeler om de komende maanden gesprekken te voeren over een verlenging van één jaar. Momenteel loopt zijn verbintenis tot medio 2027.

Vermeeren speelt volgend seizoen in een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

25
25
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

45
45
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

93
93
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

46
46
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

389
389
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

108
108
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

133
133
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

151
151
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

51
51
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

181
181
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

919
919
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

74
74
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

336
336
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

768
768
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

119
119
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

652
652
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

361
361
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

295
295
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

249
249
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

49
49
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

206
206
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

358
358
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

708
708
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

468
468
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

436
436

Meer sportnieuws