TRANSFERUURTJE: 'Juve wil JPL-smaakmaker, monstersom Openda'

door
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil JPL-smaakmaker, monstersom Openda'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Jupiler Pro League

Arthur Vermeeren blijft zich in de kijker spelen van de Europese topclubs. Tot dusver leken vooral FC Barcelona en Manchester United het goudhaantje van Antwerp FC van zeer nabij te volgen, terwijl er ook gesproken werd over een bod van Borussia Dortmund in de zomer. Aan dat lijstje mag nu ook Juventus toegevoegd worden. Sky Sport Italia meldt dat de Oude Dame dinsdag een scout in de tribune van de Bosuil had zitten om Vermeeren te bekijken.

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een aantal spelers op huurbasis naar het Lotto Park. Eén daarvan is Ludwig Augustinsson, die tijdelijk werd overgenomen van Sevilla FC. En de Zweedse back sluit een verlengd verblijf alvast niet uit. "Hij maakt zich geen zorgen over de aankoopoptie in de huurdeal. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven", vertelde hij tegenover Het Nieuwsblad.

Laurent Depoitre hoopt na een vervelende blessure om zo snel mogelijk zijn comeback te maken. De spits lijkt zich immers in de kijker van een nieuwe werkgever te moeten spelen. "Ik ben einde contract”, zegt Depoitre bij HNB. “De blessures die ik had, zullen alleszins niet helpen om nog een nieuw contract bij AA Gent te ­krijgen. Ik denk dat het moeilijk wordt om hier verder te gaan."

Buitenland

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zijn clubrecord om Loïs Openda naar de Bundesliga te halen en voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard. Door zijn knappe prestaties wordt zijn naam inmiddels genoemd bij verschillende Engelse topclubs. Al lijkt een transfer op korte termijn onwaarschijnlijk. In de zomer van 2025 zou volgens Sky Germany een clausule geactiveerd worden waardoor hij voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 80 miljoen euro kan opgehaald worden. Tot die tijd zal Leipzig volgens bepaalde bronnen allicht meer dan 90 miljoen euro verlangen.

Karel Geraerts lijkt aan de slag te gaan in Duitsland. Schalke 04 zou op het punt staan om de Belgische coach aan te stellen. Hij moet de Duitse traditieclub uit de onderste regionen van de tweede Bundesliga zien te loodsen.

Lionel Messi zou op korte termijn een nieuwe sensationele transfer kunnen maken. Dat denkt alvast SPORT. Het Spaanse medium schrijft dat als Inter Miami CF er niet in slaagt om zich te plaatsen voor de play-offs, FC Barcelona wel eens zou kunnen proberen om de wereldkampioen naar Catalonië te halen in januari. Op huurbasis zou hij zich daar dan kunnen klaarstomen voor de Copa America van komende zomer.

Manchester City zou het contract van Erling Haaland willen verlengen en hem zo uit de handen willen houden van Real Madrid. Dat schrijft ESPN. City zou al lange tijd werken aan een langere overeenkomst en daarbij druk uitoefenen op de entourage van de sterspeler om de komende maanden gesprekken te voeren over een verlenging van één jaar. Momenteel loopt zijn verbintenis tot medio 2027.

Vermeeren speelt volgend seizoen in een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

35
35
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

22
22
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

20
20
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

180
180
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

136
136
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

203
203
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

319
319
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

218
218
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

46
46
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

65
65
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

95
95
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

166
166
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

208
208
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

370
370
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

307
307
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

157
157
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

93
93
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

694
694
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

119
119
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

141
141
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

193
193
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

320
320
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

170
170
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

150
150

Meer sportnieuws