'Leipzig vraagt monstersom na complete ontbolstering Openda'

door
'Leipzig vraagt monstersom na complete ontbolstering Openda'

Een aantal Belgen in buitenlandse loondienst lieten zich de voorbije dagen opnieuw opmerken op het Europese toneel. Zo ook Loïs Openda, die alweer trefzeker was bij RB Leipzig. De Rode Duivel heeft zich inmiddels dan ook meer in de kijker gespeeld van verschillende Europese topclubs.

Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits in de zomer van 2022 definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze.

Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand. Toch besloot hij de Champions League in te duiken met een andere club. Na amper één jaar volgde echter al een nieuwe transfer.

LEES OOK: 'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Bliksemstart in Duitsland

RB Leipzig verbrak afgelopen zomer zelfs zijn clubrecord om de Openda naar de Bundesliga te halen en telde zo'n 40 miljoen euro neer voor zijn komst. Voorlopig blijkt de pijlsnelle aanvaller die investering echter meer dan waard.

Met vier goals en twee assists in zes competitiematchen heeft Openda zijn start bij Leipzig allerminst gemist. Afgelopen weekend was hij nog de grote held tegen Bayern München (2-2) met een doelpunt en assist. En woensdag scoorde hij ook in de Champions League tegen Manchester City.

Clausule in 2025

Door die knappe prestaties wordt zijn naam inmiddels genoemd bij verschillende Engelse topclubs. Onder meer Manchester United en Liverpool FC werden al genoemd. Al lijkt een transfer op korte termijn onwaarschijnlijk. In de zomer van 2025 zou volgens Sky Germany een clausule geactiveerd worden waardoor hij voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 80 miljoen euro kan opgehaald worden. Tot die tijd zal Leipzig volgens bepaalde bronnen allicht meer dan 90 miljoen euro verlangen.

Opendag verdient een basisplaats bij de Duivels ...

Meest recent

‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

26
26
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

112
112
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

80
80
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

181
181
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

149
149
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

67
67
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

67
67
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

303
303
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

186
186
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

232
232
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

522
522
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

205
205
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

412
412
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

509
509
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

583
583
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

604
604
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

215
215
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

341
341
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

282
282
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

386
386
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

386
386
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

576
576
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

288
288
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

372
372
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

362
362

Meer sportnieuws