Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

door
Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

Na een langdurige blessure en een daaropvolgende terugval, is Bjorn Meijer eindelijk op de weg terug bij Club Brugge. Op die krijgt Ronny Deila nu eindelijk de kans om hem te testen als (linker) centrale verdediger.

Het idee om Meijer op deze positie te gebruiken, ontstond al tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar tot nu toe kon Deila dit plan nog niet in de praktijk brengen.

LEES OOK: 'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Club Brugge denkt out of the box

De defensieve kwetsbaarheid is al enkele jaren een groot probleem bij Club Brugge. Dit seizoen incasseert Club gemiddeld bijna één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger: 1,23 in 2022-23, 1,28 in 2021/22 en 1,02 in 2020/21.

Het is bovendien ook al drie seizoenen geleden dat Club Brugge voor het laatst de beste verdediging van België had en het gemiddelde aantal tegendoelpunten lager dan één lag. Dat maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer geen vervanger voor Abakar Sylla aantrok.

Die keuze werd onder andere gemaakt om het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez, en zou het zonde zijn om deze talentvolle youngsters te blokkeren. 

Er is echter nog een reden waarom Mannaert afgelopen zomer niet doordrukte om een nieuwe centrale verdediger te halen: Bjorn Meijer.

De Cuyper versus Meijer

Dit seizoen heeft Club Brugge de beslissing genomen om linksback Maxim De Cuyper een volwaardige kans te geven in de A-kern, ondanks het feit dat Bjorn Meijer afgelopen seizoen een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren was op die positie.

De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano staat Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club wordt genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Hoewel De Cuyper en Meijer verschillende speelstijlen hebben - de eerste is bijvoorbeeld meer aanvallend ingesteld, terwijl de Nederlander bekendstaat om zijn fysieke kracht en volume - kunnen ze toch wel samen in één team spelen.

De creatieve oplossing van Deila

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen bevestigde Ronny Deila effectief dat Bjorn Meijer en Maxim De Cuyper samen in één team kunnen spelen.

“Meijer als centerback in een driemansdefensie, Maxim op de flank. Ze hebben een ander profiel, maar zeker is dat we op die positie niemand meer moeten halen”, zei de coach.

Dit seizoen heeft De Cuyper zich veelbelovend ontwikkeld op de linksachter bij Club Brugge, terwijl de ploeg extra versterking in het centrum van de verdediging zeker kan gebruiken.

Daarom lijkt het een realistische optie om Meijer de komende weken en maanden zeker uit te proberen in het centrum van de verdediging, zodra hij weer volledig fit is verklaard na een langdurige blessure en een ongelukkige terugval in zijn herstelproces.

René Vandereycken heeft ondertussen ook vastgesteld dat Jorne Spileers momenteel tegen zijn voet staat te spelen, en de analist stelde eveneens al de vraag of Meijer in een centrale rol zal terechtkomen.

Het Laatste Nieuws heeft ook al gesuggereerd dat Meijer in het centrum van de verdediging kan invallen, zodat hij samen met De Cuyper in het team kan blijven staan.

“Gezien de ontwikkeling en de stappen die De Cuyper aan het zetten is, zou het niet onlogisch zijn dat Deila op zoek gaat naar een creatieve oplossing. Concreet: Meijer als linker centrale verdediger en De Cuyper als linksback/linkerflankverdediger.”

Meijer bijna terug bij Club Brugge

Dit seizoen hebben we Bjorn Meijer tot nu toe slechts 39 minuten in actie gezien voor Club Brugge. Hij verscheen alleen op het veld tegen KV Mechelen en Aarhus. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure en maakte zijn rentree tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij echter te maken met een terugval vanwege een probleem met zijn buikspieren, waardoor er aanvankelijk werd verwacht dat hij begin september weer zou kunnen spelen, maar dat bleek uiteindelijk te optimistisch.

Pas afgelopen weekend maakte Meijer eindelijk weer speelminuten, dit keer met Club NXT tegen Zulte Waregem, waarin hij 47 minuten op het veld stond.

De Nederlander heeft nog wel een conditionele achterstand, aangezien hij het grootste deel van de voorbereiding heeft gemist, en heeft daardoor ook weinig wedstrijdritme in de benen. Desondanks is het duidelijk dat Meijer goed op de terugweg is.

De grote vraag rijst nu of hij in de komende weken en maanden centraal in de verdediging zal worden ingezet.

Moeten Meijer en De Cuyper samen in één ploeg?

Meest recent

De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

4
4
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

105
105
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

31
31
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

65
65
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

196
196
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

50
50
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

544
544
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

218
218
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

46
46
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

473
473
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

80
80
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

17
17
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

468
468
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

51
51
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

20
20
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

865
865
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

162
162
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

353
353
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

140
140
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

22
22
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

220
220
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

574
574
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

351
351
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

178
178
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

114
114

Meer sportnieuws