Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

door
Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

Na een langdurige blessure en een daaropvolgende terugval, is Bjorn Meijer eindelijk op de weg terug bij Club Brugge. Op die krijgt Ronny Deila nu eindelijk de kans om hem te testen als (linker) centrale verdediger.

Het idee om Meijer op deze positie te gebruiken, ontstond al tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar tot nu toe kon Deila dit plan nog niet in de praktijk brengen.

LEES OOK: 'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge denkt out of the box

De defensieve kwetsbaarheid is al enkele jaren een groot probleem bij Club Brugge. Dit seizoen incasseert Club gemiddeld bijna één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger: 1,23 in 2022-23, 1,28 in 2021/22 en 1,02 in 2020/21.

Het is bovendien ook al drie seizoenen geleden dat Club Brugge voor het laatst de beste verdediging van België had en het gemiddelde aantal tegendoelpunten lager dan één lag. Dat maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer geen vervanger voor Abakar Sylla aantrok.

Die keuze werd onder andere gemaakt om het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez, en zou het zonde zijn om deze talentvolle youngsters te blokkeren. 

Er is echter nog een reden waarom Mannaert afgelopen zomer niet doordrukte om een nieuwe centrale verdediger te halen: Bjorn Meijer.

De Cuyper versus Meijer

Dit seizoen heeft Club Brugge de beslissing genomen om linksback Maxim De Cuyper een volwaardige kans te geven in de A-kern, ondanks het feit dat Bjorn Meijer afgelopen seizoen een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren was op die positie.

De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano staat Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club wordt genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Hoewel De Cuyper en Meijer verschillende speelstijlen hebben - de eerste is bijvoorbeeld meer aanvallend ingesteld, terwijl de Nederlander bekendstaat om zijn fysieke kracht en volume - kunnen ze toch wel samen in één team spelen.

De creatieve oplossing van Deila

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen bevestigde Ronny Deila effectief dat Bjorn Meijer en Maxim De Cuyper samen in één team kunnen spelen.

“Meijer als centerback in een driemansdefensie, Maxim op de flank. Ze hebben een ander profiel, maar zeker is dat we op die positie niemand meer moeten halen”, zei de coach.

Dit seizoen heeft De Cuyper zich veelbelovend ontwikkeld op de linksachter bij Club Brugge, terwijl de ploeg extra versterking in het centrum van de verdediging zeker kan gebruiken.

Daarom lijkt het een realistische optie om Meijer de komende weken en maanden zeker uit te proberen in het centrum van de verdediging, zodra hij weer volledig fit is verklaard na een langdurige blessure en een ongelukkige terugval in zijn herstelproces.

René Vandereycken heeft ondertussen ook vastgesteld dat Jorne Spileers momenteel tegen zijn voet staat te spelen, en de analist stelde eveneens al de vraag of Meijer in een centrale rol zal terechtkomen.

Het Laatste Nieuws heeft ook al gesuggereerd dat Meijer in het centrum van de verdediging kan invallen, zodat hij samen met De Cuyper in het team kan blijven staan.

“Gezien de ontwikkeling en de stappen die De Cuyper aan het zetten is, zou het niet onlogisch zijn dat Deila op zoek gaat naar een creatieve oplossing. Concreet: Meijer als linker centrale verdediger en De Cuyper als linksback/linkerflankverdediger.”

Meijer bijna terug bij Club Brugge

Dit seizoen hebben we Bjorn Meijer tot nu toe slechts 39 minuten in actie gezien voor Club Brugge. Hij verscheen alleen op het veld tegen KV Mechelen en Aarhus. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure en maakte zijn rentree tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij echter te maken met een terugval vanwege een probleem met zijn buikspieren, waardoor er aanvankelijk werd verwacht dat hij begin september weer zou kunnen spelen, maar dat bleek uiteindelijk te optimistisch.

Pas afgelopen weekend maakte Meijer eindelijk weer speelminuten, dit keer met Club NXT tegen Zulte Waregem, waarin hij 47 minuten op het veld stond.

De Nederlander heeft nog wel een conditionele achterstand, aangezien hij het grootste deel van de voorbereiding heeft gemist, en heeft daardoor ook weinig wedstrijdritme in de benen. Desondanks is het duidelijk dat Meijer goed op de terugweg is.

De grote vraag rijst nu of hij in de komende weken en maanden centraal in de verdediging zal worden ingezet.

Moeten Meijer en De Cuyper samen in één ploeg?

Meest recent

Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

11
11
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

14
14
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

22
22
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

131
131
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

207
207
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

99
99
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

71
71
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

176
176
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

405
405
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

307
307
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

106
106
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

333
333
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

386
386
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

110
110
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

88
88
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

188
188
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

182
182
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

197
197
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

426
426

Meer sportnieuws