Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

door
Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

Na een langdurige blessure en een daaropvolgende terugval, is Bjorn Meijer eindelijk op de weg terug bij Club Brugge. Op die krijgt Ronny Deila nu eindelijk de kans om hem te testen als (linker) centrale verdediger.

Het idee om Meijer op deze positie te gebruiken, ontstond al tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar tot nu toe kon Deila dit plan nog niet in de praktijk brengen.

LEES OOK: 'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge denkt out of the box

De defensieve kwetsbaarheid is al enkele jaren een groot probleem bij Club Brugge. Dit seizoen incasseert Club gemiddeld bijna één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger: 1,23 in 2022-23, 1,28 in 2021/22 en 1,02 in 2020/21.

Het is bovendien ook al drie seizoenen geleden dat Club Brugge voor het laatst de beste verdediging van België had en het gemiddelde aantal tegendoelpunten lager dan één lag. Dat maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer geen vervanger voor Abakar Sylla aantrok.

Die keuze werd onder andere gemaakt om het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez, en zou het zonde zijn om deze talentvolle youngsters te blokkeren. 

Er is echter nog een reden waarom Mannaert afgelopen zomer niet doordrukte om een nieuwe centrale verdediger te halen: Bjorn Meijer.

De Cuyper versus Meijer

Dit seizoen heeft Club Brugge de beslissing genomen om linksback Maxim De Cuyper een volwaardige kans te geven in de A-kern, ondanks het feit dat Bjorn Meijer afgelopen seizoen een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren was op die positie.

De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano staat Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club wordt genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Hoewel De Cuyper en Meijer verschillende speelstijlen hebben - de eerste is bijvoorbeeld meer aanvallend ingesteld, terwijl de Nederlander bekendstaat om zijn fysieke kracht en volume - kunnen ze toch wel samen in één team spelen.

De creatieve oplossing van Deila

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen bevestigde Ronny Deila effectief dat Bjorn Meijer en Maxim De Cuyper samen in één team kunnen spelen.

“Meijer als centerback in een driemansdefensie, Maxim op de flank. Ze hebben een ander profiel, maar zeker is dat we op die positie niemand meer moeten halen”, zei de coach.

Dit seizoen heeft De Cuyper zich veelbelovend ontwikkeld op de linksachter bij Club Brugge, terwijl de ploeg extra versterking in het centrum van de verdediging zeker kan gebruiken.

Daarom lijkt het een realistische optie om Meijer de komende weken en maanden zeker uit te proberen in het centrum van de verdediging, zodra hij weer volledig fit is verklaard na een langdurige blessure en een ongelukkige terugval in zijn herstelproces.

René Vandereycken heeft ondertussen ook vastgesteld dat Jorne Spileers momenteel tegen zijn voet staat te spelen, en de analist stelde eveneens al de vraag of Meijer in een centrale rol zal terechtkomen.

Het Laatste Nieuws heeft ook al gesuggereerd dat Meijer in het centrum van de verdediging kan invallen, zodat hij samen met De Cuyper in het team kan blijven staan.

“Gezien de ontwikkeling en de stappen die De Cuyper aan het zetten is, zou het niet onlogisch zijn dat Deila op zoek gaat naar een creatieve oplossing. Concreet: Meijer als linker centrale verdediger en De Cuyper als linksback/linkerflankverdediger.”

Meijer bijna terug bij Club Brugge

Dit seizoen hebben we Bjorn Meijer tot nu toe slechts 39 minuten in actie gezien voor Club Brugge. Hij verscheen alleen op het veld tegen KV Mechelen en Aarhus. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure en maakte zijn rentree tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij echter te maken met een terugval vanwege een probleem met zijn buikspieren, waardoor er aanvankelijk werd verwacht dat hij begin september weer zou kunnen spelen, maar dat bleek uiteindelijk te optimistisch.

Pas afgelopen weekend maakte Meijer eindelijk weer speelminuten, dit keer met Club NXT tegen Zulte Waregem, waarin hij 47 minuten op het veld stond.

De Nederlander heeft nog wel een conditionele achterstand, aangezien hij het grootste deel van de voorbereiding heeft gemist, en heeft daardoor ook weinig wedstrijdritme in de benen. Desondanks is het duidelijk dat Meijer goed op de terugweg is.

De grote vraag rijst nu of hij in de komende weken en maanden centraal in de verdediging zal worden ingezet.

Moeten Meijer en De Cuyper samen in één ploeg?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

80
80
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

108
108
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

148
148
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

260
260
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

460
460
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

191
191
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

242
242
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

294
294
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

361
361
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

234
234
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

329
329
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

606
606
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

422
422
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

868
868
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

366
366
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

616
616
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws