Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

door
Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

Na een langdurige blessure en een daaropvolgende terugval, is Bjorn Meijer eindelijk op de weg terug bij Club Brugge. Op die krijgt Ronny Deila nu eindelijk de kans om hem te testen als (linker) centrale verdediger.

Het idee om Meijer op deze positie te gebruiken, ontstond al tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar tot nu toe kon Deila dit plan nog niet in de praktijk brengen.

LEES OOK: Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Club Brugge denkt out of the box

De defensieve kwetsbaarheid is al enkele jaren een groot probleem bij Club Brugge. Dit seizoen incasseert Club gemiddeld bijna één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger: 1,23 in 2022-23, 1,28 in 2021/22 en 1,02 in 2020/21.

Het is bovendien ook al drie seizoenen geleden dat Club Brugge voor het laatst de beste verdediging van België had en het gemiddelde aantal tegendoelpunten lager dan één lag. Dat maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer geen vervanger voor Abakar Sylla aantrok.

Die keuze werd onder andere gemaakt om het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez, en zou het zonde zijn om deze talentvolle youngsters te blokkeren. 

Er is echter nog een reden waarom Mannaert afgelopen zomer niet doordrukte om een nieuwe centrale verdediger te halen: Bjorn Meijer.

De Cuyper versus Meijer

Dit seizoen heeft Club Brugge de beslissing genomen om linksback Maxim De Cuyper een volwaardige kans te geven in de A-kern, ondanks het feit dat Bjorn Meijer afgelopen seizoen een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren was op die positie.

De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano staat Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club wordt genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Hoewel De Cuyper en Meijer verschillende speelstijlen hebben - de eerste is bijvoorbeeld meer aanvallend ingesteld, terwijl de Nederlander bekendstaat om zijn fysieke kracht en volume - kunnen ze toch wel samen in één team spelen.

De creatieve oplossing van Deila

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen bevestigde Ronny Deila effectief dat Bjorn Meijer en Maxim De Cuyper samen in één team kunnen spelen.

“Meijer als centerback in een driemansdefensie, Maxim op de flank. Ze hebben een ander profiel, maar zeker is dat we op die positie niemand meer moeten halen”, zei de coach.

Dit seizoen heeft De Cuyper zich veelbelovend ontwikkeld op de linksachter bij Club Brugge, terwijl de ploeg extra versterking in het centrum van de verdediging zeker kan gebruiken.

Daarom lijkt het een realistische optie om Meijer de komende weken en maanden zeker uit te proberen in het centrum van de verdediging, zodra hij weer volledig fit is verklaard na een langdurige blessure en een ongelukkige terugval in zijn herstelproces.

René Vandereycken heeft ondertussen ook vastgesteld dat Jorne Spileers momenteel tegen zijn voet staat te spelen, en de analist stelde eveneens al de vraag of Meijer in een centrale rol zal terechtkomen.

Het Laatste Nieuws heeft ook al gesuggereerd dat Meijer in het centrum van de verdediging kan invallen, zodat hij samen met De Cuyper in het team kan blijven staan.

“Gezien de ontwikkeling en de stappen die De Cuyper aan het zetten is, zou het niet onlogisch zijn dat Deila op zoek gaat naar een creatieve oplossing. Concreet: Meijer als linker centrale verdediger en De Cuyper als linksback/linkerflankverdediger.”

Meijer bijna terug bij Club Brugge

Dit seizoen hebben we Bjorn Meijer tot nu toe slechts 39 minuten in actie gezien voor Club Brugge. Hij verscheen alleen op het veld tegen KV Mechelen en Aarhus. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure en maakte zijn rentree tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij echter te maken met een terugval vanwege een probleem met zijn buikspieren, waardoor er aanvankelijk werd verwacht dat hij begin september weer zou kunnen spelen, maar dat bleek uiteindelijk te optimistisch.

Pas afgelopen weekend maakte Meijer eindelijk weer speelminuten, dit keer met Club NXT tegen Zulte Waregem, waarin hij 47 minuten op het veld stond.

De Nederlander heeft nog wel een conditionele achterstand, aangezien hij het grootste deel van de voorbereiding heeft gemist, en heeft daardoor ook weinig wedstrijdritme in de benen. Desondanks is het duidelijk dat Meijer goed op de terugweg is.

De grote vraag rijst nu of hij in de komende weken en maanden centraal in de verdediging zal worden ingezet.

Moeten Meijer en De Cuyper samen in één ploeg?

Meest recent

Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

2
2
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

16
16
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

12
12
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

65
65
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

77
77
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

243
243
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

171
171
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

76
76
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

218
218
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

71
71
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

77
77
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

277
277
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

141
141
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

243
243
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

596
596
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

105
105
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

490
490
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

147
147
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

205
205
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

154
154
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

21
21
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

148
148
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

407
407
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

150
150

Meer sportnieuws