Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

933 stemmen
Drastische ingreep komt eraan bij Club Brugge

Na een langdurige blessure en een daaropvolgende terugval, is Bjorn Meijer eindelijk op de weg terug bij Club Brugge. Op die krijgt Ronny Deila nu eindelijk de kans om hem te testen als (linker) centrale verdediger.

Het idee om Meijer op deze positie te gebruiken, ontstond al tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar tot nu toe kon Deila dit plan nog niet in de praktijk brengen.

LEES OOK: Club Brugge en Union kennen hun straffen

Club Brugge denkt out of the box

De defensieve kwetsbaarheid is al enkele jaren een groot probleem bij Club Brugge. Dit seizoen incasseert Club gemiddeld bijna één doelpunt per wedstrijd, maar in de voorgaande drie seizoenen was dat gemiddelde zelfs nog hoger: 1,23 in 2022-23, 1,28 in 2021/22 en 1,02 in 2020/21.

Het is bovendien ook al drie seizoenen geleden dat Club Brugge voor het laatst de beste verdediging van België had en het gemiddelde aantal tegendoelpunten lager dan één lag. Dat maakt het des te vreemder dat Vincent Mannaert afgelopen zomer geen vervanger voor Abakar Sylla aantrok.

Die keuze werd onder andere gemaakt om het spelersbestand te verkleinen en om de loonkosten te beheersen. Daarnaast gelooft de staf in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez, en zou het zonde zijn om deze talentvolle youngsters te blokkeren. 

Er is echter nog een reden waarom Mannaert afgelopen zomer niet doordrukte om een nieuwe centrale verdediger te halen: Bjorn Meijer.

De Cuyper versus Meijer

Dit seizoen heeft Club Brugge de beslissing genomen om linksback Maxim De Cuyper een volwaardige kans te geven in de A-kern, ondanks het feit dat Bjorn Meijer afgelopen seizoen een van de weinige lichtpuntjes en steunpilaren was op die positie.

De Nederlander behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano staat Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club wordt genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Hoewel De Cuyper en Meijer verschillende speelstijlen hebben - de eerste is bijvoorbeeld meer aanvallend ingesteld, terwijl de Nederlander bekendstaat om zijn fysieke kracht en volume - kunnen ze toch wel samen in één team spelen.

De creatieve oplossing van Deila

Tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen bevestigde Ronny Deila effectief dat Bjorn Meijer en Maxim De Cuyper samen in één team kunnen spelen.

“Meijer als centerback in een driemansdefensie, Maxim op de flank. Ze hebben een ander profiel, maar zeker is dat we op die positie niemand meer moeten halen”, zei de coach.

Dit seizoen heeft De Cuyper zich veelbelovend ontwikkeld op de linksachter bij Club Brugge, terwijl de ploeg extra versterking in het centrum van de verdediging zeker kan gebruiken.

Daarom lijkt het een realistische optie om Meijer de komende weken en maanden zeker uit te proberen in het centrum van de verdediging, zodra hij weer volledig fit is verklaard na een langdurige blessure en een ongelukkige terugval in zijn herstelproces.

René Vandereycken heeft ondertussen ook vastgesteld dat Jorne Spileers momenteel tegen zijn voet staat te spelen, en de analist stelde eveneens al de vraag of Meijer in een centrale rol zal terechtkomen.

Het Laatste Nieuws heeft ook al gesuggereerd dat Meijer in het centrum van de verdediging kan invallen, zodat hij samen met De Cuyper in het team kan blijven staan.

“Gezien de ontwikkeling en de stappen die De Cuyper aan het zetten is, zou het niet onlogisch zijn dat Deila op zoek gaat naar een creatieve oplossing. Concreet: Meijer als linker centrale verdediger en De Cuyper als linksback/linkerflankverdediger.”

Meijer bijna terug bij Club Brugge

Dit seizoen hebben we Bjorn Meijer tot nu toe slechts 39 minuten in actie gezien voor Club Brugge. Hij verscheen alleen op het veld tegen KV Mechelen en Aarhus. De Nederlander herstelde tijdens de voorbereiding van een blessure en maakte zijn rentree tijdens de Brugse Metten tegen AZ Alkmaar.

Na zijn eerste speelminuten van het seizoen kreeg hij echter te maken met een terugval vanwege een probleem met zijn buikspieren, waardoor er aanvankelijk werd verwacht dat hij begin september weer zou kunnen spelen, maar dat bleek uiteindelijk te optimistisch.

Pas afgelopen weekend maakte Meijer eindelijk weer speelminuten, dit keer met Club NXT tegen Zulte Waregem, waarin hij 47 minuten op het veld stond.

De Nederlander heeft nog wel een conditionele achterstand, aangezien hij het grootste deel van de voorbereiding heeft gemist, en heeft daardoor ook weinig wedstrijdritme in de benen. Desondanks is het duidelijk dat Meijer goed op de terugweg is.

De grote vraag rijst nu of hij in de komende weken en maanden centraal in de verdediging zal worden ingezet.

Moeten Meijer en De Cuyper samen in één ploeg?

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

2
2
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

17
17
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

40
40
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

43
43
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

115
115
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

21
21
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

112
112
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

233
233
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

293
293
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

283
283
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

186
186
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

68
68
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

294
294
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39

Meer sportnieuws