Lukaku helpt Roma aan zege, Villa-Belgen juichen in extremis

109 stemmen
Lukaku helpt Roma aan zege, Villa-Belgen juichen in extremis

Naast de Belgische ploegen was het donderdagavond ook uitkijken naar hoe de Belgen in buitenlandse loondienst het er vanaf brachten in de Conference en Europa League. Romelu Lukaku was alvast opnieuw trefzeker bij AS Roma. En Aston Villa won in extremis met een zwart-geel-rood middenveld.

LEES OOK: Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

Europa League

Bij Roma begon Lukaku opnieuw in de basis en halfweg de eerste helft opende hij ook de score tegen Servette FC. Voor de Rode Duivel was het alweer de 13de UEL-wedstrijd op rij waarin hij wist te scoren. Uiteindelijk haalde Roma het met duidelijke 4-0-cijfers. Ondanks de 6 op 6 moet Roma de leidersplaats in zijn poule wel delen met Slavia Praag. Dat won met 6-0 van Sheriff Tiraspol.

Voorts weinig verrassingen in het tweede grootste Europese clubtoernooi. Bundesliga-leider Bayer Leverkusen haalde het met 1-2 op het veld van Molde FK. Villarreal won dan weer met 1-0 van Theate en Stade Rennais na een geweldige goal van Sørloth (ex-AA Gent).

Conference League

In de derde Europese competitie stond Aston Villa al behoorlijk onder druk na de verrassende nederlaag tegen Legia Warschau. Op eigen veld dreigde het echter opnieuw mis te lopen voor Villa, met Dendoncker en Tielemans naast mekaar in de basiself op het middenveld. Maar tegen het Bosnische Zrinjinski scoorde McGinn in de 94ste minuut alsnog de 1-0.

In dezelfde poule pakte AZ dan weer de volle buit tegen Legia. PAOK wist op zijn beurt voor een stunt te zorgen door met 2-1 te winnen van Eintracht Frankfurt. Fenerbahçe, met Batshuayi als titularis, won met 1-2 van Spartak Trnava. In de groep van KRC Genk tot slot, haalde Fioretina een dubbele achterstand op tegen Ferencvaros (2-2).

Lukaku scoort dit seizoen minstens 20 keer bij Roma ...

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

23
23
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

34
34
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

8
8
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

59
59
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

48
48
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

97
97
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

75
75
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

221
221
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

27
27
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

129
129
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

85
85
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

202
202
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1098
1098
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

273
273
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

373
373
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

29
29
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

332
332
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

159
159
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

423
423
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

317
317
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

492
492
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

514
514
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

261
261

Meer sportnieuws