Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

door
Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

De eerste Belgische zeges van het seizoen in de Europese poulefases zijn een feit. AA Gent pakte in de Conference League immers de volle buit tegen Maccabi Tel Aviv na twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Club Brugge kon op zijn beurt na vier gelijke spelen nog eens winnen en haalde met 0-1 op het veld van Bodo/Glimt.

LEES OOK: Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Bodo/Glimt - Club Brugge: 0-1

De omstandigheden in Noorwegen waren niet bepaald evident voor Club. Het was behoorlijk koud en bovendien werkt Bodo zijn thuismatchen af op kunstgras. Het duurde dan ook een tijdje alvorens Club onder stoom kwam. Maar na twintig minuutjes was het dan toch raak. Na goed voorbereidend werk van Zinckernagel, trapte Vanaken de openingstreffer tegen de touwen. Voor de Brugse aanvoerder zijn tweede doelpunt in evenveel Europese groepsmatchen. Die 0-1 was meteen ook de ruststand.

Bij de start van de tweede periode moest Mignolet wel meteen aan de bak na een poging van Moumbagna. Maar net als in de eerste helft hield hij zijn ploeg opnieuw recht. Vervolgens liet het Club het dan weer na om de match helemaal op slot te doen. Onder meer Skoras, Jutgla en de wederoptredende Buchanan konden hun kansen onvoldoende afwerken.

En dus bleef het spannend tot in de slotfase. Toch wist Blauw-Zwart de minieme voorsprong te verdedigen: 0-1-eindstand. Door deze zege deelt Club de leidersplaats met FC Lugano, dat verrassend ging winnen op het veld van Besiktas (2-3.

AA Gent - Maccabi Tel Aviv: 2-0

De Buffalo's hadden het tijdens de eerste speeldag nagelaten om de volle buit te pakken op het veld van het zwakkere Zorya (1-1). En dus moest voor eigen volk iets rechtgezet worden. Coach Vanhaezebrouck rekende daarvoor toch op Orban in zijn basiself. Maar het was een andere aanvaller die de score in de eerste helft wist te openen. Zo zette Tissoudali zijn 100ste match bij de Gent in de verf met een belangrijk Europees doelpunt.

Na de pauze kwamen de bezoekers uit Israël wel een pak dreigender voor de dag. Roef moest meermaals bij de pinken zijn om de gelijkmaker te voorkomen. Maar uiteindelijk kon Gent de match wel terug naar zich toe trekken. De Sart zette de bezoekende doelman aan het werk met een schicht, terwijl Orban toonde dat zijn vizier niet op scherp staat.

Desondanks hielden de Buffalo's de drie punten wel thuis: in de extra tijd tekende Tissoudali voor zijn tweede van de avond van op de stip. Door deze zege komt Gent mee aan de leiding met Zorya, dat met 0-1 won op het veld van Breidablik.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste aanvalslinie?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

2
2
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

0
0
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

19
19
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

72
72
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

132
132
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

49
49
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

65
65
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

40
40
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

175
175
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

41
41
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

59
59
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

99
99
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

278
278
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

124
124
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

171
171
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

130
130
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

100
100
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

447
447
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

90
90
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

161
161

Meer sportnieuws