Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

door
Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

De eerste Belgische zeges van het seizoen in de Europese poulefases zijn een feit. AA Gent pakte in de Conference League immers de volle buit tegen Maccabi Tel Aviv na twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Club Brugge kon op zijn beurt na vier gelijke spelen nog eens winnen en haalde met 0-1 op het veld van Bodo/Glimt.

LEES OOK: De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Bodo/Glimt - Club Brugge: 0-1

De omstandigheden in Noorwegen waren niet bepaald evident voor Club. Het was behoorlijk koud en bovendien werkt Bodo zijn thuismatchen af op kunstgras. Het duurde dan ook een tijdje alvorens Club onder stoom kwam. Maar na twintig minuutjes was het dan toch raak. Na goed voorbereidend werk van Zinckernagel, trapte Vanaken de openingstreffer tegen de touwen. Voor de Brugse aanvoerder zijn tweede doelpunt in evenveel Europese groepsmatchen. Die 0-1 was meteen ook de ruststand.

Bij de start van de tweede periode moest Mignolet wel meteen aan de bak na een poging van Moumbagna. Maar net als in de eerste helft hield hij zijn ploeg opnieuw recht. Vervolgens liet het Club het dan weer na om de match helemaal op slot te doen. Onder meer Skoras, Jutgla en de wederoptredende Buchanan konden hun kansen onvoldoende afwerken.

En dus bleef het spannend tot in de slotfase. Toch wist Blauw-Zwart de minieme voorsprong te verdedigen: 0-1-eindstand. Door deze zege deelt Club de leidersplaats met FC Lugano, dat verrassend ging winnen op het veld van Besiktas (2-3.

AA Gent - Maccabi Tel Aviv: 2-0

De Buffalo's hadden het tijdens de eerste speeldag nagelaten om de volle buit te pakken op het veld van het zwakkere Zorya (1-1). En dus moest voor eigen volk iets rechtgezet worden. Coach Vanhaezebrouck rekende daarvoor toch op Orban in zijn basiself. Maar het was een andere aanvaller die de score in de eerste helft wist te openen. Zo zette Tissoudali zijn 100ste match bij de Gent in de verf met een belangrijk Europees doelpunt.

Na de pauze kwamen de bezoekers uit Israël wel een pak dreigender voor de dag. Roef moest meermaals bij de pinken zijn om de gelijkmaker te voorkomen. Maar uiteindelijk kon Gent de match wel terug naar zich toe trekken. De Sart zette de bezoekende doelman aan het werk met een schicht, terwijl Orban toonde dat zijn vizier niet op scherp staat.

Desondanks hielden de Buffalo's de drie punten wel thuis: in de extra tijd tekende Tissoudali voor zijn tweede van de avond van op de stip. Door deze zege komt Gent mee aan de leiding met Zorya, dat met 0-1 won op het veld van Breidablik.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste aanvalslinie?

Meest recent

"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

18
18
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

41
41
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

121
121
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

154
154
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

73
73
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

111
111
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

378
378
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

47
47
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

91
91
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

36
36
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

455
455
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

561
561
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

194
194
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

342
342
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

226
226
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

244
244
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

239
239
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

485
485
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

526
526
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

416
416
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

202
202
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

494
494
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1240
1240

Meer sportnieuws