Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

door
Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

De eerste Belgische zeges van het seizoen in de Europese poulefases zijn een feit. AA Gent pakte in de Conference League immers de volle buit tegen Maccabi Tel Aviv na twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Club Brugge kon op zijn beurt na vier gelijke spelen nog eens winnen en haalde met 0-1 op het veld van Bodo/Glimt.

LEES OOK: De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

Bodo/Glimt - Club Brugge: 0-1

De omstandigheden in Noorwegen waren niet bepaald evident voor Club. Het was behoorlijk koud en bovendien werkt Bodo zijn thuismatchen af op kunstgras. Het duurde dan ook een tijdje alvorens Club onder stoom kwam. Maar na twintig minuutjes was het dan toch raak. Na goed voorbereidend werk van Zinckernagel, trapte Vanaken de openingstreffer tegen de touwen. Voor de Brugse aanvoerder zijn tweede doelpunt in evenveel Europese groepsmatchen. Die 0-1 was meteen ook de ruststand.

Bij de start van de tweede periode moest Mignolet wel meteen aan de bak na een poging van Moumbagna. Maar net als in de eerste helft hield hij zijn ploeg opnieuw recht. Vervolgens liet het Club het dan weer na om de match helemaal op slot te doen. Onder meer Skoras, Jutgla en de wederoptredende Buchanan konden hun kansen onvoldoende afwerken.

En dus bleef het spannend tot in de slotfase. Toch wist Blauw-Zwart de minieme voorsprong te verdedigen: 0-1-eindstand. Door deze zege deelt Club de leidersplaats met FC Lugano, dat verrassend ging winnen op het veld van Besiktas (2-3.

AA Gent - Maccabi Tel Aviv: 2-0

De Buffalo's hadden het tijdens de eerste speeldag nagelaten om de volle buit te pakken op het veld van het zwakkere Zorya (1-1). En dus moest voor eigen volk iets rechtgezet worden. Coach Vanhaezebrouck rekende daarvoor toch op Orban in zijn basiself. Maar het was een andere aanvaller die de score in de eerste helft wist te openen. Zo zette Tissoudali zijn 100ste match bij de Gent in de verf met een belangrijk Europees doelpunt.

Na de pauze kwamen de bezoekers uit Israël wel een pak dreigender voor de dag. Roef moest meermaals bij de pinken zijn om de gelijkmaker te voorkomen. Maar uiteindelijk kon Gent de match wel terug naar zich toe trekken. De Sart zette de bezoekende doelman aan het werk met een schicht, terwijl Orban toonde dat zijn vizier niet op scherp staat.

Desondanks hielden de Buffalo's de drie punten wel thuis: in de extra tijd tekende Tissoudali voor zijn tweede van de avond van op de stip. Door deze zege komt Gent mee aan de leiding met Zorya, dat met 0-1 won op het veld van Breidablik.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste aanvalslinie?

Meest recent

'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

59
59
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

40
40
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

25
25
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

471
471
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

124
124
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer lonkt

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

71
71
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

81
81
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

183
183
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

90
90
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

29
29
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

140
140
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

78
78
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

320
320
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

338
338
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

44
44
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

736
736
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

324
324
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

40
40
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

506
506
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

45
45
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

130
130
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

319
319
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

138
138
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

188
188
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

556
556

Meer sportnieuws