Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

door
Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

De eerste Belgische zeges van het seizoen in de Europese poulefases zijn een feit. AA Gent pakte in de Conference League immers de volle buit tegen Maccabi Tel Aviv na twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Club Brugge kon op zijn beurt na vier gelijke spelen nog eens winnen en haalde met 0-1 op het veld van Bodo/Glimt.

LEES OOK: ‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bodo/Glimt - Club Brugge: 0-1

De omstandigheden in Noorwegen waren niet bepaald evident voor Club. Het was behoorlijk koud en bovendien werkt Bodo zijn thuismatchen af op kunstgras. Het duurde dan ook een tijdje alvorens Club onder stoom kwam. Maar na twintig minuutjes was het dan toch raak. Na goed voorbereidend werk van Zinckernagel, trapte Vanaken de openingstreffer tegen de touwen. Voor de Brugse aanvoerder zijn tweede doelpunt in evenveel Europese groepsmatchen. Die 0-1 was meteen ook de ruststand.

Bij de start van de tweede periode moest Mignolet wel meteen aan de bak na een poging van Moumbagna. Maar net als in de eerste helft hield hij zijn ploeg opnieuw recht. Vervolgens liet het Club het dan weer na om de match helemaal op slot te doen. Onder meer Skoras, Jutgla en de wederoptredende Buchanan konden hun kansen onvoldoende afwerken.

En dus bleef het spannend tot in de slotfase. Toch wist Blauw-Zwart de minieme voorsprong te verdedigen: 0-1-eindstand. Door deze zege deelt Club de leidersplaats met FC Lugano, dat verrassend ging winnen op het veld van Besiktas (2-3.

AA Gent - Maccabi Tel Aviv: 2-0

De Buffalo's hadden het tijdens de eerste speeldag nagelaten om de volle buit te pakken op het veld van het zwakkere Zorya (1-1). En dus moest voor eigen volk iets rechtgezet worden. Coach Vanhaezebrouck rekende daarvoor toch op Orban in zijn basiself. Maar het was een andere aanvaller die de score in de eerste helft wist te openen. Zo zette Tissoudali zijn 100ste match bij de Gent in de verf met een belangrijk Europees doelpunt.

Na de pauze kwamen de bezoekers uit Israël wel een pak dreigender voor de dag. Roef moest meermaals bij de pinken zijn om de gelijkmaker te voorkomen. Maar uiteindelijk kon Gent de match wel terug naar zich toe trekken. De Sart zette de bezoekende doelman aan het werk met een schicht, terwijl Orban toonde dat zijn vizier niet op scherp staat.

Desondanks hielden de Buffalo's de drie punten wel thuis: in de extra tijd tekende Tissoudali voor zijn tweede van de avond van op de stip. Door deze zege komt Gent mee aan de leiding met Zorya, dat met 0-1 won op het veld van Breidablik.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste aanvalslinie?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

50
50
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

15
15
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

140
140
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

196
196
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

168
168
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

258
258
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

75
75
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

171
171
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

173
173
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

947
947
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

114
114
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

336
336
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

482
482
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

238
238
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

426
426
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

710
710

Meer sportnieuws