Union zonder Lapoussin tegen geroteerd Liverpool

door
Union zonder Lapoussin tegen geroteerd Liverpool

Union SG beleefde in de voorbije seizoenen heel wat hoogtepunten in eigen land én in Europa. Donderdagavond staan de Brusselaars echter opnieuw voor een historische match. In de Europa League wacht dan immers een bezoek aan het grote Liverpool FC.

De Unionisten wisten zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de poules van het tweede grootste Europese clubtoernooi door in de voorrondes komaf te maken met FC Lugano. Vervolgens werd de co-leider uit de Jupiler Pro League ondergebracht in een behoorlijk lastige groep. 

In zijn eerste groepsmatch nam Union het bijvoorbeeld op tegen Toulouse FC. En de ploeg van coach Blessin wist de Franse bekerwinnaar op 1-1 te houden. Ook tegen LASK Linz moeten er in principe mogelijkheden liggen. Maar eerst wacht nog een schier onmogelijke opdracht.

LEES OOK: 'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Amoura & Nilsson

Liverpool eindigde vorig seizoen weliswaar slechts vijfde in de Premier League, maar blijft één van de grootste clubs in Europa. Desondanks kiest Blessin voor een behoorlijk aanvallende basiself. Voorin rekent hij bijvoorbeeld op Amoura én Nilsson, met onder meer Puertas en Terho in steun.

Lapoussin moet zijn beurt ietwat verrassend op de bank beginnen. Op het middenveld krijgt Lazare dan weer de voorkeur op onder meer Sadiki. Achterin tot slot, krijgt Burgess het gezelschap van Machida en MacAllister.

Salah als blikvanger

Die laatste zal het voorlopig echter niet tegen zijn broer opnemen. Bij Liverpool kiest coach Klopp immers voor een verdeeld B-elftal. Desondanks is er aan mooie namen geen gebrek. Onder meer Salah, Alisson, Alexander-Arnold, Nuñez en Jota verschijnen gewoon aan de aftrap.

Wie wint?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

38
38
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

86
86
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

50
50
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

55
55
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

109
109
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

303
303
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

147
147
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

316
316
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

454
454
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws