'Droomtransfer in de maak: Bayern gaat voor Rode Duivel'

1508
'Droomtransfer in de maak: Bayern gaat voor Rode Duivel'

De Rode Duivels staan tijdens de komende interland-break voor de belangrijke EK-kwalificatieduels tegen Oostenrijk en Zweden. Eén van de jongens die dan quasi zeker is van een basisplaats, is Koen Casteels. Ondertussen mag het sluitstuk hopen op een absolute droomtransfer.

Na het afhaken van Simon Mignolet en de rel rond Thibaut Courtois, die ook nog eens zwaar geblesseerd uitviel, maakte Casteels inmiddels een mooie promotie bij de nationale ploeg. Zo groeide hij uit tot de voorlopige nummer één onder bondscoach Domenico Tedesco. En zo lang Courtois niet terug is, lijkt daar niet snel verandering in te komen.

Op zich is dat ook niet onlogisch. Casteels haalt immers al enkele jaren een hoog niveau in de Bundesliga. Het jeugdproduct van KRC Genk brak destijds door bij TSG Hoffenheim en speelde ook nog even op huurbasis bij Werder Bremen. Maar pas onder de lat bij VfL Wolfsburg ontbolsterde hij helemaal.

LEES OOK: Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Transfervrij vertrek

Bij Wolfsburg won Casteels onder meer de Duitse beker en Supercup. Hij werkte er inmiddels meer dan 250 wedstrijden af en droeg er regelmatig de aanvoerdersband. Volgens heel wat kenners hoort de Belg momenteel ook bij de beste keepers van de Bundesliga. Toch zal hij na dit seizoen vertrekken in Wolfsburg.

Begin september maakten de club en speler immers bekend dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. Casteels wil van zijn transfervrije status gebruik maken om een nieuw avontuur aan te gaan. En die beslissing levert hem mogelijk een absolute droomtransfer op. Volgens WAZ heeft Bayern München zijn naam immers op de verlanglijst gezet.

Twijfels rond Neuer

De regerende kampioen werkte zijn wedstrijden dit seizoen tot dusver af met Sven Ulreich tussen de lat. Die depanneert voorlopig in afwachting van de terugkeer van Manuel Neuer. De 37-jarige ligt nog steeds in de lappenmand na zijn zwaar ski-ongeval eind vorig kalenderjaar. Indien blijkt dat hij na bijna een jaar afwezigheid niet meer zijn gewenste niveau kan halen, zou Bayern een nieuwe doelman ambiëren. En daarbij geldt Casteels dus als één van de topprioriteiten.

Wie is op dit moment de beste doelman volgens u?

Meest recent

Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

4
4
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

19
19
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

39
39
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

26
26
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

60
60
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

101
101
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

264
264
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

86
86
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

70
70
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

178
178
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

46
46
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

164
164
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

712
712
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

70
70
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

360
360
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

168
168
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

101
101
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

238
238
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

175
175
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

124
124
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

234
234

Meer sportnieuws