De Condé beschermt goudhaantje: "Zoals Nusa bij Club Brugge"

door
De Condé beschermt goudhaantje:

KRC Genk beleefde niet zijn makkelijkste seizoensbegin. Het legde in Europa een moeizaam parcours af, maar raakte uiteindelijk toch in de groepsfase van de Conference League. In de competitie loopt het de laatste weken ook moeizaam, want in zijn laatste zes wedstrijden speelde het maar liefst vijf keer gelijk.

Dat maakt dat er donderdag toch al de nodige druk op de ketel staat voor de Europese uitwedstrijd tegen het Servische Cukaricki. Het wordt hopen voor de Limburgers dat een aantal spelers opstaan. Onder meer in de aanval is het nog wat zoeken na het vertrek van Mike Trésor.

LEES OOK: Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

De Condé gelooft in Bonsu Baah

Om hen te vervangen investeerde Genk stevig in de komst van Alieu Fadera en Christopher Bonsu Baah. Die laatste viel tot dusver echter vooral in negatieve zin. De jonge Ghanees pakte dit seizoen al twee keer rood, al was er wel telkens felle discussie of die uitsluitingen wel terecht waren.

Dimitri de Condé blijft wel hard geloven in Bonsu Baah ondanks de moeilijke start. "Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie. Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen", stelt de sportief directeur in Het Laatste Nieuws.

Op intuïtie spelen

Voorlopig moet Bonsu Baah zich wel nog aanpassen aan het Belgische voetbal en dat hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij is nog steeds amper 18 jaar oud en heeft amper drie maanden in Europa bij het Noorse Sarpsborg in de benen. Daar maakte hij wel zo'n indruk dat Genk meteen meer dan 5 miljoen euro veil had.

In de Cegeka Arena hopen ze dat het talent snel kan laten zien waarom. De Condé heeft alvast één grote tip voor hem. "Het gevaarlijkste voor zo'n jongen is dat hij niet meer op intuïtie zou durven spelen. Dat spontane moet hij absoluut behouden", besluit hij.

Zal Bonsu Baah zich snel kunnen doorzetten?

Meest recent

Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

5
5
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

3
3
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

145
145
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

164
164
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

35
35
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

163
163
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

250
250
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

315
315
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

593
593
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

113
113
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

494
494
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

609
609
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

285
285
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

178
178
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

70
70
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

179
179
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

76
76
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

94
94
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

252
252
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

699
699
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

118
118
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

198
198
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

317
317
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155

Meer sportnieuws