De Condé beschermt goudhaantje: "Zoals Nusa bij Club Brugge"

door
De Condé beschermt goudhaantje:

KRC Genk beleefde niet zijn makkelijkste seizoensbegin. Het legde in Europa een moeizaam parcours af, maar raakte uiteindelijk toch in de groepsfase van de Conference League. In de competitie loopt het de laatste weken ook moeizaam, want in zijn laatste zes wedstrijden speelde het maar liefst vijf keer gelijk.

Dat maakt dat er donderdag toch al de nodige druk op de ketel staat voor de Europese uitwedstrijd tegen het Servische Cukaricki. Het wordt hopen voor de Limburgers dat een aantal spelers opstaan. Onder meer in de aanval is het nog wat zoeken na het vertrek van Mike Trésor.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Condé gelooft in Bonsu Baah

Om hen te vervangen investeerde Genk stevig in de komst van Alieu Fadera en Christopher Bonsu Baah. Die laatste viel tot dusver echter vooral in negatieve zin. De jonge Ghanees pakte dit seizoen al twee keer rood, al was er wel telkens felle discussie of die uitsluitingen wel terecht waren.

Dimitri de Condé blijft wel hard geloven in Bonsu Baah ondanks de moeilijke start. "Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie. Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen", stelt de sportief directeur in Het Laatste Nieuws.

Op intuïtie spelen

Voorlopig moet Bonsu Baah zich wel nog aanpassen aan het Belgische voetbal en dat hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij is nog steeds amper 18 jaar oud en heeft amper drie maanden in Europa bij het Noorse Sarpsborg in de benen. Daar maakte hij wel zo'n indruk dat Genk meteen meer dan 5 miljoen euro veil had.

In de Cegeka Arena hopen ze dat het talent snel kan laten zien waarom. De Condé heeft alvast één grote tip voor hem. "Het gevaarlijkste voor zo'n jongen is dat hij niet meer op intuïtie zou durven spelen. Dat spontane moet hij absoluut behouden", besluit hij.

Zal Bonsu Baah zich snel kunnen doorzetten?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

86
86
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

131
131
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

120
120
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

162
162
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

63
63
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

17
17
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

66
66
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

99
99
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

145
145
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

148
148
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

142
142
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

385
385
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

63
63
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

210
210
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

236
236
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

320
320
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws