De Condé beschermt goudhaantje: "Zoals Nusa bij Club Brugge"

207
De Condé beschermt goudhaantje:

KRC Genk beleefde niet zijn makkelijkste seizoensbegin. Het legde in Europa een moeizaam parcours af, maar raakte uiteindelijk toch in de groepsfase van de Conference League. In de competitie loopt het de laatste weken ook moeizaam, want in zijn laatste zes wedstrijden speelde het maar liefst vijf keer gelijk.

Dat maakt dat er donderdag toch al de nodige druk op de ketel staat voor de Europese uitwedstrijd tegen het Servische Cukaricki. Het wordt hopen voor de Limburgers dat een aantal spelers opstaan. Onder meer in de aanval is het nog wat zoeken na het vertrek van Mike Trésor.

LEES OOK: Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

De Condé gelooft in Bonsu Baah

Om hen te vervangen investeerde Genk stevig in de komst van Alieu Fadera en Christopher Bonsu Baah. Die laatste viel tot dusver echter vooral in negatieve zin. De jonge Ghanees pakte dit seizoen al twee keer rood, al was er wel telkens felle discussie of die uitsluitingen wel terecht waren.

Dimitri de Condé blijft wel hard geloven in Bonsu Baah ondanks de moeilijke start. "Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie. Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen", stelt de sportief directeur in Het Laatste Nieuws.

Op intuïtie spelen

Voorlopig moet Bonsu Baah zich wel nog aanpassen aan het Belgische voetbal en dat hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij is nog steeds amper 18 jaar oud en heeft amper drie maanden in Europa bij het Noorse Sarpsborg in de benen. Daar maakte hij wel zo'n indruk dat Genk meteen meer dan 5 miljoen euro veil had.

In de Cegeka Arena hopen ze dat het talent snel kan laten zien waarom. De Condé heeft alvast één grote tip voor hem. "Het gevaarlijkste voor zo'n jongen is dat hij niet meer op intuïtie zou durven spelen. Dat spontane moet hij absoluut behouden", besluit hij.

Zal Bonsu Baah zich snel kunnen doorzetten?

Meest recent

Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

0
0
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

4
4
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

16
16
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

44
44
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

231
231
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

137
137
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

259
259
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

294
294
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

359
359
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

337
337
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

106
106
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

50
50
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

42
42
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

132
132
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

156
156
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

43
43
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

93
93
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

120
120
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

56
56
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

132
132
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

77
77
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

271
271
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

47
47
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

268
268

Meer sportnieuws