De Condé beschermt goudhaantje: "Zoals Nusa bij Club Brugge"

door
De Condé beschermt goudhaantje:

KRC Genk beleefde niet zijn makkelijkste seizoensbegin. Het legde in Europa een moeizaam parcours af, maar raakte uiteindelijk toch in de groepsfase van de Conference League. In de competitie loopt het de laatste weken ook moeizaam, want in zijn laatste zes wedstrijden speelde het maar liefst vijf keer gelijk.

Dat maakt dat er donderdag toch al de nodige druk op de ketel staat voor de Europese uitwedstrijd tegen het Servische Cukaricki. Het wordt hopen voor de Limburgers dat een aantal spelers opstaan. Onder meer in de aanval is het nog wat zoeken na het vertrek van Mike Trésor.

LEES OOK: 'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

De Condé gelooft in Bonsu Baah

Om hen te vervangen investeerde Genk stevig in de komst van Alieu Fadera en Christopher Bonsu Baah. Die laatste viel tot dusver echter vooral in negatieve zin. De jonge Ghanees pakte dit seizoen al twee keer rood, al was er wel telkens felle discussie of die uitsluitingen wel terecht waren.

Dimitri de Condé blijft wel hard geloven in Bonsu Baah ondanks de moeilijke start. "Een jongen voor wie voetballiefhebbers naar het stadion komen. Ik heb hetzelfde als ik Nusa van Club Brugge zie. Dat zijn jongens die op heel jonge leeftijd een niveau halen dat het Belgische voetbal snel zal ontstijgen", stelt de sportief directeur in Het Laatste Nieuws.

Op intuïtie spelen

Voorlopig moet Bonsu Baah zich wel nog aanpassen aan het Belgische voetbal en dat hoeft eigenlijk niet te verbazen. Hij is nog steeds amper 18 jaar oud en heeft amper drie maanden in Europa bij het Noorse Sarpsborg in de benen. Daar maakte hij wel zo'n indruk dat Genk meteen meer dan 5 miljoen euro veil had.

In de Cegeka Arena hopen ze dat het talent snel kan laten zien waarom. De Condé heeft alvast één grote tip voor hem. "Het gevaarlijkste voor zo'n jongen is dat hij niet meer op intuïtie zou durven spelen. Dat spontane moet hij absoluut behouden", besluit hij.

Zal Bonsu Baah zich snel kunnen doorzetten?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

57
57
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

25
25
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

39
39
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

328
328
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

519
519
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

238
238
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

85
85
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

92
92
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

369
369
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

154
154
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

97
97
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

257
257
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

21
21
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

448
448
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

187
187
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

551
551
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

298
298
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

162
162
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

122
122
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws