Doku maakt City-fans helemaal gek: "De Belgische Messi"

door
Doku maakt City-fans helemaal gek:

Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer voor een smak geld naar het grote Manchester City. En de Rode Duivel wist al behoorlijk wat indruk te maken bij de Engelse kampioen. Woensdagavond liet hij zich ook gelden in de Champions League.

Ondanks de successen van vorig seizoen, zag de treble-winnaar deze zomer enkele vaste krachten vertrekken. Riyad Mahrez bijvoorbeeld, zwichtte voor de Saudische miljoenen van Al-Ahli. Bijgevolg moest City op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Uiteindelijk viel de keuze van Pep Guardiola en co dus op Doku.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Man van 65 miljoen

Die had na zijn transfer van RSC Anderlecht naar Stade Rennais met behoorlijk wat blessures gesukkeld. Maar wanneer hij fit was, liet de jonge Belg wel regelmatig flitsen van zijn onmiskenbare potentieel zien. Dat was voldoende voor City om zo'n 65 miljoen euro voor hem te betalen.

En voorlopig lijkt Doku die investering ook waard. Voorlopig wordt de flankaanvaller nog geleidelijk aan gebracht door Guardiola. Maar in de minuten die hij tot dusver kreeg, toonde het paars-witte jeugdproduct al dat hij het niveau van de Europese top aankan.

Eerste goal in CL

Woensdag bewees Doku zich zelfs op het allerhoogste niveau. In de Champions League-topper op het veld van RB Leipzig begon hij opnieuw in de bank. Maar als invaller tekende de snelheidsduivel voor een doelpunt én assist. Daarmee hielp hij zijn ploeg aan een 1-3-zege.

Opnieuw dus een puike invalbeurt van de Rode Duivel, die Jack Grealish steeds meer het vuur aan de kuiten legt. De supporters van City lijken in ieder geval helemaal verkocht, dat blijkt onder meer uit de reacties op het sociale medium 'X' na zijn beslissende invalbeurt in Leipzig.

 

Doku is momenteel de beste Belgische flankaanvaller ...

Meest recent

Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

20
20
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

31
31
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

104
104
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

227
227
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

246
246
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

114
114
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

220
220
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

261
261
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

456
456
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

445
445
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

71
71
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

344
344
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

248
248
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

299
299
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

329
329
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

252
252
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

560
560
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

681
681
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

486
486
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

267
267
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

122
122
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

663
663
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

378
378
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

407
407
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

448
448

Meer sportnieuws