Doku maakt City-fans helemaal gek: "De Belgische Messi"

door
Doku maakt City-fans helemaal gek:

Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer voor een smak geld naar het grote Manchester City. En de Rode Duivel wist al behoorlijk wat indruk te maken bij de Engelse kampioen. Woensdagavond liet hij zich ook gelden in de Champions League.

Ondanks de successen van vorig seizoen, zag de treble-winnaar deze zomer enkele vaste krachten vertrekken. Riyad Mahrez bijvoorbeeld, zwichtte voor de Saudische miljoenen van Al-Ahli. Bijgevolg moest City op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Uiteindelijk viel de keuze van Pep Guardiola en co dus op Doku.

LEES OOK: Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

Man van 65 miljoen

Die had na zijn transfer van RSC Anderlecht naar Stade Rennais met behoorlijk wat blessures gesukkeld. Maar wanneer hij fit was, liet de jonge Belg wel regelmatig flitsen van zijn onmiskenbare potentieel zien. Dat was voldoende voor City om zo'n 65 miljoen euro voor hem te betalen.

En voorlopig lijkt Doku die investering ook waard. Voorlopig wordt de flankaanvaller nog geleidelijk aan gebracht door Guardiola. Maar in de minuten die hij tot dusver kreeg, toonde het paars-witte jeugdproduct al dat hij het niveau van de Europese top aankan.

Eerste goal in CL

Woensdag bewees Doku zich zelfs op het allerhoogste niveau. In de Champions League-topper op het veld van RB Leipzig begon hij opnieuw in de bank. Maar als invaller tekende de snelheidsduivel voor een doelpunt én assist. Daarmee hielp hij zijn ploeg aan een 1-3-zege.

Opnieuw dus een puike invalbeurt van de Rode Duivel, die Jack Grealish steeds meer het vuur aan de kuiten legt. De supporters van City lijken in ieder geval helemaal verkocht, dat blijkt onder meer uit de reacties op het sociale medium 'X' na zijn beslissende invalbeurt in Leipzig.

 

Doku is momenteel de beste Belgische flankaanvaller ...

Meest recent

'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

3
3
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

50
50
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

543
543
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

64
64
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

65
65
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

87
87
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

134
134
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

526
526
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

30
30
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

286
286
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

195
195
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

150
150
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

342
342
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

176
176
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

61
61
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

41
41
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

258
258
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

88
88
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

332
332
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

176
176
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

45
45
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

273
273
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

297
297
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

100
100
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

231
231

Meer sportnieuws