Doku maakt City-fans helemaal gek: "De Belgische Messi"

1455 stemmen
Doku maakt City-fans helemaal gek:

Jérémy Doku verhuisde afgelopen zomer voor een smak geld naar het grote Manchester City. En de Rode Duivel wist al behoorlijk wat indruk te maken bij de Engelse kampioen. Woensdagavond liet hij zich ook gelden in de Champions League.

Ondanks de successen van vorig seizoen, zag de treble-winnaar deze zomer enkele vaste krachten vertrekken. Riyad Mahrez bijvoorbeeld, zwichtte voor de Saudische miljoenen van Al-Ahli. Bijgevolg moest City op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Uiteindelijk viel de keuze van Pep Guardiola en co dus op Doku.

LEES OOK: 'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Man van 65 miljoen

Die had na zijn transfer van RSC Anderlecht naar Stade Rennais met behoorlijk wat blessures gesukkeld. Maar wanneer hij fit was, liet de jonge Belg wel regelmatig flitsen van zijn onmiskenbare potentieel zien. Dat was voldoende voor City om zo'n 65 miljoen euro voor hem te betalen.

En voorlopig lijkt Doku die investering ook waard. Voorlopig wordt de flankaanvaller nog geleidelijk aan gebracht door Guardiola. Maar in de minuten die hij tot dusver kreeg, toonde het paars-witte jeugdproduct al dat hij het niveau van de Europese top aankan.

Eerste goal in CL

Woensdag bewees Doku zich zelfs op het allerhoogste niveau. In de Champions League-topper op het veld van RB Leipzig begon hij opnieuw in de bank. Maar als invaller tekende de snelheidsduivel voor een doelpunt én assist. Daarmee hielp hij zijn ploeg aan een 1-3-zege.

Opnieuw dus een puike invalbeurt van de Rode Duivel, die Jack Grealish steeds meer het vuur aan de kuiten legt. De supporters van City lijken in ieder geval helemaal verkocht, dat blijkt onder meer uit de reacties op het sociale medium 'X' na zijn beslissende invalbeurt in Leipzig.

 

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
26

Doku is momenteel de beste Belgische flankaanvaller ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

229
229
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

81
81
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

116
116
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

173
173
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

103
103
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

160
160
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

324
324
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

113
113
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

676
676
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

73
73
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

274
274
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

298
298
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

596
596
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

479
479
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

817
817
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

250
250
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

173
173

Meer sportnieuws