Ploegmaats in de bres voor twee antihelden Antwerp

299 stemmen
Ploegmaats in de bres voor twee antihelden Antwerp

Antwerp FC zal nog minstens drie weken moeten wachten op zijn eerste punten in de Champions League. Woensdagavond was de Great Old er nochtans dichtbij. Maar in een dramatische tweede helft werd nog alles uit handen gegeven tegen Shakhtar Donetsk.

De Belgische kampioen begon erg sterk aan zijn eerste thuismatch in het Kampioenenbal. Aan de rust stonden de Antwerpenaren al op een dubbele voorsprong. Flankspelers Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha pikten elk een doelpuntje mee, telkens op aangeven van Arthur Vermeeren.

Maar na de pauze liep het alsnog helemaal mis. Een ontbolsterd Shakhtar wist de dubbele achterstand al snel weg te werken. En uiteindelijk kwamen de Oekraïners ook op 2-3. Toby Alderweireld leek nog een puntje uit de brand te slepen, maar miste in de slotseconden een penalty.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Steun voor Butez

Een pijnlijke misser dus van de aanvoerder, al was hij zeker niet de enige sterkhouder met boter op het hoofd. Bij het winnende doelpunt van de bezoekers ging Jean Butez immers zwaar in de fout door de bal zomaar in de voeten van de tegenstander te tikken.

Desondanks kreeg het duo steun van hun ploegmaats achteraf. "Jean, die ons al zó vaak gered heeft en veel clean sheets heeft, was ietsje ongelukkig. Dat kan gebeuren. En Toby… elke speler die vaak penalty’s schiet kan er wel eens eentje missen. Alleen jammer dat het net nu gebeurt. Niemand neemt hem iets kwalijk", reageerde Owen Wijndal bij Het Nieuwsblad.

Geen verwijten voor Alderweireld

Ook een diep teleurgestelde Mandela Keita nam zijn aanvoerder in bescherming. "Iedereen kan een penalty missen. Niemand verwijt hem iets. Dat weet hijzelf ook. Iedereen die zo’n late strafschop mist, die baalt. Maar hij is prof genoeg om daarmee om te gaan. Hopelijk trappen we de volgende strafschop binnen", aldus de middenvelder.

Antwerp heeft zich in de zomer te weinig versterkt in de breedte ...

Meest recent

Joos en Vandenbempt vellen oordeel over WK-kansen België

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

1
1
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

52
52
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

114
114
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

62
62
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

68
68
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

314
314
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

487
487
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

64
64
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

149
149
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

154
154
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

46
46
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

486
486
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

115
115
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

173
173
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

232
232
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

159
159
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

217
217
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

74
74
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

396
396
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

144
144
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

775
775
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

86
86
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

318
318
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

355
355
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

669
669

Meer sportnieuws