"KRC Genk troefde verschillende Premier League-clubs af"

door

Het was een bewogen zomer voor KRC Genk, dat er alles aan deed om zijn sterkhouders in de Cegeka Arena te houden. Enkel bij een vertrek van Mike Trésor legden ze zich neer en de Rode Duivel zette begin september uiteindelijk zijn handtekening bij Burnley. Dat gaf Genk wel de nodige tijd om op een transfer te anticiperen.

Genk haalde immers niet één, maar twee nieuwe flankaanvallers om de Profvoetballer van het Jaar te komen vervangen. Het legde 4 miljoen euro op tafel om Alieu Fadera weg te kapen bij het gedegradeerde Zulte Waregem en daar kwam later ook nog eens de verrassende transfer van Christopher Bonsu Baah bij.

LEES OOK: Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

Interesse uit Premier League

De 18-jarige Ghanees was nog maar een drietal maanden aan de slag bij het Noorse Sarpsborg, maar toonde daarin genoeg om Genk te overtuigen om meer dan 5 miljoen euro voor zijn komst te betalen. In zijn eerste maanden betaalde Bonsu Baah echter vooral leergeld. Hij viel tot dusver vooral op met zijn controversiële rode kaarten tegen Anderlecht en Westerlo.

Desondanks heeft Genk een zeer goede zaak gedaan, verzekert Sacha Iakovenko. "Genk heeft heel wat clubs uit de Premier League afgetroefd", verzekert de ex-speler en huidige makelaar in La Dernière Heure. "Er zijn maar weinig spelers die het verschil kunnen maken zoals hij dat kan. Zijn waarde zal snel stijgen."

Bonsu Baah moet nog leren

Over zijn temparement maakt Iakovenko zich geen zorgen. "Die rode kaarten? Hij is nog jong. Hij moet leren dat meer ervaren en sluwere spelers hem in de val willen lokken", zegt hij daarover.

Bonsu Baah heeft natuurlijk nog heel wat tijd om zich aan te passen aan het Belgische voetbal en zich verder te ontwikkelen. Dan zal blijken of Genk hem inderdaad met de nodige winst zal kunnen doorverkopen en of de Engelse clubs nog zullen terugkeren.

Zal Bonsu Baah uitgroeien tot een topper?

Meest recent

Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

0
0
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

3
3
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

85
85
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

18
18
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

37
37
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

175
175
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

126
126
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

69
69
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

183
183
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

56
56
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

57
57
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

98
98
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

85
85
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

47
47
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

56
56
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

36
36
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

244
244
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

189
189
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

142
142
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

260
260
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

90
90
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65

Meer sportnieuws