"KRC Genk troefde verschillende Premier League-clubs af"

door

Het was een bewogen zomer voor KRC Genk, dat er alles aan deed om zijn sterkhouders in de Cegeka Arena te houden. Enkel bij een vertrek van Mike Trésor legden ze zich neer en de Rode Duivel zette begin september uiteindelijk zijn handtekening bij Burnley. Dat gaf Genk wel de nodige tijd om op een transfer te anticiperen.

Genk haalde immers niet één, maar twee nieuwe flankaanvallers om de Profvoetballer van het Jaar te komen vervangen. Het legde 4 miljoen euro op tafel om Alieu Fadera weg te kapen bij het gedegradeerde Zulte Waregem en daar kwam later ook nog eens de verrassende transfer van Christopher Bonsu Baah bij.

LEES OOK: Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Interesse uit Premier League

De 18-jarige Ghanees was nog maar een drietal maanden aan de slag bij het Noorse Sarpsborg, maar toonde daarin genoeg om Genk te overtuigen om meer dan 5 miljoen euro voor zijn komst te betalen. In zijn eerste maanden betaalde Bonsu Baah echter vooral leergeld. Hij viel tot dusver vooral op met zijn controversiële rode kaarten tegen Anderlecht en Westerlo.

Desondanks heeft Genk een zeer goede zaak gedaan, verzekert Sacha Iakovenko. "Genk heeft heel wat clubs uit de Premier League afgetroefd", verzekert de ex-speler en huidige makelaar in La Dernière Heure. "Er zijn maar weinig spelers die het verschil kunnen maken zoals hij dat kan. Zijn waarde zal snel stijgen."

Bonsu Baah moet nog leren

Over zijn temparement maakt Iakovenko zich geen zorgen. "Die rode kaarten? Hij is nog jong. Hij moet leren dat meer ervaren en sluwere spelers hem in de val willen lokken", zegt hij daarover.

Bonsu Baah heeft natuurlijk nog heel wat tijd om zich aan te passen aan het Belgische voetbal en zich verder te ontwikkelen. Dan zal blijken of Genk hem inderdaad met de nodige winst zal kunnen doorverkopen en of de Engelse clubs nog zullen terugkeren.

Zal Bonsu Baah uitgroeien tot een topper?

Meest recent

Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

23
23
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

55
55
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

83
83
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

88
88
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

94
94
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

266
266
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

25
25
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

80
80
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

144
144
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

149
149
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

127
127
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

87
87
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

511
511
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

327
327
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

91
91
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

914
914
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

179
179
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

342
342
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

191
191
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

86
86
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

880
880
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

396
396

Meer sportnieuws