"KRC Genk troefde verschillende Premier League-clubs af"

door

Het was een bewogen zomer voor KRC Genk, dat er alles aan deed om zijn sterkhouders in de Cegeka Arena te houden. Enkel bij een vertrek van Mike Trésor legden ze zich neer en de Rode Duivel zette begin september uiteindelijk zijn handtekening bij Burnley. Dat gaf Genk wel de nodige tijd om op een transfer te anticiperen.

Genk haalde immers niet één, maar twee nieuwe flankaanvallers om de Profvoetballer van het Jaar te komen vervangen. Het legde 4 miljoen euro op tafel om Alieu Fadera weg te kapen bij het gedegradeerde Zulte Waregem en daar kwam later ook nog eens de verrassende transfer van Christopher Bonsu Baah bij.

LEES OOK: Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

Interesse uit Premier League

De 18-jarige Ghanees was nog maar een drietal maanden aan de slag bij het Noorse Sarpsborg, maar toonde daarin genoeg om Genk te overtuigen om meer dan 5 miljoen euro voor zijn komst te betalen. In zijn eerste maanden betaalde Bonsu Baah echter vooral leergeld. Hij viel tot dusver vooral op met zijn controversiële rode kaarten tegen Anderlecht en Westerlo.

Desondanks heeft Genk een zeer goede zaak gedaan, verzekert Sacha Iakovenko. "Genk heeft heel wat clubs uit de Premier League afgetroefd", verzekert de ex-speler en huidige makelaar in La Dernière Heure. "Er zijn maar weinig spelers die het verschil kunnen maken zoals hij dat kan. Zijn waarde zal snel stijgen."

Bonsu Baah moet nog leren

Over zijn temparement maakt Iakovenko zich geen zorgen. "Die rode kaarten? Hij is nog jong. Hij moet leren dat meer ervaren en sluwere spelers hem in de val willen lokken", zegt hij daarover.

Bonsu Baah heeft natuurlijk nog heel wat tijd om zich aan te passen aan het Belgische voetbal en zich verder te ontwikkelen. Dan zal blijken of Genk hem inderdaad met de nodige winst zal kunnen doorverkopen en of de Engelse clubs nog zullen terugkeren.

Zal Bonsu Baah uitgroeien tot een topper?

Meest recent

'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

64
64
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

95
95
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

39
39
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

28
28
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

73
73
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

192
192
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

145
145
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

205
205
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

145
145
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

311
311
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

82
82
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

58
58
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

121
121
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

302
302
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

213
213
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

77
77
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

191
191
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

127
127
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

63
63
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

795
795
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

944
944
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

476
476
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

135
135
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

46
46

Meer sportnieuws