"KRC Genk troefde verschillende Premier League-clubs af"

348

Het was een bewogen zomer voor KRC Genk, dat er alles aan deed om zijn sterkhouders in de Cegeka Arena te houden. Enkel bij een vertrek van Mike Trésor legden ze zich neer en de Rode Duivel zette begin september uiteindelijk zijn handtekening bij Burnley. Dat gaf Genk wel de nodige tijd om op een transfer te anticiperen.

Genk haalde immers niet één, maar twee nieuwe flankaanvallers om de Profvoetballer van het Jaar te komen vervangen. Het legde 4 miljoen euro op tafel om Alieu Fadera weg te kapen bij het gedegradeerde Zulte Waregem en daar kwam later ook nog eens de verrassende transfer van Christopher Bonsu Baah bij.

LEES OOK: Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

Interesse uit Premier League

De 18-jarige Ghanees was nog maar een drietal maanden aan de slag bij het Noorse Sarpsborg, maar toonde daarin genoeg om Genk te overtuigen om meer dan 5 miljoen euro voor zijn komst te betalen. In zijn eerste maanden betaalde Bonsu Baah echter vooral leergeld. Hij viel tot dusver vooral op met zijn controversiële rode kaarten tegen Anderlecht en Westerlo.

Desondanks heeft Genk een zeer goede zaak gedaan, verzekert Sacha Iakovenko. "Genk heeft heel wat clubs uit de Premier League afgetroefd", verzekert de ex-speler en huidige makelaar in La Dernière Heure. "Er zijn maar weinig spelers die het verschil kunnen maken zoals hij dat kan. Zijn waarde zal snel stijgen."

Bonsu Baah moet nog leren

Over zijn temparement maakt Iakovenko zich geen zorgen. "Die rode kaarten? Hij is nog jong. Hij moet leren dat meer ervaren en sluwere spelers hem in de val willen lokken", zegt hij daarover.

Bonsu Baah heeft natuurlijk nog heel wat tijd om zich aan te passen aan het Belgische voetbal en zich verder te ontwikkelen. Dan zal blijken of Genk hem inderdaad met de nodige winst zal kunnen doorverkopen en of de Engelse clubs nog zullen terugkeren.

Zal Bonsu Baah uitgroeien tot een topper?

Meest recent

"Laagste van het laagste!"-Duo Nilis-Stijnen haalt vlijmscherp uit

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

17
17
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

15
15
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

14
14
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

5
5
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

110
110
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

423
423
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

212
212
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

145
145
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

70
70
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

83
83
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

148
148
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

56
56
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

125
125
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

84
84
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

79
79
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

241
241
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

235
235
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

77
77
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

117
117
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

51
51
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

184
184
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

214
214
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

182
182
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

26
26
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6

Meer sportnieuws