"KRC Genk troefde verschillende Premier League-clubs af"

door

Het was een bewogen zomer voor KRC Genk, dat er alles aan deed om zijn sterkhouders in de Cegeka Arena te houden. Enkel bij een vertrek van Mike Trésor legden ze zich neer en de Rode Duivel zette begin september uiteindelijk zijn handtekening bij Burnley. Dat gaf Genk wel de nodige tijd om op een transfer te anticiperen.

Genk haalde immers niet één, maar twee nieuwe flankaanvallers om de Profvoetballer van het Jaar te komen vervangen. Het legde 4 miljoen euro op tafel om Alieu Fadera weg te kapen bij het gedegradeerde Zulte Waregem en daar kwam later ook nog eens de verrassende transfer van Christopher Bonsu Baah bij.

LEES OOK: Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

Interesse uit Premier League

De 18-jarige Ghanees was nog maar een drietal maanden aan de slag bij het Noorse Sarpsborg, maar toonde daarin genoeg om Genk te overtuigen om meer dan 5 miljoen euro voor zijn komst te betalen. In zijn eerste maanden betaalde Bonsu Baah echter vooral leergeld. Hij viel tot dusver vooral op met zijn controversiële rode kaarten tegen Anderlecht en Westerlo.

Desondanks heeft Genk een zeer goede zaak gedaan, verzekert Sacha Iakovenko. "Genk heeft heel wat clubs uit de Premier League afgetroefd", verzekert de ex-speler en huidige makelaar in La Dernière Heure. "Er zijn maar weinig spelers die het verschil kunnen maken zoals hij dat kan. Zijn waarde zal snel stijgen."

Bonsu Baah moet nog leren

Over zijn temparement maakt Iakovenko zich geen zorgen. "Die rode kaarten? Hij is nog jong. Hij moet leren dat meer ervaren en sluwere spelers hem in de val willen lokken", zegt hij daarover.

Bonsu Baah heeft natuurlijk nog heel wat tijd om zich aan te passen aan het Belgische voetbal en zich verder te ontwikkelen. Dan zal blijken of Genk hem inderdaad met de nodige winst zal kunnen doorverkopen en of de Engelse clubs nog zullen terugkeren.

Zal Bonsu Baah uitgroeien tot een topper?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

15
15
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

58
58
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

32
32
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

10
10
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

112
112
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

148
148
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

329
329
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

610
610
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

37
37
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

72
72
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

160
160
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

181
181
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

98
98
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

324
324
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

74
74
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

194
194
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

285
285
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

692
692
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

997
997
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

315
315
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

363
363
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

67
67
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

773
773
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

165
165

Meer sportnieuws