Angst en beven bij Antwerp: XXL-transfer onhoudbaar

912
Angst en beven bij Antwerp: XXL-transfer onhoudbaar

Het was een klein wonder dat Jean Butez na de zomermercato nog steeds bij Antwerp FC was. De Franse doelman had afgelopen zomer zijn zinnen gezet op een overstap naar een grotere club, en zelfs Marc Overmars bereidde zich voor op het vertrek van de belangrijke speler.

Butez houdt dit seizoen een hoog niveau aan, zowel in de Belgische competitie als in Europa, waardoor een transfer in de zomermercato stilaan onvermijdelijk lijkt te worden.

Overmars bereidt vertrek Butez voor

“De kans dat hij weggaat, acht ik groot.” In juli vreesde Marc Overmars het vertrek van Jean Butez, een van de sleutelfiguren die bijdroegen aan de landstitel en de bekerwinst van vorig seizoen bij Antwerp FC.

“Ik vind Jean een buitengewoon goede doelman. Ik vind hem ondergewaardeerd door heel veel mensen”, zei Overmars aan Het Nieuwsblad. Butez kan goed uitvoetballen, hij heeft goede reflexen, hij is een leidersfiguur en ook intelligent.

“Volgens mij heeft hij zelf ook aangegeven dat hij een stap wil zetten. En gezien zijn leeftijd en het fantastische jaar dat hij heeft gehad, zou het ook goed zijn dat die transfer er komt.”

In de voorbije zomer had Overmars zich al voorbereid op het mogelijke vertrek van Butez, en met Senne Lammens haalde hij zelfs een mogelijke vervanger binnen. Butez stond op het verlanglijstje van clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley FC.

Laatstgenoemde club bracht zelfs een bod van 4,5 miljoen euro uit op de Franse doelman. In een interview met Gazet van Antwerpen gaf Butez toe dat er interesse voor hem was en dat hij de ambitie had om op een hoger niveau te spelen.

Maar mocht die transfer er niet komen, dan zou de doelman ook niet tegen zijn zin op de Bosuil blijven.

Het spel van de onderhandelingen

Een transfer naar een grotere competitie is nog steeds een doel voor Jean Butez, maar hij wilde niet bij Antwerp vertrekken om elders op de reservebank te belanden. Hij stond open voor een overstap naar Burnley, maar Marc Overmars vond het bod van 4,5 miljoen euro te laag.

De Directeur Voetbalzaken deed een tegenbod, maar kreeg uiteindelijk geen reactie meer vanuit Engeland. De club van Vincent Kompany besloot nameljik om James Trafford als nieuwe doelman aan te trekken.

Butez accepteerde het spel van de onderhandelingen tussen de clubs, en na deze gemiste transfer naar de Premier League koesterde hij geen wrok tegenover Overmars.

De doelman voelde dat hij klaar was voor een stapje hogerop in zijn carrière, maar toch bleef hij zeer professioneel en toegewijd tijdens de voorbije zomermercato. Hij bleef zich volledig focussen op Antwerp FC en hij leverde sterke prestaties op het veld.

Hij was bijvoorbeeld een van de sleutelfiguren die Antwerp FC naar de groepsfase van de Champions League leidde. “Jean Butez mag dan geen posterboy zijn, of een uitgesproken persoonlijkheid, met z'n handen en zijn voeten (en zijn spelinzicht) is hij uitstekend”, schreef Het Laatste Nieuws.

Blijven om te knallen met Antwerp

Maar ook na de historische kwalificatie voor de Champions League bleef een vertrek van Jean Butez een reële mogelijkheid. “Het is delicaat om nu ‘ja' of ‘neen' te zeggen op een eventuele transfer. We zitten in een fifty-fifty situatie”, zei de Fransman eind augustus aan Het Laatste Nieuws.

“Mijn goesting om te vertrekken is niet groter dan mijn goesting om te blijven.” Butez benadrukte bovendien dat hij nooit een transfer zou forceren. “Ik ga niet vertrekken om te vertrekken, heb geen obsessie om Antwerp te verlaten. Ik voel me hier goed.”

Het vooruitzicht om deel te nemen aan de groepsfase van de Champions League en het feit dat succescoach Mark van Bommel aanbleef, speelden zeker een rol bij Butez's beslissing om bij Antwerp te blijven.

Samen met spelers als Toby Alderweireld en Ritchie De Laet fungeert Butez immers als het aanspreekpunt van Van Bommel. Bovendien, als hij blijft presteren op hoog niveau in zowel Europa als in België, kunnen er volgend seizoen ongetwijfeld meerdere interessante aanbiedingen voor hem binnenkomen.

Butez maakt ook indruk in Europa

Jean Butez levert momenteel in elk geval uitstekend werk, waarbij hij wordt geholpen door een sterke verdediging en een stevige structuur in de ploeg. Daardoor is hij na Anthony Moris (Union SG) de doelmanin de Jupiler Pro League die het minst werk op te knappen krijgt.

Daarbovenop pakt Butez wel uit met het hoogste reddingspercentage (80%) in de Belgische competitie, wat resulteert in slechts vier tegendoelpunten: drie uit hoekschoppen en één vanaf de strafschopstip.

En hij heeft al zes keer zijn doel schoon gehouden in negen competitiewedstrijden. In feite heeft geen enkele doelman in de grote Europese competities vaker zijn doel schoon gehouden dan de ‘Mister Clean Sheet’ van Antwerp FC.

Alleen Yann Sommer (Internazionale, 5) en Walter Benitez (PSV Eindhoven, 5) komen enigszins in zijn buurt in dat onderdeel. Ook in de Champions League valt Butez tot nu toe weinig te verwijten. Hoewel hij vijf tegendoelpunten incasseerde in de 5-0 nederlaag tegen FC Barcelona, moest hij in Spanje ook vijf keer redding brengen.

Dankzij zijn uitstekende saves voorkwam hij een monsterscore en vermeed hij dat het record van Braga en Qarabag, die respectievelijk in hun debuutwedstrijden in de Champions League met 6-0 verloren van Arsenal en Chelsea, werd geëvenaard.

Butez is te goed voor de Jupiler Pro League

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

5
5
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

45
45
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

37
37
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

424
424
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

91
91
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

59
59
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

298
298
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

342
342
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

304
304
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

276
276
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

320
320
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

303
303
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

198
198
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180

Meer sportnieuws