Refs bekend voor JPL-toppers Standard-Club en Gent-Genk

door
Refs bekend voor JPL-toppers Standard-Club en Gent-Genk

Binnen een dikke week zijn de nationale ploegen weer aan zet. Maar eerst staat nog een erg interessante tiende speeldag in de Jupiler Pro League op het programma. En inmiddels maakte de KBVB ook de scheidsrechters-aanduidingen bekend.

Alvorens de tweede interland-periode van het seizoen losbarst, hebben de kalendermakers in de Jupiler Pro League nog enkele fraaie affiches ingepland. Zo wordt het komend weekend onder meer uitkijken naar de clash tussen Standard en Club Brugge, de topper AA Gent-KRC Genk en de kelderkraker Westerlo-KV Kortrijk.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Terugkeer Deila

Het Referee Department van de KBVB besloot ondertussen ook welke scheidsrechters die matchen in goede banen zullen leiden. Erik Lambrechts mag zich alvast opmaken voor een pittige zondagmiddag. Hij fluit immers het duel tussen Standard en Club Brugge op Sclessin, waar het ongetwijfeld zal kolken voor de terugkeer van Ronny Deila.

Enkele uren later kruisen AA Gent en KRC Genk dan weer de degens met mekaar. Twee ploegen die dit seizoen al mooi voetbal lieten zien en worden bestempeld als potentiële titelkandidaten. Voor deze wedstrijd werd beroep gedaan op Jasper Vergoote als hoofdscheidsrechter.

Kelkerkraker in Kuipje

Daags voordien is de blik dan weer op de onderste regionen van het klassement gericht. Westerlo strijdt met KV Kortrijk, waar Glen De Boeck voor het eerst plaatsneemt op de trainersbank, immers in een rechtstreeks duel om de rode lantaarn. Het is Nahan Verboomen die de kelderkraker voor zijn rekening neemt.

Nicolas Laforge trekt zaterdagavond dan weer naar het Lotto Park om Anderlecht-KV Mechelen te leiden. Landskampioen Antwerp krijgt dan weer het bezoek van Eupen, Bram Van Driessche mag zich opmaken voor een trip naar de Bosuil. Het afsluitende duel tussen STVV en Union, is tot slot bestemd voor Kevin Van Damme.

In welke match verwacht u de meeste gele kaarten?

Meest recent

Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

26
26
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

67
67
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

194
194
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

55
55
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

207
207
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

179
179
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

162
162
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

447
447
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

303
303
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

513
513
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

525
525
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

632
632
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

136
136
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

532
532
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1181
1181
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

735
735
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

235
235
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

453
453
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

331
331
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

607
607
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

982
982
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

347
347
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

839
839
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

689
689
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

362
362

Meer sportnieuws