'Dreigend noodscenario dwingt Gent tot transferactie'

door
'Dreigend noodscenario dwingt Gent tot transferactie'

AA Gent is bezig aan een sterk seizoen tot dusver. De Buffalo's draaien vlot mee aan de top in de Jupiler Pro League en plaatsten zich na drie voorrondes voor de poules van de Conference League. Toch houden de Buffalo's hun hart vast voor het vervolg van het seizoen en meer bepaald voor de maand januari. 

Nadat de overname door Sam Baro succesvol werd afgerond, beleefde Gent een behoorlijk geslaagde zomermercato. De Buffalo's konden zich op verschillende posities versterken en een aantal van de nieuwkomers, zoals Tsuyoshi Watanabe, Ismaël Kandouss en Archie Brown, groeide inmiddels uit tot vaste sterkhouders.

Daarnaast wisten de Oost-Vlamingen het merendeel van hun sterkhouders aan boord te houden. Dat spitsen Hugo Cuypers en Gift Orban uiteindelijk uit de klauwen van buitenlandse ploegen werd gehouden, was zelfs een enorme meevaller. Toch moet Gent zich zorgen maken.

LEES OOK: PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Smalle selectie

De selectie van coach Hein Vanhaezebrouck is in de breedte immers erg beperkt. Zeker voor een ploeg die wil meestrijden op drie verschillende fronten. In totaal werden tot dusver bijvoorbeeld 'slechts' 20 spelers ingezet in de JPL. Het laagste aantal van alle ploegen.

Die beperkte kern kan in januari zelfs leiden tot een absoluut noodscenario. Bij Het Nieuwsblad wijst men er immers op dat dan de Africa Cup en de Asian Cup op ongeveer hetzelfde moment gespeeld worden. En dus kan Gent in principe een pak internationals kwijt raken.

Winterse versterking

In het slechtste geval zou Vanhaezebrouck in die periode tot 8 spelers kunnen missen. Gezien de smalle selectie is dat een erg groot aantal en uitstel van de competitieduels vragen is dan geen optie volgens het reglement. Volgens HNB is de kans dan ook reeel dat Gent tijdens de komende mercato zal uitpakken met een aantal 'winterkoopjes', al zal de sportieve leiding dan wel snel moeten handelen.

In welke linie heeft Gent het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

5
5
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

64
64
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

23
23
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

34
34
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

268
268
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

121
121
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

140
140
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

118
118
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

47
47
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

65
65
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

47
47
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

255
255
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

360
360
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

154
154
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

83
83
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

55
55
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

270
270
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

498
498
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

262
262
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

164
164
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

446
446
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

225
225
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

458
458

Meer sportnieuws