Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

door
Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

RSC Anderlecht kroonde zich tot één van de grote winnaars van het voorbije JPL-weekend. Terwijl verschillende concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wél de volle buit op Eupen. De Brusselaars blijven dan ook meedraaien aan de top van het klassement.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een nieuw dieptepunt bereikt. Zo eindigde RSCA slechts elfde in de reguliere competitie. Dat werd meteen een evenaring van de slechtste eindnotering sinds 1937.

Tijdens de zomermercato werden dan ook alle zeilen bijgezet. Zo werd de selectie eerst opgekuist, vervolgens werd een serieus transferoffensief opgezet. In totaal haalde sportieve baas Jesper Fredberg een twaalftal aanwinsten naar het Lotto Park.

LEES OOK: Pijnlijke onthulling Van Himst: “Zij profiteerden van mij”

Aanzienlijk versterkt

De Deen wist daarbij ook enkele grote namen vast te leggen. Jongens als Thomas Delaney, Thorgan Hazard en Kasper Schmeichel kunnen bijvoorbeeld heel wat ervaring in de Europese topcompetities voorleggen. Op papier is de selectie dus aanzienlijk versterkt.

Die mening wordt ook gedeeld door clubboegbeeld Paul Van Himst, die begin deze week zijn 80ste verjaardag vierde. "Anderlecht heeft een ploeg om mee vooraan te spelen, als ze wat geluk hebben. Door de oudere spelers met ondervinding die ze gekocht hebben", vertelt hij tegenover Sporza.

Aantrekkelijker spel

Desondanks zie ook Van Himst ruimte voor verbetering. De kwaliteit van het geleverde spel staat immers nog steeds niet op punt. "Het voetbal mag wel vloeiender. Er mag wat meer beweging zijn, dat is aantrekkelijker voor de mensen. Riemer zegt zelf dat hij naar een ploeg wil evolueren die bijna elke week dezelfde is. En dan zou het voetbal vanzelf beter moeten zijn."

Met zijn huidige kern moet Anderlecht kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Napoli komt met officieel statement over De Bruyne

Kevin De Bruyne blesseerde zich afgelopen speeldag bij Napoli en de middenvelder is inmiddels al ...

1
1
Eden Hazard krijgt grootste eer in Engeland: “Dit is té zot”

Eden Hazard speelde jarenlang bij Chelsea en jarenlang terroriseerde de voormalige Rode Duivel de ...

13
13
‘Bliksemvertrek Hayen: Club Brugge houdt hart vast’

Nicky Hayen maakte de afgelopen seizoenen veel indruk als hoofdtrainer van Club Brugge. Vooral in ...

114
114
Genk liep topper mis: "Als Jong Genk toen bestaan had..."

KRC Genk heeft de voorbije jaren heel wat toppers voortgebracht. Met Kos Karetsas loopt er nu ...

21
21
Pijnlijke conclusie: "Van de top 6 zijn enkel zij beter"

We zijn intussen al bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Eén van ...

59
59
'Napoli grijpt in na uitvallen KDB: deal met Real Madrid'

Het is niet het seizoen van de Rode Duivels bij Napoli. In augustus raakte Romelu Lukaku al zwaar ...

55
55
Extra troef voor Genk? "Het kan snel gaan in voetbal"

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen. Heel veel is er nochtans niet veranderd ten opzichte van een ...

50
50
“Vijftig tinten grauw”: Coucke zet vlammend statement neer

Hij is tegelijk één van de meest succesvolle én meest besproken ondernemers van ...

75
75
Dankzij Hayen: Vermant onthult keerpunt bij Club Brugge

Het is de voorbije maanden snel gegaan voor Romeo Vermant. De 21-jarige is tegenwoordig indien ...

166
166
STVV pakt uit met opmerkelijke Belgische primeur

Het gaat STVV voor de wind dit seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie lijkt het volop ...

41
41
Odjidja onthult naast welke 2 Belgische clubs hij nog greep

Er staan woensdagavond nog enkele interessante affiches op het programma in de Croky Cup. ...

64
64
'Pikante transfer: Club draait mes in Anderlecht-wonde'

De voorbije maanden kwamen er bij Anderlecht weer de nodige pijnpunten bloot te liggen. Eén ...

260
260
Conte haalt snoeihard uit na uitvallen De Bruyne

Kevin De Bruyne is deze week in Antwerpen geopereerd aan de hamstring, nadat hij vorig weekend een ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt flop, straffe transfer Vermant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

400
400
Ninove maakt Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht won de bekermatch tegen Ninove met 2-0, maar toch waren de supporters niet tevreden. ...

461
461
Topkine Maesschalck duidelijk na operatie De Bruyne

De blessure van Kevin De Bruyne blijft de gemoederen bezighouden. De middenvelder liep bij Napoli ...

111
111
Onder druk: Stef Wils roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat in de ...

186
186
Stroeykens reageert na spreekkoren richting Hasi

Bij RSC Anderlecht mochten ze zeker niet tevreden zijn na de zwakke prestatie tegen Ninove. De ...

292
292
Vader Thorgan Hazard 'verklapt' volgende uitdaging van zoonlief

Eden Hazard stopte met voetballen en dat op veel te jonge leeftijd. Thorgan Hazard is wel nog actief ...

120
120
Pittige KV Mechelen - Lierse: "Ik ben wat boos"

KV Mechelen had het zeker niet onder de markt tegen Lierse SK. Ze wonnen met 2-1 en wisten wel door ...

140
140
Standard vermijdt maar net blamage: "Niet evident"

Standard kende een moeilijke avond op het veld van SK Beveren. Ze kwamen al snel 1-0 achter, maar ...

126
126
Fink geeft succesrecept: "Dan wordt het makkelijker"

KRC Genk leek op de goede weg, maar tegen La Louvière werd het weer een minder duel. Ze ...

160
160
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo vindt de weg naar de netten

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Blessure De Bruyne: grijpt fenomeen kans bij Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

275
275
Grote verandering op komst bij de Red Flames?

De Red Flames wonnen met 2-1 van Ierland na twee goals van wie anders dan Tessa Wullaert. Maar zij ...

229
229

Meer sportnieuws