Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

door
Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

RSC Anderlecht kroonde zich tot één van de grote winnaars van het voorbije JPL-weekend. Terwijl verschillende concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wél de volle buit op Eupen. De Brusselaars blijven dan ook meedraaien aan de top van het klassement.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een nieuw dieptepunt bereikt. Zo eindigde RSCA slechts elfde in de reguliere competitie. Dat werd meteen een evenaring van de slechtste eindnotering sinds 1937.

Tijdens de zomermercato werden dan ook alle zeilen bijgezet. Zo werd de selectie eerst opgekuist, vervolgens werd een serieus transferoffensief opgezet. In totaal haalde sportieve baas Jesper Fredberg een twaalftal aanwinsten naar het Lotto Park.

LEES OOK: Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

Aanzienlijk versterkt

De Deen wist daarbij ook enkele grote namen vast te leggen. Jongens als Thomas Delaney, Thorgan Hazard en Kasper Schmeichel kunnen bijvoorbeeld heel wat ervaring in de Europese topcompetities voorleggen. Op papier is de selectie dus aanzienlijk versterkt.

Die mening wordt ook gedeeld door clubboegbeeld Paul Van Himst, die begin deze week zijn 80ste verjaardag vierde. "Anderlecht heeft een ploeg om mee vooraan te spelen, als ze wat geluk hebben. Door de oudere spelers met ondervinding die ze gekocht hebben", vertelt hij tegenover Sporza.

Aantrekkelijker spel

Desondanks zie ook Van Himst ruimte voor verbetering. De kwaliteit van het geleverde spel staat immers nog steeds niet op punt. "Het voetbal mag wel vloeiender. Er mag wat meer beweging zijn, dat is aantrekkelijker voor de mensen. Riemer zegt zelf dat hij naar een ploeg wil evolueren die bijna elke week dezelfde is. En dan zou het voetbal vanzelf beter moeten zijn."

Met zijn huidige kern moet Anderlecht kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

11
11
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

7
7
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

30
30
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

47
47
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

28
28
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

19
19
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

120
120
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

191
191
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

62
62
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

220
220
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

199
199
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

137
137
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

67
67
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

42
42
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

164
164
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

76
76
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

235
235
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

193
193
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

302
302
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

158
158
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

269
269
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

178
178
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

547
547

Meer sportnieuws