Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

door
Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

RSC Anderlecht kroonde zich tot één van de grote winnaars van het voorbije JPL-weekend. Terwijl verschillende concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wél de volle buit op Eupen. De Brusselaars blijven dan ook meedraaien aan de top van het klassement.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een nieuw dieptepunt bereikt. Zo eindigde RSCA slechts elfde in de reguliere competitie. Dat werd meteen een evenaring van de slechtste eindnotering sinds 1937.

Tijdens de zomermercato werden dan ook alle zeilen bijgezet. Zo werd de selectie eerst opgekuist, vervolgens werd een serieus transferoffensief opgezet. In totaal haalde sportieve baas Jesper Fredberg een twaalftal aanwinsten naar het Lotto Park.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Aanzienlijk versterkt

De Deen wist daarbij ook enkele grote namen vast te leggen. Jongens als Thomas Delaney, Thorgan Hazard en Kasper Schmeichel kunnen bijvoorbeeld heel wat ervaring in de Europese topcompetities voorleggen. Op papier is de selectie dus aanzienlijk versterkt.

Die mening wordt ook gedeeld door clubboegbeeld Paul Van Himst, die begin deze week zijn 80ste verjaardag vierde. "Anderlecht heeft een ploeg om mee vooraan te spelen, als ze wat geluk hebben. Door de oudere spelers met ondervinding die ze gekocht hebben", vertelt hij tegenover Sporza.

Aantrekkelijker spel

Desondanks zie ook Van Himst ruimte voor verbetering. De kwaliteit van het geleverde spel staat immers nog steeds niet op punt. "Het voetbal mag wel vloeiender. Er mag wat meer beweging zijn, dat is aantrekkelijker voor de mensen. Riemer zegt zelf dat hij naar een ploeg wil evolueren die bijna elke week dezelfde is. En dan zou het voetbal vanzelf beter moeten zijn."

Met zijn huidige kern moet Anderlecht kampioen kunnen worden ...

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

31
31
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

17
17
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

34
34
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

44
44
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

43
43
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

75
75
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

87
87
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

257
257
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

105
105
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

274
274
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

38
38
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

396
396
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

138
138
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

412
412
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

122
122

Meer sportnieuws