Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

door
Van Himst geeft heldere mening over vernieuwd Anderlecht

RSC Anderlecht kroonde zich tot één van de grote winnaars van het voorbije JPL-weekend. Terwijl verschillende concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wél de volle buit op Eupen. De Brusselaars blijven dan ook meedraaien aan de top van het klassement.

De recordkampioen heeft enkele moeizame jaren achter de rug. Vorig seizoen werd echter een nieuw dieptepunt bereikt. Zo eindigde RSCA slechts elfde in de reguliere competitie. Dat werd meteen een evenaring van de slechtste eindnotering sinds 1937.

Tijdens de zomermercato werden dan ook alle zeilen bijgezet. Zo werd de selectie eerst opgekuist, vervolgens werd een serieus transferoffensief opgezet. In totaal haalde sportieve baas Jesper Fredberg een twaalftal aanwinsten naar het Lotto Park.

LEES OOK: Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Aanzienlijk versterkt

De Deen wist daarbij ook enkele grote namen vast te leggen. Jongens als Thomas Delaney, Thorgan Hazard en Kasper Schmeichel kunnen bijvoorbeeld heel wat ervaring in de Europese topcompetities voorleggen. Op papier is de selectie dus aanzienlijk versterkt.

Die mening wordt ook gedeeld door clubboegbeeld Paul Van Himst, die begin deze week zijn 80ste verjaardag vierde. "Anderlecht heeft een ploeg om mee vooraan te spelen, als ze wat geluk hebben. Door de oudere spelers met ondervinding die ze gekocht hebben", vertelt hij tegenover Sporza.

Aantrekkelijker spel

Desondanks zie ook Van Himst ruimte voor verbetering. De kwaliteit van het geleverde spel staat immers nog steeds niet op punt. "Het voetbal mag wel vloeiender. Er mag wat meer beweging zijn, dat is aantrekkelijker voor de mensen. Riemer zegt zelf dat hij naar een ploeg wil evolueren die bijna elke week dezelfde is. En dan zou het voetbal vanzelf beter moeten zijn."

Met zijn huidige kern moet Anderlecht kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

0
0
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

86
86
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

103
103
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

107
107
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

42
42
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

268
268
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

148
148
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

457
457
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

173
173
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

234
234
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

466
466
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

709
709
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

323
323
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

710
710
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

383
383
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

607
607
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

441
441
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

585
585
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

333
333

Meer sportnieuws