Overmars bezorgt Antwerp nieuw goudklompje: "Wordt enkel beter"

door
Overmars bezorgt Antwerp nieuw goudklompje:

Antwerp FC wist nu al vier wedstrijden op rij niet te scoren. Desondanks maakt men zich geen grote zorgen bij de regerende landskampioen. En dat heeft vooral te maken met de defensieve organisatie, die ook dit seizoen weer als een huis staat.

Sinds Mark van Bommel het roer overnam als hoofdcoach, is Antwerp allerminst een doelpuntenmachine. De Great Old teert veel meer op een goede organisatie dan op het maken van vele goals. Die aanpak loonde ook al: RAFC voegde inmiddels een landstitel, beker én Supercup aan het palmares toe.

Momenteel lijkt de doelpuntenproductie echter volledig stilgevallen. Sinds de Great Old vlak na de interland-break met 0-3 van KV Kortrijk won, werden nog een viertal wedstrijden afgewerkt. Daarin kon het geen enkele keer (!) scoren. Desondanks bleef de schade in het klassement beperkt.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Beste defensie

Dat heeft onder meer te maken met het feit dat ook de concurrenten al heel wat punten liet liggen. Maar ook door dat Antwerp zelf amper iets weggeeft. In de drie vorige duels werd weliswaar niet gescoord, de ploeg van Van Bommel incasseerde ook geen geen enkel tegendoelpunt.

Doelman Jean Butez heeft dit seizoen al zes clean-sheets achter zijn naam staan. En met amper vier tegendoelpunten heeft Antwerp momenteel met voorsprong de beste defensie. Nochtans werd afgelopen zomer afscheid genomen van sterkhouders Gaston Avila en Willian Pacho.

Nieuw goudklompje

Om die laatste te vervangen deed sportieve baas Marc Overmars echter een gouden zaak. Zo werd Soumaila Coulibaly overgenomen van Borussia Dortmund, op huurbasis mét aankoopoptie. En de 19-jarige Fransman groeide in een mum van tijd uit tot een vaste sterkhouder.

Antwerp heeft dus een nieuw goudklompje in handen. Van Bommel is alvast erg lovend. "Sinds hij tegen AEK voor het eerst meedeed, heeft hij z'n niveau vastgehouden. Hij is een jonge, talentvolle verdediger die alleen beter wordt", wordt de Nederlandse trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Antwerp heeft de beste verdediging in de JPL ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

43
43
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

378
378
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

46
46
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

260
260
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

312
312
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

353
353
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

162
162
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

53
53
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

309
309
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

711
711
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws