Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

door
Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

Club Brugge lijkt het winnen wel verleerd. In zijn vier voorbije wedstrijden bleef de meervoudige landskampioen bijvoorbeeld telkens op een 1-1-gelijkspel steken. Desondanks blijft coach Ronny Deila voorlopig stevig in het zadel zitten.

Vlak voor de interland-break wist Club zich te plaatsen voor de poules van de Conference League, de euforie die daarmee gepaard ging ging echter snel weer liggen. Enkele dagen later werd immers verloren op het veld van rivaal AA Gent. Sindsdien lijkt Blauw-Zwart in een negatieve spiraal terecht gekomen.

Club won weliswaar nog met moeite zijn thuismatch tegen Charleroi, sindsdien lijkt de ploeg het winnen verleerd. Zondag werd alweer voor de vierde wedstrijd op rij 1-1-gelijkgespeeld. Drie van die vier duels werden bovendien op eigen veld afgewerkt. De puntenoogst is momenteel ook minder dan vorig seizoen rond deze periode.

LEES OOK: Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

Voldoende krediet

Desondanks werd coach Carl Hoefkens toen al na enkele maanden op straat gezet. Maar zo'n scenario hoeft Deila voorlopig niet te vrezen. Tenzij zijn ploeg in de komende maanden volledig in mekaar stort, krijgt de Noor meer dan voldoende krediet van het Brugse bestuur.

Bij SudPresse weet men bijvoorbeeld dat zijn positie vooralsnog niet in vraag wordt gesteld. En Het Nieuwsblad stelt dat er van interne onrust geen sprake is, Deila krijgt zelfs meer tijd dan Hoefkens. Voor dat geduld van het bestuur zijn ook verschillende redenen.

Nadat vorig seizoen tot drie keer toe van trainer werd gewisseld, zal de clubleiding dit keer immers geen overhaaste beslissingen nemen. Men wil terug een stabiele werking creëren. Bovendien werd een behoorlijke inspanning geleverd om Deila eind vorig seizoen los te wringen bij Standard.

Eindafrekening na seizoen

Daarnaast beseft men ook dat er afgelopen zomer verschillende sterkhouders vertrokken en dus nieuwkomers moesten ingepast worden. Tot slot, behaalde Deila tot dusver ook zijn doelen (plaatsing voor Europese poules, mee zijn aan de kop van het klassement). En de eindafrekening zal pas na de Play-Offs gemaakt worden. De Noor hoeft voorlopig dus niet te vrezen voor zijn job, al is een goed resultaat tegen Bodo/Glimt en Standard meer dan welgekomen.

Deila krijgt dit Club Brugge wel op de rails ...

Meest recent

Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

20
20
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

150
150
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

83
83
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

40
40
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

110
110
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

434
434
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

107
107
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

150
150
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

527
527
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

268
268
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

68
68
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

90
90
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

68
68
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

98
98
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

206
206
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

106
106
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

151
151
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

353
353
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

365
365
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

175
175
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

53
53

Meer sportnieuws