Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

door
Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

Club Brugge lijkt het winnen wel verleerd. In zijn vier voorbije wedstrijden bleef de meervoudige landskampioen bijvoorbeeld telkens op een 1-1-gelijkspel steken. Desondanks blijft coach Ronny Deila voorlopig stevig in het zadel zitten.

Vlak voor de interland-break wist Club zich te plaatsen voor de poules van de Conference League, de euforie die daarmee gepaard ging ging echter snel weer liggen. Enkele dagen later werd immers verloren op het veld van rivaal AA Gent. Sindsdien lijkt Blauw-Zwart in een negatieve spiraal terecht gekomen.

Club won weliswaar nog met moeite zijn thuismatch tegen Charleroi, sindsdien lijkt de ploeg het winnen verleerd. Zondag werd alweer voor de vierde wedstrijd op rij 1-1-gelijkgespeeld. Drie van die vier duels werden bovendien op eigen veld afgewerkt. De puntenoogst is momenteel ook minder dan vorig seizoen rond deze periode.

LEES OOK: Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Voldoende krediet

Desondanks werd coach Carl Hoefkens toen al na enkele maanden op straat gezet. Maar zo'n scenario hoeft Deila voorlopig niet te vrezen. Tenzij zijn ploeg in de komende maanden volledig in mekaar stort, krijgt de Noor meer dan voldoende krediet van het Brugse bestuur.

Bij SudPresse weet men bijvoorbeeld dat zijn positie vooralsnog niet in vraag wordt gesteld. En Het Nieuwsblad stelt dat er van interne onrust geen sprake is, Deila krijgt zelfs meer tijd dan Hoefkens. Voor dat geduld van het bestuur zijn ook verschillende redenen.

Nadat vorig seizoen tot drie keer toe van trainer werd gewisseld, zal de clubleiding dit keer immers geen overhaaste beslissingen nemen. Men wil terug een stabiele werking creëren. Bovendien werd een behoorlijke inspanning geleverd om Deila eind vorig seizoen los te wringen bij Standard.

Eindafrekening na seizoen

Daarnaast beseft men ook dat er afgelopen zomer verschillende sterkhouders vertrokken en dus nieuwkomers moesten ingepast worden. Tot slot, behaalde Deila tot dusver ook zijn doelen (plaatsing voor Europese poules, mee zijn aan de kop van het klassement). En de eindafrekening zal pas na de Play-Offs gemaakt worden. De Noor hoeft voorlopig dus niet te vrezen voor zijn job, al is een goed resultaat tegen Bodo/Glimt en Standard meer dan welgekomen.

Deila krijgt dit Club Brugge wel op de rails ...

Meest recent

'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

15
15
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

63
63
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

36
36
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

254
254
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

457
457
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

473
473
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

317
317
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

320
320
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

224
224
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

560
560
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

228
228
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

267
267
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

80
80
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

437
437
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

195
195
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

70
70
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

46
46
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

72
72
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

193
193
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

117
117
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

262
262
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

126
126
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81

Meer sportnieuws