Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

door
Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

Club Brugge lijkt het winnen wel verleerd. In zijn vier voorbije wedstrijden bleef de meervoudige landskampioen bijvoorbeeld telkens op een 1-1-gelijkspel steken. Desondanks blijft coach Ronny Deila voorlopig stevig in het zadel zitten.

Vlak voor de interland-break wist Club zich te plaatsen voor de poules van de Conference League, de euforie die daarmee gepaard ging ging echter snel weer liggen. Enkele dagen later werd immers verloren op het veld van rivaal AA Gent. Sindsdien lijkt Blauw-Zwart in een negatieve spiraal terecht gekomen.

Club won weliswaar nog met moeite zijn thuismatch tegen Charleroi, sindsdien lijkt de ploeg het winnen verleerd. Zondag werd alweer voor de vierde wedstrijd op rij 1-1-gelijkgespeeld. Drie van die vier duels werden bovendien op eigen veld afgewerkt. De puntenoogst is momenteel ook minder dan vorig seizoen rond deze periode.

LEES OOK: De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

Voldoende krediet

Desondanks werd coach Carl Hoefkens toen al na enkele maanden op straat gezet. Maar zo'n scenario hoeft Deila voorlopig niet te vrezen. Tenzij zijn ploeg in de komende maanden volledig in mekaar stort, krijgt de Noor meer dan voldoende krediet van het Brugse bestuur.

Bij SudPresse weet men bijvoorbeeld dat zijn positie vooralsnog niet in vraag wordt gesteld. En Het Nieuwsblad stelt dat er van interne onrust geen sprake is, Deila krijgt zelfs meer tijd dan Hoefkens. Voor dat geduld van het bestuur zijn ook verschillende redenen.

Nadat vorig seizoen tot drie keer toe van trainer werd gewisseld, zal de clubleiding dit keer immers geen overhaaste beslissingen nemen. Men wil terug een stabiele werking creëren. Bovendien werd een behoorlijke inspanning geleverd om Deila eind vorig seizoen los te wringen bij Standard.

Eindafrekening na seizoen

Daarnaast beseft men ook dat er afgelopen zomer verschillende sterkhouders vertrokken en dus nieuwkomers moesten ingepast worden. Tot slot, behaalde Deila tot dusver ook zijn doelen (plaatsing voor Europese poules, mee zijn aan de kop van het klassement). En de eindafrekening zal pas na de Play-Offs gemaakt worden. De Noor hoeft voorlopig dus niet te vrezen voor zijn job, al is een goed resultaat tegen Bodo/Glimt en Standard meer dan welgekomen.

Deila krijgt dit Club Brugge wel op de rails ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

42
42
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

40
40
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

61
61
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

98
98
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

46
46
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

163
163
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

61
61
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

76
76
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

404
404
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

366
366
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

810
810
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

277
277
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

439
439
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

256
256
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1004
1004
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

337
337
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

392
392
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

107
107
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

272
272
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

126
126
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

582
582

Meer sportnieuws