Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

door
Moet Deila vrezen voor exit bij Club Brugge?

Club Brugge lijkt het winnen wel verleerd. In zijn vier voorbije wedstrijden bleef de meervoudige landskampioen bijvoorbeeld telkens op een 1-1-gelijkspel steken. Desondanks blijft coach Ronny Deila voorlopig stevig in het zadel zitten.

Vlak voor de interland-break wist Club zich te plaatsen voor de poules van de Conference League, de euforie die daarmee gepaard ging ging echter snel weer liggen. Enkele dagen later werd immers verloren op het veld van rivaal AA Gent. Sindsdien lijkt Blauw-Zwart in een negatieve spiraal terecht gekomen.

Club won weliswaar nog met moeite zijn thuismatch tegen Charleroi, sindsdien lijkt de ploeg het winnen verleerd. Zondag werd alweer voor de vierde wedstrijd op rij 1-1-gelijkgespeeld. Drie van die vier duels werden bovendien op eigen veld afgewerkt. De puntenoogst is momenteel ook minder dan vorig seizoen rond deze periode.

LEES OOK: 'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Voldoende krediet

Desondanks werd coach Carl Hoefkens toen al na enkele maanden op straat gezet. Maar zo'n scenario hoeft Deila voorlopig niet te vrezen. Tenzij zijn ploeg in de komende maanden volledig in mekaar stort, krijgt de Noor meer dan voldoende krediet van het Brugse bestuur.

Bij SudPresse weet men bijvoorbeeld dat zijn positie vooralsnog niet in vraag wordt gesteld. En Het Nieuwsblad stelt dat er van interne onrust geen sprake is, Deila krijgt zelfs meer tijd dan Hoefkens. Voor dat geduld van het bestuur zijn ook verschillende redenen.

Nadat vorig seizoen tot drie keer toe van trainer werd gewisseld, zal de clubleiding dit keer immers geen overhaaste beslissingen nemen. Men wil terug een stabiele werking creëren. Bovendien werd een behoorlijke inspanning geleverd om Deila eind vorig seizoen los te wringen bij Standard.

Eindafrekening na seizoen

Daarnaast beseft men ook dat er afgelopen zomer verschillende sterkhouders vertrokken en dus nieuwkomers moesten ingepast worden. Tot slot, behaalde Deila tot dusver ook zijn doelen (plaatsing voor Europese poules, mee zijn aan de kop van het klassement). En de eindafrekening zal pas na de Play-Offs gemaakt worden. De Noor hoeft voorlopig dus niet te vrezen voor zijn job, al is een goed resultaat tegen Bodo/Glimt en Standard meer dan welgekomen.

Deila krijgt dit Club Brugge wel op de rails ...

Meest recent

Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

7
7
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

34
34
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

55
55
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

12
12
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

35
35
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

103
103
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

58
58
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

38
38
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

154
154
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

263
263
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

67
67
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

201
201
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

218
218
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

248
248
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

251
251
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

44
44
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

325
325
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

212
212
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

29
29
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

562
562
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

228
228
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

423
423
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

330
330
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

661
661

Meer sportnieuws