Het ontspoort volledig bij zorgwekkend Antwerp FC

door
Het ontspoort volledig bij zorgwekkend Antwerp FC

Op het gebied van de kansencreatie, de kwaliteit van de kansen, en de dreiging voor het doel, zit het goed bij Antwerp FC. “We spelen béter dan vorig seizoen”, zei Mark Bommel zelfs onlangs.

De spelkwaliteit mag dan wel goed zijn bij Antwerp, de resultaten in de laatste wedstrijden zijn dat niet. Antwerp heeft bijvoorbeeld al vier opeenvolgende wedstrijden niet gescoord. “We mogen dit nu echt wel een probleem noemen”, stelde analist Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

De beste defensie: de Mourinho van België

Ondanks een bescheiden puntenoogst van 14 op 27, Antwerp startte vorig seizoen met 27 op 27, kijkt Mark van Bommel best wel tevreden naar de start van Antwerp FC in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League.

De Nederlandse coach prijst vooral de defensieve sterkte van zijn ploeg, dat tot nu toe slechts vier (!) tegendoelpunten heeft geïncasseerd in de competitie.

Bovendien is het opvallend dat geen enkele van deze doelpunten voortkwam uit veldspel; ze kwamen voort uit één hoekschop en uit drie strafschoppen, terwijl de ploeg daarnaast al zes keer de nul heeft weten te houden.

Antwerp FC heeft momenteel zelfs veruit de beste verdediging in België. “We zijn achterin net zo stabiel als vorig jaar”, merkte Van Bommel terecht op. Niet voor niets trok René Vandereycken in Het Nieuwsblad al eerder vergelijkingen met José Mourinho.

“Velen zien Mourinho als een defensieve trainer, maar ik bedoel dat echt in de positieve zin”, zei Vandereycken. “Van Bommel organiseert zijn ploeg naar de kwaliteiten die hij heeft. Hij maakt gebruik van de aanvallende kwaliteiten in zijn kern, maar steunt toch vooral op zijn organisatie.”

Dominanter en beter voetbal

Anderzijds speelt Antwerp FC ook dominant voetbal, met gemiddeld bijna 63% balbezit per wedstrijd, wat zelfs een stevige stijging betekent van 8% ten opzichte van vorig seizoen.

Hiermee leidt de club momenteel met voorsprong in de Belgische competitie als het gaat om balbezit. “Qua resultaat kan ik niet tevreden zijn over onze start, maar over ons spel wel”, zei Van Bommel onlangs.

Ook het aantal schoten naar en op doel, en de kwaliteit van de kansen blijven op hetzelfde niveau als in het voorgaande kampioenenjaar. “We spelen béter dan vorig seizoen”, zei Van Bommel. “Alleen geven de punten ons nog geen gelijk.”

Van Bommel stelt ook vast dat ondanks de kwaliteit van de kansen en het aantal doelpogingen, Antwerp FC in de afgelopen vier wedstrijden geen enkel doelpunt heeft weten te scoren.

De coach vond dat het aanvallend spel vorig seizoen al beter kon, en dat is vandaag nog steeds een punt van zorg. “Aanvallend kan het altijd beter, maar dat was vorig jaar ook een thema. Ons voetbal van achteruit is beter dan vorig jaar, maar dat mag niet ten koste gaan van kansen”, zei de Nederlander voor de match tegen KV Mechelen.

“Je moet dat betere spel en die controle ook kunnen uitdrukken in kansen en goals.”

“Nu echt wel een probleem”

Na het doelpuntloze gelijkspel tegen KV Mechelen afgelopen weekend staat Antwerp FC nu al vier wedstrijden op rij (tegen onder andere AA Gent, RWD Molenbeek en zelfs FC Barcelona) droog wat betreft gescoorde doelpunten.

Dit is een unicum onder de leiding van de Nederlandse coach, aangezien de voorgaande langste periode zonder doelpunten slechts drie opeenvolgende wedstrijden betrof, tegen Anderlecht, Union en Club Brugge eerder dit kalenderjaar.

“We mogen dit nu echt wel een probleem noemen”, stelde Patrick Goots scherp in Gazet van Antwerpen. “Antwerp scoort niet meer. "Op Barcelona kan je daar mee leven, maar niet drie keer na elkaar in de competitie."

Het lijkt er niet op dat het gebrek aan doelpunten in de laatste vier wedstrijden te wijten is aan een gebrek aan (kwalitatieve) kansen, het aantal schoten naar of op doel, of het gemiddelde balbezit, aangezien al deze parameters vergelijkbaar zijn met de algemene cijfers van Antwerp FC onder leiding van Van Bommel.

In feite vergaarde Antwerp zelfs minstens dubbel zoveel expected goals als hun tegenstanders in wedstrijden tegen KV Mechelen, AA Gent en RWD Molenbeek.

“We hebben balbezit, we zijn de betere ploeg, we creëren voldoende kansen. Alleen dat goaltje ontbreekt. Of die laatste bal, die we beter moeten verzorgen”, bevestigde Jelle Bataille die cijfers.

Alleen scoren ontbreekt nog

“Het klinkt misschien gek wat ik weer ga zeggen”, zei Mark van Bommel na de vier opeenvolgende wedstrijden zonder gescoord doelpunt. “Ik vind dat we goed spelen, dat we voorwaarden creëren om kansen te creëren – ik tel een stuk of zes uitgespeelde kansen zoals we ze graag zien –, alleen: je moet ze maken.”

De cijfers geven Van Bommel gelijk in zijn stelling, en aanvoerder Toby Alderweireld geeft aan dat het de ploeg momenteel aan een stukje geluk ontbreekt. “De goals blijven even achterwege, maar die gaan wel komen.”

Patrick Goots merkt ook op dat het goed zit met de kansencreatie, de kwaliteit van de kansen en de dreiging voor het doel. Antwerp heeft bovendien vaak het veldoverwicht en legt soms vlotte combinaties op de mat.

“Alleen ontbreekt in de zone van de waarheid de finesse”, stelde de analist vast. Buiten Vincent Janssen lijken er in het team niet veel spelers te zijn die gemakkelijk kunnen scoren. “Toch hoeft er niet veel te veranderen. Eens de pionnen voorin weer beginnen scoren, komt het vertrouwen terug en is het probleem ook weer opgelost.”

Speelt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

53
53
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

25
25
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

23
23
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

67
67
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

70
70
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

85
85
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

15
15
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

102
102
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

116
116
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

119
119
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

251
251
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

157
157
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

188
188
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

39
39
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

152
152
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

593
593
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

336
336
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

371
371
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

387
387

Meer sportnieuws