Het ontspoort volledig bij zorgwekkend Antwerp FC

door
Het ontspoort volledig bij zorgwekkend Antwerp FC

Op het gebied van de kansencreatie, de kwaliteit van de kansen, en de dreiging voor het doel, zit het goed bij Antwerp FC. “We spelen béter dan vorig seizoen”, zei Mark Bommel zelfs onlangs.

De spelkwaliteit mag dan wel goed zijn bij Antwerp, de resultaten in de laatste wedstrijden zijn dat niet. Antwerp heeft bijvoorbeeld al vier opeenvolgende wedstrijden niet gescoord. “We mogen dit nu echt wel een probleem noemen”, stelde analist Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

LEES OOK: Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

De beste defensie: de Mourinho van België

Ondanks een bescheiden puntenoogst van 14 op 27, Antwerp startte vorig seizoen met 27 op 27, kijkt Mark van Bommel best wel tevreden naar de start van Antwerp FC in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League.

De Nederlandse coach prijst vooral de defensieve sterkte van zijn ploeg, dat tot nu toe slechts vier (!) tegendoelpunten heeft geïncasseerd in de competitie.

Bovendien is het opvallend dat geen enkele van deze doelpunten voortkwam uit veldspel; ze kwamen voort uit één hoekschop en uit drie strafschoppen, terwijl de ploeg daarnaast al zes keer de nul heeft weten te houden.

Antwerp FC heeft momenteel zelfs veruit de beste verdediging in België. “We zijn achterin net zo stabiel als vorig jaar”, merkte Van Bommel terecht op. Niet voor niets trok René Vandereycken in Het Nieuwsblad al eerder vergelijkingen met José Mourinho.

“Velen zien Mourinho als een defensieve trainer, maar ik bedoel dat echt in de positieve zin”, zei Vandereycken. “Van Bommel organiseert zijn ploeg naar de kwaliteiten die hij heeft. Hij maakt gebruik van de aanvallende kwaliteiten in zijn kern, maar steunt toch vooral op zijn organisatie.”

Dominanter en beter voetbal

Anderzijds speelt Antwerp FC ook dominant voetbal, met gemiddeld bijna 63% balbezit per wedstrijd, wat zelfs een stevige stijging betekent van 8% ten opzichte van vorig seizoen.

Hiermee leidt de club momenteel met voorsprong in de Belgische competitie als het gaat om balbezit. “Qua resultaat kan ik niet tevreden zijn over onze start, maar over ons spel wel”, zei Van Bommel onlangs.

Ook het aantal schoten naar en op doel, en de kwaliteit van de kansen blijven op hetzelfde niveau als in het voorgaande kampioenenjaar. “We spelen béter dan vorig seizoen”, zei Van Bommel. “Alleen geven de punten ons nog geen gelijk.”

Van Bommel stelt ook vast dat ondanks de kwaliteit van de kansen en het aantal doelpogingen, Antwerp FC in de afgelopen vier wedstrijden geen enkel doelpunt heeft weten te scoren.

De coach vond dat het aanvallend spel vorig seizoen al beter kon, en dat is vandaag nog steeds een punt van zorg. “Aanvallend kan het altijd beter, maar dat was vorig jaar ook een thema. Ons voetbal van achteruit is beter dan vorig jaar, maar dat mag niet ten koste gaan van kansen”, zei de Nederlander voor de match tegen KV Mechelen.

“Je moet dat betere spel en die controle ook kunnen uitdrukken in kansen en goals.”

“Nu echt wel een probleem”

Na het doelpuntloze gelijkspel tegen KV Mechelen afgelopen weekend staat Antwerp FC nu al vier wedstrijden op rij (tegen onder andere AA Gent, RWD Molenbeek en zelfs FC Barcelona) droog wat betreft gescoorde doelpunten.

Dit is een unicum onder de leiding van de Nederlandse coach, aangezien de voorgaande langste periode zonder doelpunten slechts drie opeenvolgende wedstrijden betrof, tegen Anderlecht, Union en Club Brugge eerder dit kalenderjaar.

“We mogen dit nu echt wel een probleem noemen”, stelde Patrick Goots scherp in Gazet van Antwerpen. “Antwerp scoort niet meer. "Op Barcelona kan je daar mee leven, maar niet drie keer na elkaar in de competitie."

Het lijkt er niet op dat het gebrek aan doelpunten in de laatste vier wedstrijden te wijten is aan een gebrek aan (kwalitatieve) kansen, het aantal schoten naar of op doel, of het gemiddelde balbezit, aangezien al deze parameters vergelijkbaar zijn met de algemene cijfers van Antwerp FC onder leiding van Van Bommel.

In feite vergaarde Antwerp zelfs minstens dubbel zoveel expected goals als hun tegenstanders in wedstrijden tegen KV Mechelen, AA Gent en RWD Molenbeek.

“We hebben balbezit, we zijn de betere ploeg, we creëren voldoende kansen. Alleen dat goaltje ontbreekt. Of die laatste bal, die we beter moeten verzorgen”, bevestigde Jelle Bataille die cijfers.

Alleen scoren ontbreekt nog

“Het klinkt misschien gek wat ik weer ga zeggen”, zei Mark van Bommel na de vier opeenvolgende wedstrijden zonder gescoord doelpunt. “Ik vind dat we goed spelen, dat we voorwaarden creëren om kansen te creëren – ik tel een stuk of zes uitgespeelde kansen zoals we ze graag zien –, alleen: je moet ze maken.”

De cijfers geven Van Bommel gelijk in zijn stelling, en aanvoerder Toby Alderweireld geeft aan dat het de ploeg momenteel aan een stukje geluk ontbreekt. “De goals blijven even achterwege, maar die gaan wel komen.”

Patrick Goots merkt ook op dat het goed zit met de kansencreatie, de kwaliteit van de kansen en de dreiging voor het doel. Antwerp heeft bovendien vaak het veldoverwicht en legt soms vlotte combinaties op de mat.

“Alleen ontbreekt in de zone van de waarheid de finesse”, stelde de analist vast. Buiten Vincent Janssen lijken er in het team niet veel spelers te zijn die gemakkelijk kunnen scoren. “Toch hoeft er niet veel te veranderen. Eens de pionnen voorin weer beginnen scoren, komt het vertrouwen terug en is het probleem ook weer opgelost.”

Speelt Antwerp kampioen dit seizoen?

Meest recent

Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

34
34
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

94
94
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

155
155
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

41
41
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

268
268
'Clement versiert plots zéér verrassende knaltransfer'

Gaat Philippe Clement een van de komende dagen opnieuw aan de slag gaan? Het zou zomaar kunnen, want ...

199
199
Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

80
80
Ploegmaat velt eerste oordeel over Lammens bij Man Utd

Voorlopig zit Senne Lammens nog in de wachtkamer bij Manchester United. Onze landgenoot werd op 1 ...

123
123
Hayen schenkt klare wijn over beschikbaarheid Seys

Club Brugge begint donderdag om 18u45 aan zijn avontuur in de Champions League met een ...

137
137
Guardiola velt straf oordeel over reünie met De Bruyne

Er staan nog heel wat interessante affiches op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

180
180
Pocognoli prikkelt Ait El Hadj na heerlijke solo

Bij Union hebben ze dinsdagnacht ongetwijfeld een feestje gebouwd na hun glorieuze debuut in de ...

54
54
'Club Brugge zet alles op alles voor sterkhouder'

Club Brugge begint pas donderdag aan zijn avontuur in de Champions League, wanneer om 18u45 AS ...

178
178
'Mourinho maakt cirkel rond met straffe comeback'

Eind augustus werd José Mourinho ontslagen bij Fenerbahçe, nadat hij er niet in ...

69
69
'Trossard krijgt na glansrol belangrijke toekomstboodschap'

Leandro Trossard liet dinsdagavond nog eens zien van goudwaarde te zijn voor Arsenal. Samen met ...

130
130
Gert Verheyen openhartig: ‘Ja, het ging toen om vrouwen…’

Voormalig Rode Duivel Gert Verheyen staat al jaren bekend als een nuchtere analist, een man met ...

166
166
Dé meest verrassende Belg in CL: "We willen stunten"

Dinsdag werd de league phase van het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal op gang getrapt. ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

284
284
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

379
379
Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

De Champions Leage-clash tegen Real Madrid en Olympique Marseille was er één om duimen ...

247
247
'Straffe Belgische comeback Philippe Clement'

Philippe Clement kende in België grote successen bij Club Brugge, maar in het buitenland ging ...

648
648
Bosz snoeihard na pijnlijke nederlaag tegen Union SG

Union SG zorgde voor een grote stunt door PSV met 1-3 te verslaan in eigen huis. De Nederlandse ...

223
223
"Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht haalde met Lucas Biglia en Yves Vanderhaeghe twee oude bekenden terug naar het Lotto ...

588
588
Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Louis van Gaal mag dan al jaren geleden gestopt zijn als trainer, zijn naam blijft geregeld opduiken ...

160
160
Benjamin Mendy verrast compleet met nieuwe transfer

Sinds de verkrachtingszaak rondom Benjamin Mendy en zijn gedwongen vertrek bij Manchester City, gaat ...

40
40
Boeckx doet boekje open: dé reden voor 'Mignolet-breuk'

Simon Mignolet staat morgen onder de lat tegen AS Monaco. 'Big Si' stond er dit seizoen altijd in de ...

928
928

Meer sportnieuws